[V40 2.0T 160KM 2000r.] drżenie auta, kopcenie, spadek mocy

Wszelkie problemy z mechaniką
Regulamin forum
Zakładając nowy temat proszę dokładnie opisać auto podając model, rocznik i silnik używając nawiasów [ ]
Format:
[V40 T4 99r] montaż MBC
[S40 B4184S 2003] Wahacze przód
[V40 all] Ogrzewanie tylnej szyby
Awatar użytkownika
maciejjo
Posty: 2
Rejestracja: 3 maja 2019, o 21:53
Model: V40
Silnik: 2.0T
moc: 118 kW
Rocznik: 2000
wiek: 25
Skąd jesteś?: Zachodniopomorskie
imię: Maciek

[V40 2.0T 160KM 2000r.] drżenie auta, kopcenie, spadek mocy

Post autor: maciejjo » 3 maja 2019, o 23:03

Witam. Całkiem niedawno i całkiem przez przypadek nabyłem V40stkę w stanie, wnioskując po cenie, lekki sztrucel :D (1900 zł). Auto miało być do kulania się w koło komina, ale po kilku dniach jeżdżenia bardzo mi się spodobało w sensie wygody za kierownicą, zwinności w prowadzeniu i wyposażeniu jakie ma, a jest ono lepsze niż w moim E39 540i :D! Ale do rzeczy. Motor nie jest w najlepszym stanie, na jałowym biegu czuć dość mocne wibracje na całym samochodzie, w środku podczas jazdy jest po prostu głośno, auto nie ma mocy i zdarza mu się pierdnąć niebieską chmurą, przy czym nie jest to chmura olejowa a raczej niespalona mieszanka, czy jej nadmiar. Poziom oleju po zrobieniu 1100 km od nabycia o dziwo stoi w miejscu :> Tak sobie myślę czy nie trzeba by do rozrządu zajrzeć, jakie by były ewentualne koszty jego wymiany? Czy to może turbo zaniemogło? Chciałbym trochę podratować to Volvo, szczególnie, że buda jest w dobrym stanie, nie ma rdzy, spasowanie lux, jeździ o dziwo prosto, nic nie łupie i nie stuka, całe wyposażenie w pełni sprawne, przegląd przeszedł bez najmniejszego trudu (przypominam, kosztowało 1900 zł!) no skóra trochę wytarta na siedzeniu kierowcy ale to detal, OC wychodziło, ale już nabyte póki co na pół roku (niecałe 400 zł) na opony też przyjdzie niebawem czas. Koledzy Volviarze, pomóżcie świeżakowi w temacie :> Co tam się święci w tym silniku? :D Pozdrawiam. :beer:
Maciek.

Awatar użytkownika
szajba.
Volvo Fan
Posty: 2095
Rejestracja: 9 sie 2017, o 02:36
Model: S40
Silnik: 2.0T
moc: 160km
Rocznik: 99
wiek: 22
Skąd jesteś?: Boleszkowice
imię: Piotr

Re: [V40 2.0T 160KM 2000r.] drżenie auta, kopcenie, spadek m

Post autor: szajba. » 4 maja 2019, o 09:18

Podepnij manometr pod układ i zobacz jakie masz ciśnienie doładowania, u mnie po zakupie też nie chulalo turbo i potrafił kichnąć w wydech, oraz straszny muł...


Co do tego że głośno to niestety taki urok, możesz wygłuszac, ale trzeba pruć cały środek.

Obejrzyj poduchy silnika, któraś musi być zerwana
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
maciejjo
Posty: 2
Rejestracja: 3 maja 2019, o 21:53
Model: V40
Silnik: 2.0T
moc: 118 kW
Rocznik: 2000
wiek: 25
Skąd jesteś?: Zachodniopomorskie
imię: Maciek

Re: [V40 2.0T 160KM 2000r.] drżenie auta, kopcenie, spadek m

Post autor: maciejjo » 8 maja 2019, o 00:36

Co do głośności to raczej coś z wydechem musi być nie halo, tzn. nie buczy nie wiadomo jak, podobnie jak moja dawna Honda, ale coś tam się święci, miałem okazję niedawno zrobić rundę S40 benzynowym 1.8 i w środku cichuśko jak makiem zasiał :> Tyle, że to był polift, także nie wiem, czy poprawiali tam wygłuszenie czy nie. O turbo będę więcej wiedział po weekendzie, umówiłem się na sprawdzenie ciśnienia i szczelności układu :> Co do rozrządu to jest on na pasku tak? Nie wiem, nie gmerałem jeszcze pod tymi obudowami.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechaniczne”