[volvo s40 v40] Nie działa pilot centralnego zamka

Wszelkie problemy Elektro-mechanicznej lub elektronicznej
Regulamin forum
Zakładając nowy temat proszę dokładnie opisać auto podając model, rocznik i silnik używając nawiasów [ ]
Format:
[V40 T4 99r] montaż MBC
[S40 B4184S 2003] Wahacze przód
[V40 all] Ogrzewanie tylnej szyby
Awatar użytkownika
emilianoramires
Początkujący
Posty: 66
Rejestracja: 1 wrz 2016, o 10:36
Model: V40
Silnik: B4194T
moc: 200
Rocznik: 1998
wiek: 26
Skąd jesteś?: Tomaszow_Mazowiecki
imię: Emil
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

[volvo s40 v40] Nie działa pilot centralnego zamka

Post autor: emilianoramires » 18 wrz 2017, o 08:12

Witam. Jak w temacie. Nie mogę dojść do tego czemu nie działa mi pilot. Więc moje próby co do tego to: wymiama baterii na nowe, programowanie za pomocą stacyjki i naciskanie przycisków, podmiana centralki keyless entry i pilota na rok starszą od t4 ( 2.0t końcówka 98, t4 końcówka 97) podmiana przekaźnika. dodam, że pilot w t4 działał jak należy lecz przestał działać tak samo. :/ ogólnie żadnych reakcji. W tym aucie w którym nie działało nic nie było też syreny pod akumulatorem, którą też zamontowałem od ,,działającego,, w t4 alarmu. Piloty są takie same, oryginalne (dwie baterie cr2016, dwa przyciski obok siebie lock i unlock) jak i centralki tzn. Fabryczne. Co do diody przy głośniku na jednej centralce świeci się cały czas niezależnie od zamknięcia kluczem, podczas jazdy , czy robieniem czego kolkwiek. W drugim przypadku centralki dioda nie świeci wcale, dopiero po zamknieciu z kluczyka mruga raz na powiedzmy 4 sekundy. za świecenie tej diody odpowiada centralka alarmu ponieważ podmiana jej do drugiego auta dała rezultat jak w tym z którego wyjąłem.. Czy ktoś ma pomysł jak to ugryźć...?

Awatar użytkownika
kp070
Debeściak
Posty: 423
Rejestracja: 9 lut 2017, o 16:02
Model: V40
Silnik: 1.9TD - D4192T4
moc: 102KM
Rocznik: 2000
Skąd jesteś?: Lodz
imię: Krzysztof

Re: [2.0LPT 98r] Nie działa pilot centralnego zamka

Post autor: kp070 » 18 wrz 2017, o 11:00

Z diodą na głośniku to tam opcji mrugania jest chyba wiele, jak jest alarm to być może mruga po zamknięciu, u mnie nie mruga (nie mam alarmu) jedyne kiedy widzę że mruga to gdy immobilizer nie rozpozna jeszcze kluczyka, jak rozpozna to gaśnie i tak chyba powinno być.

Ogólnie odbiornik pilota chyba jest gdzieś tam, przy tej diodzie, bo przy słabej baterii gdy mi pilot nie łapał a gdy zbliżyłem go do szyby od strony właśnie tej diody to od razu złapał sygnał.

Nie pamiętam, w v70 chyba odbiornik jest przy lusterku wstecznym i podobno aby zmienić pilot wystarczy to lusterko nabyć z oryginalnym pilotem w parze (na volvoforum.pl jest gdzieś ten temat), więc być może u nas wystarczy pilot z odbiornikiem który chyba jest przy tym prawym głośniku gdzieś, no nie wiem tak na logikę...

Co do pilota to można zewrzeć styki na mikroswitchu ręcznie aby wyzwolić sygnał, tak jak na schemacie (chociaż Ty chyba masz inny pilot, ten jest na 1 baterię),
albo dwa górne, albo dwa dolne, albo po przekątnej, no ale czy oba przyciski by były popsute to chyba wątpliwe, któryś normalnie powinien działać.
Generalnie styki przeciwległe na switchu są połączone na stałe, dlatego zwieranie po skosie lub prawy lewy wyzwala sygnał.

Obrazek

Czy coś się dzieje na pilocie możesz też sprawdzić podpinając miernik to plusa i minusa baterii i w tym czasie nacisnąć przycisk, napięcie wtedy nieco powinno spaść.

A najlepiej to wpiąć miernik w szereg baterii i na amperach zmierzyć, wtedy będzie widać przy wciśniętym przycisku zwiększony przepływ, tak samo gdyby coś zwierało to przepływ będzie cały czas zwiększony, no ale wtedy to by baterie rozładowywało.

To tyle odnośnie sprawdzenia pilota i czy coś się na nim dzieje.

Awatar użytkownika
majdan
Debeściak
Posty: 360
Rejestracja: 11 gru 2015, o 18:33
Model: V40
Silnik: 1.9 Di
moc: 102
Rocznik: 2002
wiek: 39
Skąd jesteś?: Tarnobrzeg
imię: Szczepan

Re: [volvo s40 v40] Nie działa pilot centralnego zamka

Post autor: majdan » 25 lip 2018, o 21:06

A jak się programuje pilot kluczy? Jeden działa a drugi nie. To jest kluczyk taki:
http://www.google.pl/search?q=pilot+vol ... X6KIynKXwM" onclick="window.open(this.href);return false;:

Awatar użytkownika
VolvoDominika
Posty: 16
Rejestracja: 29 paź 2018, o 07:25
Model: V40
Silnik: 1.9 TD
moc: 116 kM
Rocznik: 2003
Skąd jesteś?: Tarnow
imię: Dominik

Re: [volvo s40 v40] Nie działa pilot centralnego zamka

Post autor: VolvoDominika » 19 lis 2018, o 18:43

Panowie a jak zaprogramować pilot w wersji polift rok 2003, 1.9TD VolvoV40.

Awatar użytkownika
Yaro
Moderator
Posty: 8329
Rejestracja: 8 paź 2014, o 21:59
Model: C30/V40
Silnik: D4164T/B5254T12
moc: 109/254
Rocznik: 2013
wiek: 38
Skąd jesteś?: NowaPogorzel
imię: Piotrek

Re: [volvo s40 v40] Nie działa pilot centralnego zamka

Post autor: Yaro » 19 lis 2018, o 20:51

VolvoDominika pisze:Panowie a jak zaprogramować pilot w wersji polift rok 2003, 1.9TD VolvoV40.
Wystarczy chwila grzebnięcia i ukazuje się wątek w którym temat był poruszany
dorobienie-klucza-z-immobilizerem-pilot ... e%20polift" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryczne”