Teraz jest 10 gru 2018, o 05:16

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 lis 2018, o 21:33 
Turysta

Model: V40
Silnik: 1.9T
moc: 200
Rocznik: 1998
Skąd jesteś?: MALBORK
imię: Pawel
Siemacie!

Niedawno dowiedziałem się, że nasz wspólny stary znajomy sprzedaje swoje V40 1.9 T4 rok 98.
Ostatnio porobił w nim sporo rzeczy bo myślał zostawić dla córki, a na dniach kupił dużo nowszą Mazdę 6 i ma trochę problem z drugim autem pod blokiem, bo córka miała zrobić prawko, ale na dobrych chęciach się skończyło.

Zawieszenie, hamulce, opony spoko. Skrzynia i sprzęgło na moje oko bez niepokojących objawów. Sprzedaje go tanio (nigdzie nie ogłaszał) bo ruda zajęła się przy tylnych nadkolach. Chcę brać to auto głównie z ciekawości i z racji niskiej ceny, no i kombi z hakiem. Kolega daje mi go kiedy tylko poproszę do testów i mogę go sobie posprawdzać wg własnego uznania.
Nie mam dużej praktyki z doładowanymi benzynami - kiedyś trochę śmigałem Saabem 2.0 t i jestem zdania, że lepiej się zbierał. Choć nie powiem - coś tam z tego stadka pod maską zostało.
Pytania takie: jak sprawdzić w jakiś prosty sposób ile daje ta turbina? Nadmienię, że nie wydaje ona żadnych niepokojących odgłosów, ale też nie słychać gwizdu. Nie wkręcałem auta jakoś naprawdę wysoko, ale myślę, że przy ok 4k powinna już być mała awantura przy właściwym doładowaniu? Jeszcze jedno - jestem prawie pewien, że wywalona jest poduszka silnika - nieco łupie przy redukcji albo gwałtowniejszym ruszaniu - czy do T4 koszt takiej poduchy nie jest jakiś masakryczny? Ogólnie trochę napawa mnie pesymizmem jak mało tych T4 jest w Polsce, a w każdym razie w ogłoszeniach..
Kolega nieco zabagnił sprawę oleju, bo choć nie jeździł bardzo dużo to wymiana była ze 2 lata temu - na bagnecie trochę mazut straszy.
Widziałem ostatnio filmik jak gość w jakimś V robił płukankę olejem napędowym i skutek był ok. Nie wiem czy bardzo się tego bać..
W aucie trochę pierdół typu nie otwierają się jedne z tylnych drzwi, albo schowek pasażera wypada, no i ta ruda, ale jeździ, hamuje i skręca.

Aaa, na blacie temp jest w opcji wyświetlanej cyfrowo - jaka powinna być wartość robocza w stopniach C?

Pozdrawiam i będę wdzięczny za wszelkie sugestie i opinie tych co wiedzą więcej)).
Paweł

Tytuł: Re: V40 T4
PostNapisane: 27 lis 2018, o 22:03 
Administrator

Pochwały: 13
Silnik: 1.9 T4
moc: 200+
Rocznik: 1997
Skąd jesteś?: Krakow
imię: Wojtek
Co do autora tematu to widać działanie prawa prawdziwy przebieg a nie magiczne 200 tyś sprawdz kompresję na poczatek przebieg w przypadku przed lifta byłby nie tak straszliwy choć w po lifcie trudno wyczuć jak tyle najechał to był delikatnie traktowany wiec może być ok

co do drugiego kolegi jaka cena ?
dwa olej czy też majonez na bagnecie może się zbierać jak oring jest słaby uszczelka czy zababrana odma

Jesli auto jest fabrycznie i nie modzone to na 90 % "sterownik od turbo" zle steruje doładowaniem i masz po prostu mniejsze doładowanie .,lub też WG zatarł się
kupujesz zegar za 90 zł i wsio jasne dwa MBC za 100 zł i odzyskujesz moc

co do drzwi to dobrze że mi przypomniałeś mam tak samo jak jest zimno to się nie otwierają z rygla albo trzeba domykać ze 2 -3 razy

PostNapisane: 27 lis 2018, o 22:46 
Turysta

@ RIPPER uzgodnione, że jak zrobi na własny koszt przegląd (przy którym będę) to powiedzmy 2,5k.
Auto seria i na bank nic nie modzone - z czym się je: sterownik od turbo, WG, oraz MBC? Zielony jestem a trzeźwy ;-)

PostNapisane: 28 lis 2018, o 00:22 
Administrator

WG - gruszka uchyla nadmiar spalin jak sama klapka w kol wydechowym sie zatrze to albo doładowania nie ma albo jest 1.5 bara
BCS- zaworek odpowiadający za ciś doładowania lubi padać ..zwłaszcza po takim czasie
MBC- mechaniczny - lub manualny raczek Boost K{C}ontroler ręcznie ustawiamy ciś doładowania ,..

tematów jest sporo zanim kupisz poczytaj ile to auto pali ew czy poprzednik wsadził LPGa

PostNapisane: 29 lis 2018, o 21:45 
Turysta

Wielkie dzięki! Nieco nauki przede mną. Tak jak pisałem, pojedziemy na przegląd i po oblukaniu dołu zdecyduję czy wchodzić w tego renifera.
Sporo mam obaw, nawet nie chodzi o poziom spalania. Czas najbliższy pokaże.

PostNapisane: 29 lis 2018, o 22:09 
Volvo Fan

Pochwały: 18
Model: S40
Silnik: B4194T
moc: 147KW/200KM
Skąd jesteś?: Komorow
Przestań ja mam nalatane 376 tyś km i latam dalej i będę latał.
Wiadomo coś się posypie ale to jak w każdej furze.

Wysłane z mojego SONY Xperia X przy użyciu Tapatalka

PostNapisane: 29 lis 2018, o 22:23 
Volvo Fan

Pochwały: 12
Model: S40
Silnik: 2.0T
moc: 160km
Rocznik: 99
Skąd jesteś?: Boleszkowice
imię: Piotr
zależy od tego jak dbali właściciele, ja mam licznikowo ~300 i zaczynają wychodzić kwiatki, jeśli nie boisz się napraw, to po zrobieniu, będziesz miał pewne auto. tyle że tak jest z KAŻDYM autem które jest pełnoletnie :omg:

PostNapisane: 2 gru 2018, o 02:00 
Administrator

300 tyś to marzenie nowego TSI .. :lol:

PostNapisane: 4 gru 2018, o 19:21 
Turysta

Coś się kolega od T4 nie pali z tym przeglądem.. Już zerkam po ogłoszeniach trochę, ale albo ruina, albo nie na moje aktualne finanse.
Choć wizualnie to ten też deko już zmęczony wizualnie zwłaszcza... Jeździ przyzwoicie - troszkę polataliśmy (ale bez jakiegoś butowania) i nic niepokojącego prócz stuku przy ruszaniu/redukcji - obstawiam poduszki silnika. Za to już wie, że aku, który miał być spoko padł zaraz po zatankowaniu na samym początku wycieczki. Fakt stał prawie 4 tygodnie. Dobrze, że nie automat - moment i na pych załapał (ale wiocha).

-- 6 gru 2018, o 20:30 --

Czasem nie ma się czym chwalić - wtedy nie myśli się o fotkach...

Oto złomnik w T4 :zomby

Obrazek

Obrazek

Jak będzie ciężka porażka, to felgami pohandluję i butelki sprzedam))

-- 6 gru 2018, o 21:13 --

Strefa czasowa: UTC + 1