odtwarzanie mp3 na oryginalnych radiach volvo

Rozmowy o elektronicznych gadżetach
Regulamin forum
Zakładając nowy temat proszę dokładnie opisać auto podając model, rocznik i silnik używając nawiasów [ ]
Format:
[V40 T4 99r] montaż MBC
[S40 B4184S 2003] Wahacze przód
[V40 all] Ogrzewanie tylnej szyby
Gregorious
Zaawansowany
Posty: 96
Rejestracja: 21 sie 2017, o 06:13
Model: V40
Silnik: 1.9D
moc: 115
Rocznik: 2002
wiek: 32
Skąd jesteś?: Rzeszow
imię: Grzesiek

Re: odtwarzanie mp3 na oryginalnych radiach volvo

Post autor: Gregorious » 21 sie 2017, o 06:55

Co do Kasetek MP3 to różna jest ich jakość i nie zawsze droższa odpowiada lepszej. Mam radio HU-405 i nie chciał współpracować z Kasetami MP3 (Wypluwał kasetę lub grał kilka sekund i wypluwał a po przełączeniu strony mechanizm kasety skwierczał okropnie.) Moja inżynieria odwrotna była bardzo prosta
1. Rozkręciłem kasetę i wyciągnąłem wszystkie kółka i zębatki w niej się znajdujące
2. Skręciłem ponownie ale kasetę dalej wypluwało
3. zacząłem się bawić Rewersem i np w przypadku najtańszej kasetki z Allegro wystarczy załadować kasetkę do decka przełączyć szybko na stronę B (Działa ale jest gorsza jakość) a potem spowrotem przełączyć na stronę A.

Kasetka działa a w porównaniu do tańszych transmiterów jakość była niewiele gorsza. Żeby jakość dźwięku była wyższa trzeba kombinować z zmieniarkami USB/AUX (np Xcarlink) Jeśli ktoś szuka najlepszej możliwej jakości w niższej cenie (Zmieniarki to koszt około 200-250 zł) to osobiście polecam transmiter Xiaomi Roidmi 2S (z ładowarką na 2 porty USB) Po doinstalowaniu appki za około 60-80 zł jest to najlepszy możliwy transmiter (Ma zwyczajnie najlepszą jakość)

Awatar użytkownika
Junior
Turysta
Posty: 38
Rejestracja: 2 sie 2017, o 19:39
Model: V40
Silnik: 1.6
moc: 110
Rocznik: 2000
Skąd jesteś?: Rybnik
imię: Michal

Re: odtwarzanie mp3 na oryginalnych radiach volvo

Post autor: Junior » 21 sie 2017, o 19:49

Też zastanawiałem się nad zakupem tej skrzyneczki z racji tego że brakuje własnie wejścia na USB a z oryginalnego nagłośnienia jestem zadowolony (6 głośników + sub). Mateusz może masz rację co by nakłonić gościa do zrobienia wejścia na usb :D

Awatar użytkownika
Mateusz
Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 30 cze 2017, o 17:15
Model: v40
Silnik: D 4192 T3
moc: 115
Rocznik: 2004
Skąd jesteś?: Wroclaw
imię: Mateusz

Re: odtwarzanie mp3 na oryginalnych radiach volvo

Post autor: Mateusz » 22 sie 2017, o 16:35

Janeczek1123 pisze:Kolega (autor pudełka) nie podzieli się schematem co jest w środku ? Mateusz dasz radę to otworzyć i pokazać co jest w środku ? Może samemu by dało radę to zbudować na podstawie zdjęć.
Korzystam z kasety z kabelkiem za ok 5 czy 10 zł i jest spoko jakość, ale głośność w tel nie przekraczam powyżej 1/3 bo zaczyna trzeszczeć. Trzeba regulować głośność radiem samochodowym.
mam to urządzonko ale ta czarna obudowa jest dość dobrze spasowana cieżko otworzyć. Wole nie kombinować by nie uszkodzić. Jakość jest o niebo lepsza bo wpinasz sie w wejscie zmieniarki w tel. ustawiasz na max i dalej na radiu kontrolujesz głośność.

P.S odpowiedz bullego zostawie bez komentarza, wiadomo dlaczego. Pytanie kolegi było do autora, wiec pytam po co zbedne odpowiedzi ktore nic nie wnoszą...

Awatar użytkownika
Mateusz
Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 30 cze 2017, o 17:15
Model: v40
Silnik: D 4192 T3
moc: 115
Rocznik: 2004
Skąd jesteś?: Wroclaw
imię: Mateusz

Re: odtwarzanie mp3 na oryginalnych radiach volvo

Post autor: Mateusz » 22 sie 2017, o 16:39

Junior pisze:Też zastanawiałem się nad zakupem tej skrzyneczki z racji tego że brakuje własnie wejścia na USB a z oryginalnego nagłośnienia jestem zadowolony (6 głośników + sub). Mateusz może masz rację co by nakłonić gościa do zrobienia wejścia na usb
myśle ,ze sobie jest w stanie z tym poradzić ale proponuje skorzystać z takiej przejściówki

https://www.morele.net/kabel-usb-maclea ... lsrc=aw.ds" onclick="window.open(this.href);return false;

tylko poszukać z gniazdem żeńskim. Choć z tego co wiem ziomek moze zrobić dowolne wyjście, moze usb też. w razie zainteresowania moge zapytać

Awatar użytkownika
szajba.
Volvo Fan
Posty: 2095
Rejestracja: 9 sie 2017, o 02:36
Model: S40
Silnik: 2.0T
moc: 160km
Rocznik: 99
wiek: 22
Skąd jesteś?: Boleszkowice
imię: Piotr

