[volvo s/40] Błąd SRS, czy poduchy zadziałają podczas kolizji

Nie zaklasyfikowane usterki, problemy
Regulamin forum
Zakładając nowy temat proszę dokładnie opisać auto podając model, rocznik i silnik używając nawiasów [ ]
Format:
[V40 T4 99r] montaż MBC
[S40 B4184S 2003] Wahacze przód
[V40 all] Ogrzewanie tylnej szyby
Awatar użytkownika
kajjman
Turysta
Posty: 30
Rejestracja: 26 mar 2014, o 11:35
Model: V40
Silnik: 1,9D
Rocznik: 2001
Skąd jesteś?: ...Białystok
imię: artur

[volvo s/40] Błąd SRS, czy poduchy zadziałają podczas kolizji

Post autor: kajjman » 5 gru 2014, o 09:58

Jak komuś zależy na czasie to za 30 lub 40zł wykasuje błąd od ręki . Zależało mi na wykasowaniu w miarę szybko , a że mam mało wpisów to z programu lipa. Głupio było by jak w czasie stłuczki nie zadziałały by poduszki i zginęło by mi dziecko a ja czekał bym aż zasłużę na program.

Awatar użytkownika
Pyszczek
Volvo Fan
Posty: 1359
Rejestracja: 12 sie 2013, o 14:55
Model: M5
Silnik: 5.0
moc: 504
Rocznik: 2006
Skąd jesteś?: Opole
imię: Krzys

Re: Program do SRS (airbag)

Post autor: Pyszczek » 5 gru 2014, o 15:19

to że błąd jest nie znaczy że moduł nie podejmie próby odpalenia w razie W . wykasowanie da pewność że usterki nie ma . najczęściej kostki pod fotelami zawodzą .

Awatar użytkownika
taranek
Początkujący
Posty: 68
Rejestracja: 17 sty 2014, o 00:00
Model: V40
Silnik: B4184 s2
Rocznik: 2001
wiek: 39
Skąd jesteś?: Sanok
imię: Andrzej

Re: Program do SRS (airbag)

Post autor: taranek » 5 gru 2014, o 16:32

kajjman pisze:Jak komuś zależy na czasie to za 30 lub 40zł wykasuje błąd od ręki . Zależało mi na wykasowaniu w miarę szybko , a że mam mało wpisów to z programu lipa. Głupio było by jak w czasie stłuczki nie zadziałały by poduszki i zginęło by mi dziecko a ja czekał bym aż zasłużę na program.
Oczywiście masz racje ale jak czasem się coś grzebie a potem np pali się poducha odpalasz program i nigdzie nie jedziesz bo masz na miejscu.

Awatar użytkownika
6banan
Programista
Posty: 157
Rejestracja: 27 kwie 2013, o 11:09
Model: V40
Silnik: B4194T2
Rocznik: 2000
wiek: 34
Skąd jesteś?: ...SWD
imię: banan

Re: Program do SRS (airbag)

Post autor: 6banan » 5 gru 2014, o 22:15

kajjman pisze:Głupio było by jak w czasie stłuczki nie zadziałały by poduszki i zginęło by mi dziecko
kajjman ...słuchaj/czytaj: ...żadne polskie ASO Volvo, ani żaden elektromechanik nie odpowiedział na moje poniższe pytanie:

PYTANIE: Czy, jeśli świeci się kontrolka SRS, to system zadziała, czy nie zadziała ???

Podawali pokrętne odpowiedzi, typu: ... są mniej i bardziej ważne błędy...i wtedy może , ale nie musi zadziałać system SRS...

...no to ja pytam: świeci się kontrolka SRS, to odpalą poduszki, czy nie??? ...odp. "Nie wiem...zależy od błędu..."

K#@wa!!!... to mam se na ścianie garażu zrobić crashtest , czy zadziałają/ły poduszki , czy nie zadziałają/ły????



PS. Chyba zadzwonię do VOLVO Sweden ...może oni w końcu mi wyjaśnią...

Awatar użytkownika
kajjman
Turysta
Posty: 30
Rejestracja: 26 mar 2014, o 11:35
Model: V40
Silnik: 1,9D
Rocznik: 2001
Skąd jesteś?: ...Białystok
imię: artur

Re: Program do SRS (airbag)

Post autor: kajjman » 6 gru 2014, o 07:28

"Jeżeli pali się kontrolka to ze względów bezpieczeństwa cały układ jest wyłączony i na 100% w żadnym aucie przy zapalonym błędzie SRS żadna poduszka nie wypali ". Taką odpowiedź usłyszałem od auto elektryka a ten gość głupot nie gada. Jak pali się kontrolka ABS to ABS działa? To samo tyczy SRS jest usterka układu i aby uniknąć niekontrolowanego wybuchu poduszki , czy kurtyny , UKŁAD ZOSTAJE WYŁĄCZONY!!!

