Teraz jest 15 lip 2019, o 23:32

Strefa czasowa: UTC + 1

Regulamin działu

1. Zakładając nowy temat proszę dokładnie opisać podając model, rocznik i silnik używając nawiasów.
Przykład: [V40 T4 99r] montaż MBC

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 4 lut 2019, o 09:07 
Debeściak

Pochwały: 2
Model: v40
Silnik: b4184s2
moc: 122 KM
Rocznik: 2002
Skąd jesteś?: Chotomow
imię: Marcin
Mam w BMW Micheliny Crossclimat. Na suchym i mokrym zachowują się jak letnie. Na sniegu czy to mokrym czy zmrożonym, jak dobre zimówki po 2-3 sezonach lub jakieś budżetowe opony zimowe. Jeśli chcesz zimą jeździć normalnie, dostosowując prędkość do warunków to wystarczą Ci. Tylko te moje opony miały być latem jak letnie a zimą nie koniecznie idealne. Inni producenci mają opony które może nie są super ciche latem ale zimą są lepsze od cross climatów. Niestety tanio nie jest i komplet dobrych wielosezonowy to niewiele mniej niż 2 komplety budżetowych opon sezonowych. W mojej ocenie idealna sprawa do aut 2-3 w rodzinie, robiących mało kilometrów w roku.

PostNapisane: 16 lut 2019, o 11:19 
Turysta

Model: v40
Silnik: 2.0t
moc: 163
Rocznik: 2003
Skąd jesteś?: Gizycko
imię: Piotr
Tutaj pomijając że wielosezon jest średni na mokrą nawierzchnię jak i zimę największą uwagę trzeba zwrócić na przydatność zimową.
Lamelki odpowiadające za część zimową bieżnika które zapewniają przyczepność podczas jazdy i hamowania w oponie wielosezonowej kończą się mniej-więcej na wysokości 4 mm bieżnika. Czyli w połowie zużycia standardowej opony i nadaje się już tylko na lato.

Najzabawniejszym przypadkiem był klient który na wiosnę uparł się na wielosezon chociaż robi sporo kilometrów i do zimy po przejechaniu 25.000 km już nie miał części zimowej. :D

Tak nawiasem chyba już 3-4 komplety takich opon trafiły na chale i czekają na wiosnę po tym jak właściciele wrócili do zimówek.

PostNapisane: 19 mar 2019, o 20:17 
Turysta

Model: V40
Silnik: D4192T3
moc: 115
Skąd jesteś?: Myslenice
imię: Janusz
Potwierdzam Michelin CrossClimate mam 2 sezon i są super na mokre nawierzchnie - auto przyklejone do asfaltu, na śniegu i lodzie trzeba uważać tak samo jak na zimówkach (wiem bo jeżdżę na zimówkach w pracy),
Na lato (koniec kwietnia, maj do połowy września jeżdżę na letnich bo mam na drugim komplecie felg, ale pierwszy sezon jeździłem tez Michelinami w lecie i bardzo dobrze się jeździ zwłaszcza po burzy kiedy asfalt jest bardzo śliski)
Prawdopodobnie gdybym jeździł cały rok na tych oponach (Michelin Crossclimate) to po 3 sezonach były by do wyrzucenia bo by się naturalnie zdarły, jednak są bardzo bezpieczne w okresach przejściowych czego nie można powiedzieć o oponach letnich.

PostNapisane: 31 maja 2019, o 20:15 
Debeściak

Pochwały: 1
Model: V40
Silnik: T4
moc: 102
Skąd jesteś?: Tarnobrzeg
imię: Szczepan
Na krótkich odcinkach może i być; sam miałem punto na wielorocznych i parę lat jeździłem. Po lądowaniu w rowie (lekkim) fordem mam trochę rozumu i stosuje zimowe mimo iż nie jeżdżę daleko, wiec musisz sobie sam odpowiedzieć co będzie dla ciebie najlepszym wyborem.

PostNapisane: 31 maja 2019, o 20:37 
Moderator

Pochwały: 90
Model: C30/XC70
Silnik: D4164T/D5244T
moc: 109/163
Rocznik: 2006
Skąd jesteś?: Nowa_Pogorzel
imię: Piotrek
Zaliczyłem trochę zimy i lata. Może nie plus 30 ale ponad 20. Jak narazie jestem zadowolony.
Mały edit.

Zrobiłem już prawie 6 tysi na tych oponkach.

Obrazek
Obrazek

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1