Re: odtwarzanie mp3 na oryginalnych radiach volvo

Post autor: szajba. » 22 sie 2017, o 16:47

Wątpię abyś ta końcówka mógł puścić z USB na mp3. To wymaga odpowiedniego układu szalonego. A istnienie tego kabla tłumaczę sobie ze niektóre mp3 były lądowanie przez gniazdo jack tylko
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Mateusz
Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 30 cze 2017, o 17:15
Model: v40
Silnik: D 4192 T3
moc: 115
Rocznik: 2004
Skąd jesteś?: Wroclaw
imię: Mateusz

Re: odtwarzanie mp3 na oryginalnych radiach volvo

Post autor: Mateusz » 22 sie 2017, o 16:59

szajba1 pisze:Wątpię abyś ta końcówka mógł puścić z USB na mp3. To wymaga odpowiedniego układu szalonego. A istnienie tego kabla tłumaczę sobie ze niektóre mp3 były lądowanie przez gniazdo jack tylko
Szczerze.. ja sie ma tym nie znam:D To robi koleś ,który to ogarnia. W razie zaineteresowania moge do niego napisać i sie zapytać. Wiem ,ze z jackiem 3,5mm męskim, działa pod tel. Taki właśnie użytkuje.

Awatar użytkownika
Mateusz
Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 30 cze 2017, o 17:15
Model: v40
Silnik: D 4192 T3
moc: 115
Rocznik: 2004
Skąd jesteś?: Wroclaw
imię: Mateusz

Re: odtwarzanie mp3 na oryginalnych radiach volvo

Post autor: Mateusz » 22 sie 2017, o 17:17

szajba1 pisze:Wątpię abyś ta końcówka mógł puścić z USB na mp3. To wymaga odpowiedniego układu szalonego. A istnienie tego kabla tłumaczę sobie ze niektóre mp3 były lądowanie przez gniazdo jack tylko
hehe kolego nie zajażyłem Cie bo tak żeś to napisał ,ze masakra:D tą przejściówke którą wrzuciłem wyżej ,czyli tą;
https://www.morele.net/kabel-usb-maclea ... lsrc=aw.ds" onclick="window.open(this.href);return false;

podpinamy w adapter o którym jest mowa na samym początku, tam też wrzuciłem jego fotke. Jest zakonczony bolcem jack 3,5mm męskim.. Teraz do tego bolca trzeba dobrać przejściówke na usb:D tu w linku jest męska ale jak by poszukać żeńskiej, a na bank znajdziesz , to powinno w całości dać rade. Tak mi sie wydaje. Bo tak jak Ty myślisz, to samo przejscie z jack na usb nie da rady,rzecz jasna xD dopiero w połączeniu z adapterem gdzie masz ten twój układ scalony ,zagra:D hehe

Awatar użytkownika
szajba.
Volvo Fan
Posty: 2095
Rejestracja: 9 sie 2017, o 02:36
Model: S40
Silnik: 2.0T
moc: 160km
Rocznik: 99
wiek: 22
Skąd jesteś?: Boleszkowice
imię: Piotr

Re: odtwarzanie mp3 na oryginalnych radiach volvo

Post autor: szajba. » 22 sie 2017, o 17:40

Tak dobrze ok wszystko ok, musiał bym zobaczyć jego schemat, ale szczerze wątpię że "czarna skrzyneczka" która pewnej emituje tylko sygnał by radio myślało że jest podłączona zmieniarka cd, gdzie radio samo w sobie już mozę odbierać sygnał muzyczny. Mogło odebrać sygnał cyfrowy z USB i przetworzyc to na sygnał muzyczny, teraz powinieneś zrozumieć. W innym przypadku producent od razu by zastosował gniazdo USB i nie bawił by się w jack'a
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Mateusz
Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 30 cze 2017, o 17:15
Model: v40
Silnik: D 4192 T3
moc: 115
Rocznik: 2004
Skąd jesteś?: Wroclaw
imię: Mateusz

Re: odtwarzanie mp3 na oryginalnych radiach volvo

Post autor: Mateusz » 22 sie 2017, o 17:55

szajba1 pisze:Tak dobrze ok wszystko ok, musiał bym zobaczyć jego schemat, ale szczerze wątpię że "czarna skrzyneczka" która pewnej emituje tylko sygnał by radio myślało że jest podłączona zmieniarka cd, gdzie radio samo w sobie już mozę odbierać sygnał muzyczny. Mogło odebrać sygnał cyfrowy z USB i przetworzyc to na sygnał muzyczny, teraz powinieneś zrozumieć. W innym przypadku producent od razu by zastosował gniazdo USB i nie bawił by się w jack'a
tak teraz zrozumiałem o co Ci wczesniej chodziło. A czy da rade zmontować udb, dowiem sie jak by ktoś chciał taki nabyć.

Awatar użytkownika
pioneer1995
Posty: 16
Rejestracja: 6 lip 2017, o 09:24
Model: V40
Silnik: 1.9D
moc: 115
Rocznik: 2004
wiek: 21
Skąd jesteś?: Tarnow
imię: Piotr
Lokalizacja: Tarnów

Re: odtwarzanie mp3 na oryginalnych radiach volvo

Post autor: pioneer1995 » 24 sie 2017, o 05:47

Ja zakupiłem yatour i jestem z Niego zadowolony, choć istnieje możliwość tańszej opcji z tego co widziałem, ze bezpośrednio z gniazda radia wychodzi przewód jack :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car audio ,GPS, CB, Antyradary”