Awatar użytkownika
ELI
Administrator
Posty: 18930
Rejestracja: 29 kwie 2013, o 11:17
Model: v40
Silnik: Napędzany gnojówką
moc: Zajebiście srogo
Rocznik: 1900
wiek: 100
Skąd jesteś?: PLPL
imię: ELI
Kontakt:

Re: Program do SRS (airbag)

Post autor: ELI » 6 gru 2014, o 09:34

kajjman pisze: UKŁAD ZOSTAJE WYŁĄCZONY!!!
dokładnie tak jest

Awatar użytkownika
fajter
Debeściak
Posty: 451
Rejestracja: 21 paź 2014, o 15:29
Model: v40
Silnik: 1.9D - D4192T4
moc: 102KM
Rocznik: 2003
Skąd jesteś?: CZEWA
imię: fajter

Re: Program do SRS (airbag)

Post autor: fajter » 6 gru 2014, o 10:26

Panowie tak sobie myślę.. układ może być rozłączony ale to by było za proste jeżeli chodzi o taki ważny system. Wydaje mi się, że SRS może przejść w inny tryb pracy, który może być aktywowany podczas wypadku. Skoro 6banan programuje i ma wątpliwości to znaczy, że temat nie jest jasny.
Z Ciekawości zadzwoniłem do kolegi z serwisu i powiedział mi że podczas zdarzenia pomimo błędu układ powinien zadziałać bo i tak wysyła sygnał do poduch i pytanie jest czy wszystkie poduchy zadziałają. Np. mamy błąd, który spowodowany był poruszeniem jakiejś kostki przy fotelu i wywaliło błąd. To od razu nie dezaktywuje systemu. Podam taki przykład jaki miał znajomy w bravo. Wyciągał poduszkę z kierownicy bo coś tam robił złożył ją miał błąd ale tak jeździł. Pewnego razu przyładował w słup i pomimo błędu pocałował poduszkę. Wniosek--> żeby system nie zadziałał musiałby być jakiś poważny błąd związany z samym sterownikiem.. Jednoznacznej odpowiedzi nie ma.... pali się kontrolka trzeba to sprawdzić bo nie wiadomo o co chodzi. :)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Pyszczek
Volvo Fan
Posty: 1359
Rejestracja: 12 sie 2013, o 14:55
Model: M5
Silnik: 5.0
moc: 504
Rocznik: 2006
Skąd jesteś?: Opole
imię: Krzys

Re: Program do SRS (airbag)

Post autor: Pyszczek » 6 gru 2014, o 11:40

powiem tak : co system SRS to inaczej działa . w fordzie i mamy clio po usunięciu usterki kontrolka odrazu gaśnie . skoro we fiacie poprzednika odpaliła to błąd mógł dotyczyć na przykład poduszki pasażera lub piro do pasów .

swoją drogą to tylko elektronika i nie ufałbym temu . bo wielu jezdzi z przekonaniem że ma ABS ESP SRS HWDP i kij wie co i im się niezniszczalność pod kopułą włącza .

dodam że w nowym XC90 volvo wymyśłiło żeby za wszelką cenę uniknąć kolizji a dzwon to ostateczność . niestety jakoś nie widzę żeby mi elektronika ingerowała w kierownicę ( a powoli zaczyna )

dodam że przy strzale z boku mało które auto ma dobre wyniki . chyba że mega szerokie bmw 7 . v40 jest wąskie i średnio to widzę .

Awatar użytkownika
fajter
Debeściak
Posty: 451
Rejestracja: 21 paź 2014, o 15:29
Model: v40
Silnik: 1.9D - D4192T4
moc: 102KM
Rocznik: 2003
Skąd jesteś?: CZEWA
imię: fajter

Re: Program do SRS (airbag)

Post autor: fajter » 6 gru 2014, o 11:49

Błąd w fiacie dotyczył poduszki kierowcy raczej zresztą tam były tylko dwie poduszki i dwie wystrzeliły :)
fajter pisze: Jednoznacznej odpowiedzi nie ma.... pali się kontrolka trzeba to sprawdzić bo nie wiadomo o co chodzi.
dokładnie o to chodzi Pyszczek, to tylko elektronika zawsze trzeba to skontrolować:)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Pyszczek
Volvo Fan
Posty: 1359
Rejestracja: 12 sie 2013, o 14:55
Model: M5
Silnik: 5.0
moc: 504
Rocznik: 2006
Skąd jesteś?: Opole
imię: Krzys

Re: Program do SRS (airbag)

Post autor: Pyszczek » 6 gru 2014, o 12:07

ja miałem bocznego strzała , dostałem przednią . więcej szkód niż pożytku . podziękował nie podniecam się 16 poduszkami .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Różne”