Teraz jest 15 gru 2018, o 12:59

Strefa czasowa: UTC + 1

Regulamin działu

Spam i odpowiedzi nie na temat będą systematycznie usuwane by nie robić zbędnego offtopicu, dotyczy to każdej grupy.

Czy jest możliwość uzyskania tego programu?...Nie, dla Turysty, nie dla Świeżaka z 20 postami, pokaż nam i udowodnij że jesteś z nami :)

Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 mar 2018, o 23:45 
Debeściak

Model: S40
Silnik: D4192T3
moc: 116KM
Rocznik: 2002
Skąd jesteś?: Rzeszow
imię: Janek
Hej, kupiłem kupiłem używane ogrzewanie postojowe marki Ardic 912D i chciałem potestować jego sprawność przed montażem. Jednak nie idzie go odpalić poza autem.
Przewaliłem już informacje jakie znalazłem w Vadisie i już wiem, że to ustrojstwo też gromadzi błędy i po kilku nieudanych próbach uruchomienia przestaje reagować.
Nasuwa się pytanie czym te błędy mogę odczytać i skasować? Czy w tym przypadku ma znaczenie silnik, z którym tak ciężko się połączyć, czy może tutaj jest to niezależne od silnika?
Czy vadis 2004, którego mam zainstalowanego do czegoś może mi się przydać? Do tej pory używałem go jako źródła informacji, a nie do diagnostyki. Jeśli jednak mógłby zadziałać to z jakim kablem?
Przeczytałem trochę tematów i nadal głupi jestem :roll:

PostNapisane: 13 mar 2018, o 18:59 
Moderator

Pochwały: 42
Model: v40
Silnik: B4194T
moc: 200 KM
Rocznik: 1999
Skąd jesteś?: Bialystok
imię: Mariusz
Z tego co wiem to webasto jest podpięte pod obd do pinu numer 8 albo 9. Więc na pewno jest możliwa diagnostyka. Mam gdzieś takie webasto ori ale nie patrzyłem co I jak.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Obrazek
Obrazek

PostNapisane: 13 mar 2018, o 19:29 
Debeściak

Wiem, że można, tylko czym to ugryźć? Jaki kabel i program to ruszy? Natknąłem się gdzieś na informację, że takie ogrzewanie montowało także Audi.
Sam demontowałem to z auta i jeden kabel był wyprowadzony właśnie do pinu 9 OBD (brązowy).

Obrazek

PostNapisane: 13 mar 2018, o 19:51 
Moderator

Pochwały: 42
Model: v40
Silnik: B4194T
moc: 200 KM
Rocznik: 1999
Skąd jesteś?: Bialystok
imię: Mariusz
Do niego jest jedna linia komunikacji więc potrzebna jest jeszcze masa i 12v. I myślę że powinno się ogarnąć to nawet poprzez Delphi.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Obrazek
Obrazek

PostNapisane: 6 maja 2018, o 13:40 
Debeściak

Doszła do mnie VIDA, więc wziąłem się za podłączenie webasto. Podłączyłem instalację elektryczną w aucie a piecyk i pompki podłaczyłem bez montażu. Kabel diagnostyczny wyprowadzony do pinu 9 OBD tak jak było, zasilanie na piecyk włączone, ale VIDA w ogóle nie widzi ogrzewania.
W instalacji był jeden zaizolowany przewód (biało-czerwony). Prawdopodobnie powinien być podłączony pod zapłon, więc podałem mu też zasilanie na krótko. Wszystko jednak na nic.
Pojawia się też komunikat, że ogrzewania nie da się diagnozować VIDĄ w starszych modelach, ale piecyk pochodzi z MY04 więc powinno banglać wszystko.
Ktoś ma jakiś pomysł?

Strefa czasowa: UTC + 1