Teraz jest 23 wrz 2018, o 19:34

Strefa czasowa: UTC + 1

Regulamin działu

Spam i odpowiedzi nie na temat będą systematycznie usuwane by nie robić zbędnego offtopicu, dotyczy to każdej grupy.

Czy jest możliwość uzyskania tego programu?...Nie, dla Turysty, nie dla Świeżaka z 20 postami, pokaż nam i udowodnij że jesteś z nami :)

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2 maja 2018, o 23:31 
Turysta

Model: v40
Silnik: 2,0T
moc: 165KM
Rocznik: 2001
Skąd jesteś?: NOS1
imię: Damian
Witajcie,

na wstępie mojego posta z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi, niestety przegrzebałem niejedno forum i nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.

... a ów problem to nierówna praca i ogromne spalanie w moim V40 2.0 turbo 121KW / 165PS z 2001r ( 20 litrów / 100 km po mieście). Na początek podłączyłem komputer, który pokazał uszkodzoną 2 sondę. 370zl-wymieniłem. Bez zmian, nadal spalanie ogromne i nierówna praca zwłaszcza gdy silnik jest zimny, gdy jest ciepły pracuje ciut lepiej. Mój mechanik miał kilka pomysłów ale nie chciałem wymieniać nic na ślepo. Jeździłem tak kilka miesięcy aż zdecydowałem się na zamontowanie instalacji gazowej. Oczywiście mechanik odradzał i stwierdził, że na gazie auto może pracować jeszcze gorzej ale się uparłem zamontowałem i.... okazało się, że na gazie auto pracuje idealnie. Pali w mieście około 12 litrów a w trasie około 10, pracuje równo zupełnie jak nie to auto. Zacząłem wiec się zastanawiać z jakich urządzeń korzysta tak samo gaz jak i benzyna. Sondy te same, świece, cewka, przepływomierz te same, przepustnica ta sama, krokowiec ten sam, nawet parametry pracy komputer od gazu pobiera od tego benzynowego. Mimo to auto na gazie pracuje bardzo dobrze a na benzynie trochę faluje, dużo pali, czasem szarpie przy zmianie biegu (wrażenie jak by bieg spadał). Podejrzenie więc padło na wtryski. Kupiłem używane, wg sprzedawcy sprawne, z regulatorem w zestawie. Wymieniłem i... nadal to samo. Obecnie na benzynie tylko odpalam, czekam 2 do 5 minut w zależności od temperatury zewnętrznej, auto przełącza się na gaz i jadę, a i tak mam wrażenie, że na samo odpalanie auto spala znacznie za dużo benzyny. Wycieków brak, płynów nie ubywa. Silnik zalany olejem Motul, rozrząd wraz z kołem zmiennych faz rozrządu wymieniony.

Brakuje mi pomysłów. Liczę na wasze i jeszcze raz za wszystkie dziękuję.

Pozdro!

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

PostNapisane: 3 maja 2018, o 00:32 
Volvo Fan

Pochwały: 11
Model: S40
Silnik: 2.0T
moc: 160km
Rocznik: 99
Skąd jesteś?: Boleszkowice
imię: Piotr
Obajwy jak na walnięty regulator (najlepiej z poliftowej benzyny bez turbo) ciężko pali po dłuższym postoju ? silnik krokowy i przepustnica czyszczone ?

Pisze, chociaż i tak pewnie zamkną temat jak zobaczą, że jest źle opisany tytuł, a podobnych tematów na forum jest na pęczki

PostNapisane: 3 maja 2018, o 06:50 
Moderator

Pochwały: 84
Model: v40
Silnik: B4204T5
moc: 200+
Rocznik: 2001
Skąd jesteś?: Nowa_Pogorzel
imię: Piotrek
Nie ten dział, temat źle opisany, podobne istnieją.
Zamykam.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1