Teraz jest 17 sty 2018, o 21:11

Strefa czasowa: UTC + 1

Regulamin działu

Spam i odpowiedzi nie na temat będą systematycznie usuwane by nie robić zbędnego offtopicu, dotyczy to każdej grupy.

Czy jest możliwość uzyskania tego programu?...Nie, dla Turysty, nie dla Świeżaka z 20 postami, pokaż nam i udowodnij że jesteś z nami :)

Autor Wiadomość
PostNapisane: 6 sty 2018, o 14:27 
wizytator

Model: v40
Silnik: 1.8
moc: 90/122
Rocznik: 1999
Skąd jesteś?: Gdynia
imię: Bogdan
Generalnie auto pracuje dobrze, tylko dziwi mnie spalanie 13-14l. To chyba nie jest normalne. Miesiąc temu zapalił się check ale po kilku odpaleniach gasł i ponownie się zapalał. Vol-fcr pokazał takie błędy:
unknown dtc a6
efi-121 mass air flow (maf) sensor, signal faulty
Po skasowaniu kontrolka się już nie zapala, tylko że to nic nie zmienia. Zdjąłem też rurę ciepłego powietrza z kolektora, bo pomyślałem że ciepłe powietrze cały czas bierze.
Nie wiem gdzie szukać przyczyny takiego spalania, czy to wina przepływomierza, czy czegoś innego. Auto kupione we wrześniu, wymienione wszystkie filtry, olej, rozrząd. Silnik pracuje równo i ma moc. Wiadomo demon to nie jest, ale nie mam porównania jak to powinno chodzić.
Może nakierujecie mnie co mogę sprawdzić i czego szukać.
W planach mam wymianę świec i chcę przeczyścić przepływomierz.

PostNapisane: 7 sty 2018, o 22:09 
Moderator

Pochwały: 77
Silnik: B4204T5
moc: 200+
Rocznik: 2001
Skąd jesteś?: Nowa_Pogorzel
imię: Piotrek
Bodzio76 napisał(a):
efi-121 mass air flow (maf) sensor, signal faulty

Jeżeli przepływomierz wywala błąd na blat to czyszczenie nie pomoże. Jedynie podmiana na nieuszkodzony pomoże.
To że gaśnie i zapala się ponownie świadczy że błąd nie jest jeszcze "permanentny",
Ale na 99% jeżeli podłączył byś teraz jakieś urządzenie diagnostyczne błąd byłby zapisany.
A co do spalania to zależy jaki styl preferujesz. Taki wynik przy "cięższej" nodze jest jak najbardziej do osiągnięcia.
Rozumiem też że auto jest bez LPG.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

PostNapisane: 10 sty 2018, o 21:26 
wizytator

Silnik: 1.8
moc: 90/122
Rocznik: 1999
Skąd jesteś?: Gdynia
imię: Bogdan
Auto bez lpg oczywiście, takie kupiłem i tak zostanie gdyż uważam że gaz to do zapalniczek jest dobry :). Błąd po wykasowaniu i zdjęciu rury ciepłego powietrza z kolektora już nie wrócił. Może to sonda jest walnięta, tylko dlaczego nie ma błędu sondy. Może katalizator jest zapchany, nie wiem. Chyba czeka mnie wizyta u jakiegoś fachowca. Spalanie niezależnie od stylu jazdy jest na poziomie 13-15l, nawet jak próbowałem eko drivingu nie spadło niżej.

Strefa czasowa: UTC + 1