Teraz jest 22 mar 2019, o 09:36

Strefa czasowa: UTC + 1

Regulamin działu

1. Zakładając nowy temat proszę dokładnie opisać podając model, rocznik i silnik używając nawiasów.
Przykład: [V40 T4 99r] montaż MBC

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 sie 2017, o 04:29 
Volvo Fan

Pochwały: 12
Model: S40
Silnik: 2.0T
moc: 160km
Rocznik: 99
Skąd jesteś?: Boleszkowice
imię: Piotr
Ale po co 13 cm przez wzmacniacz ? Przez radio też będziesz zadowolony. Ja u siebie mam 16 i gra to już dosyć fajnie, do tego wygłuszenie drzwi. Tylko trzeba rzeźbę zrobić dosyć brutalną.

1 czy 2 oba działają ale dwa jest poprawne, zwrotnica dzieli sygnały/ odcina niskie częstotliwości dla wysokotonowego i odcina wysokie częstotliwości dla niskotonowego.

Jeżeli zostawiasz twitery to lepiej niskotonowe, bo dwudrozne również mają w sobie twity i możesz mieć nadmiar wysokich tonów co będzie bardziej uciążliwe niż przyjemne

Zasada działania wzmacniacza jest taka sama z tym że jeżeli masz instalacje w aucie gotową to podpinasz kostki i jeżeli za radiem masz przerobiona instalacje dobrze to powinieneś mieć wyprowadzone wtyki rca, W co wątpię więc przychodzi rzeźba

A jeżeli i tak chcesz wzmacniacz to więcej basu wyciągniesz z małego głośnika 20 cm z nowo poprowadzona instalacja niż z seryjnego sub który ma malutkie glosniczki.
Seryjny sub ma bardzo płytki bas. Jakbyś walił młotkiem o dywan, większe głośniki już mają fajniejsze odczucia,

Można by pomyśleć nad zabudową w boczek, bądź unuszana skrzynie w koło zapasowe. miejsca nie stracisz a zagrasz tym lepiej wszystko kwestia pieniędzy i zapału

PostNapisane: 29 gru 2018, o 20:06 
Początkujący

Model: V40
Silnik: 1.9T
moc: 200
Rocznik: 1998
Skąd jesteś?: MALBORK
imię: Pawel
Pozdrawiam przedmówców. Jako świeży posiadacz V-ki zmiany zacznę od wyczyszczenia/wymiany lasera bądź całego ori CS-805 na mniej wylatany egzemplarz, oraz wykorzystam pit stop u blacharza na progi, żeby pierwszy raz w życiu wytłumić choć przednie drzwi. Nie są to ulubione moje rejony majsterkowania, ale cóż - jak się musiało wymieniać żaróweczki zegarów to i drzwi się wygłuszy.

P.S. Polecacie coś dobrego cena/jakość na gołe blachy?

PostNapisane: 30 gru 2018, o 14:50 
Volvo Fan

Pochwały: 12
Model: S40
Silnik: 2.0T
moc: 160km
Rocznik: 99
Skąd jesteś?: Boleszkowice
imię: Piotr
Ja leciałem taśma dekarska :omg: po taniości, ale ma to swoje minusy, po pierwsze jest w paskach, więc trzeba się na kleić, maty są w plastrach, więc robota łatwiejszą jest, czytałem opinie i maty lepiej wygłuszają. Nie wiem jak jest z matami ale taśma po roku się odkleja, są miejsca gdzie trzyma primay sort, a wszystko najpierw odluszczalem...

Jako wskazówkę ci podam że musisz cię pobawić w jakieś stelaże, dlatego że drzwi mają dosyć duże dziury, i sama mata też będzie grać, i średnio się trzymać, chodzi o to żeby przeciąć te dziury jakim płaskownikiem żeby mata była wsparta.. jak już to zrobisz powiększ otwór w drzwiach na 16 cm i już masz niezła scenę ...

Do maty bitumicznej dokup gąbkę kuczukowa, ufekt tak mnie urzekł że jedynie nie oklejone miejsce to dach, który też kiedyś zaatakuje, najwięcej ciszy dają drzwi i nadkola sama podłoga już nie dała mi takiej sadysfakcji

I pamiętaj że bitumiczne są od drgań metalu, a kuczukowa od tlumienia dźwięków

PostNapisane: 30 gru 2018, o 15:21 
Początkujący

No dzięki. Typuję takie coś z ogłoszeń: CTK Standard 2.5 mm - mata tłumiąca 37x50cm. 17zł arkusz z klejem. Albo grubsza: Vibrofiltr 3.0 mm - mata wygłuszająca 35x50cm. 18zł arkusz z klejem.
Czyli na to potem gąbka dla rozpraszania, tak?
A nadkola jak robiłeś?

PostNapisane: 13 sty 2019, o 17:19 
Turysta

Silnik: D4192T3
moc: 115KM
Rocznik: 2001
Skąd jesteś?: Warszawa
imię: Zbigniew
Garbaty75 to radio ma możliwość sterowania zmieniarką - nie lepiej zakupić emulator zmieniarki z usb?
Kto się jeszcze bawi dziś w płyty?
Będziesz miał bodajże 6 katalogów po 99 utworów na pendrive

Ja u siebie póki co wsadziłem oryginalne dwudrożne na podszybie (miałem najprostsze tekstylne 1 drożne i od temperatury aż się zapadły :-) ) a z przodu basowe 13cm audison i jest o niebo lepiej - radio mam jakieś padło LG z usb ale daje radę
Suba ori aktywnego bym wsadził ale trzeba gdzieś z zasilaniem się wpiąć bo nie mam wiązki...

PostNapisane: 15 sty 2019, o 08:35 
Początkujący

Dzięki zbynia za sugestię!

PostNapisane: 15 sty 2019, o 16:44 
Początkujący

Tylko widzę, że są w h.. drogie te emulatory.... A co do głośników w desce to są tam jakieś Nokie - duże dość gabarytowo z malutką kopułką (same gwizdki tam są). Na jakie można je łatwo wymienić?

PostNapisane: 17 sty 2019, o 20:25 
Początkujący

Widzę takie philipsowskie z większą kopułką (na logikę lepsze od moich), są za niewielkie pieniądze, ale w opisie stoi, że do polifta. Czy wejdą bez kombinowania?

P.S. Scaliłbym ten post z moim poprzednim, ale po upływie niedługiego czasu nie widzę już takiej opcji.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa: UTC + 1