[S/V40 ALL Tpb] Dziwny dzwięk pompy paliwa

Nie zaklasyfikowane usterki, problemy
Regulamin forum
Zakładając nowy temat proszę dokładnie opisać auto podając model, rocznik i silnik używając nawiasów [ ]
Format:
[V40 T4 99r] montaż MBC
[S40 B4184S 2003] Wahacze przód
[V40 all] Ogrzewanie tylnej szyby
Awatar użytkownika
szajba.
Volvo Fan
Posty: 2095
Rejestracja: 9 sie 2017, o 02:36
Model: S40
Silnik: 2.0T
moc: 160km
Rocznik: 99
wiek: 22
Skąd jesteś?: Boleszkowice
imię: Piotr

Re: [S/V40 ALL Tpb] Dziwny dzwięk pompy paliwa

Post autor: szajba. » 6 cze 2018, o 15:37

Miałem trochę wolnego czasu, i dwie zajechane pompy paliwa grj i erj. Obie miały problem z tym że zawieszaly się miały problem z rozruchem, nie dawały ciśnienia oraz po założeniu manometru na krótko przestawaly pracować...

Rozebralem więc jedna pompę, bo przecież na chłopski rozum jest to zwykły silnik elektryczny.

Komutator mal najlepsze dni za sobą

Obrazek

Obrazek

Szczotki również

Obrazek

Obrazek

Drugiej już nie rozbieralem, ale zalałem ja jakimś rozpuszczalnikiem, w moim przypadku aceton techniczny.

Podłączyłem pod taki zasilacz


Obrazek

I się bawiłem przalczajac bieguny, na 12 v nie chciała ruszyć jedynie buczala, po kilku minutach robiła już obrót w prawo obrót w lewo i stawała. Zasilacz się mocno zgadzał więc zostawiłem go na pół godziny żeby ostygną, później podłączyłem i pompa ruszla już z 4.5v, pochodziła jeszcze na najniższych obrotach w acetonie.. działanie to miało na celu wymycie szczotek i komutatora. później przelalem przez nią paliwo i podłączyłem manometr

Obrazek

Prawie 2.5 bara z erj 187


Osobiście nie jeździł bym na niej, ale jako awaryjna pompa bądź pompką do spuszczania paliwa posłuży :suncool

Zajechana walbro gss służy mi jako pompa do napelniania wiader wodą z rzeki :mrgreen:
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Różne”