od 2020 roku nikt nie umrze w Volvo

Sedox
Fotograf & admin FB
Posty: 1053
Rejestracja: 2 sty 2014, o 15:42
Model: s40
Silnik: B4184S9 BiFuel 122KM
Rocznik: 2002
wiek: 22
Skąd jesteś?: Gdynia
imię: Piotrek

od 2020 roku nikt nie umrze w Volvo

Post autor: Sedox » 22 sie 2014, o 23:26

Tak jak w temacie bardzo ciekawa wizja naszej marki :)

zapraszam do lektury :)

https://www.media.volvocars.com/global/ ... vocars.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Extradd
Administrator
Posty: 5489
Rejestracja: 15 kwie 2013, o 19:36
Model: 1.9T
Silnik: B4194T
moc: 224KM
Rocznik: 1999
wiek: 7
Skąd jesteś?: Poland
imię: DD
Kontakt:

Re: od 2020 roku nikt nie umrze w Volvo

Post autor: Extradd » 23 sie 2014, o 05:53

To ja zaczynam już odkładać na nowe Volvo :)
Obrazek

Polub nas na facebooku- Forum Volvo S40 V40 i pokrewnych

Dołącz do nas na Motostat.pl oraz na Google+

Awatar użytkownika
RIPPER
Administrator
Posty: 6836
Rejestracja: 15 kwie 2013, o 11:03
Model: V40
Silnik: 1.9 T4
moc: 200+
Rocznik: 1997
wiek: 37
Skąd jesteś?: Krakow
imię: Wojtek
Lokalizacja: Kraków

Re: od 2020 roku nikt nie umrze w Volvo

Post autor: RIPPER » 23 sie 2014, o 11:31

taka wizja jak z filmów że nawet kierownica nie będzie potrzebna ..
Pomiary AFR i strojenie LPG z AFR-Strojenie LPG i inne porady
V40-1.9 T4 -wałki z 2.0 N/A-Filtr 1000ccm-Down pipe 3 cale-CAT-magnaflow-pompa -hamulcowa 1 cal -Xenon 6000 K

Awatar użytkownika
cosi
Friend
Posty: 294
Rejestracja: 16 kwie 2013, o 13:59
Model: v70
Silnik: B5202S
moc: 126
Rocznik: 1998
wiek: 37
Skąd jesteś?: Kraków
imię: Tomek
Lokalizacja: Kraków

Re: od 2020 roku nikt nie umrze w Volvo

Post autor: cosi » 24 sie 2014, o 14:46

Sedox pisze:Tak jak w temacie bardzo ciekawa wizja naszej marki :)

zapraszam do lektury :)

https://www.media.volvocars.com/global/ ... vocars.com" onclick="window.open(this.href);return false;
ale wizja zero dotyczy skandynawii a w szczególności szwecji proponuje poczytać na temat

cyt. "Jednym z pierwszych założeń Wizji Zero było przeniesienie odpowiedzialności za bezpieczeństwo na drogach z kierowców na państwo i jego ustawowe organy. Politycy, zarządy i projektanci dróg powinni tak organizować ruch, żeby do wypadków nie dochodziło. Szwedzi zdają sobie sprawę, że trudno wyłączyć z tego procesu kierowców, ale według nich to państwo ma obowiązek wymusić na nich bezpieczne nawyki. Poprzez kontrolę, karanie i wyłączanie z ruchu osób notorycznie łamiących przepisy."

czy powyższe założenie w jakikolwiek sposób jest realizowane u nas ???

co z tego że auto będzie "bezpieczne" --- jakie ma szanse z rozpędzoną przeładowaną ciężarówką albo ze źle zapiętym ładunkiem na lawecie lub chociażby z naszą staropolską ułańską fantazją

jak długo my wszyscy nie zmienimy sposobu myślenia tak długo nie zmieni się nic

proponuje też poczytać jakie opcje wyposażenia nowych volvo są kupowane w szwecji a jakie u nas (tyle że u nas to głównie import z niemiec,beneluxu i szwajcarii) , konkretnie chodzi mi o silnik i jego moc

Sedox
Fotograf & admin FB
Posty: 1053
Rejestracja: 2 sty 2014, o 15:42
Model: s40
Silnik: B4184S9 BiFuel 122KM
Rocznik: 2002
wiek: 22
Skąd jesteś?: Gdynia
imię: Piotrek

Re: od 2020 roku nikt nie umrze w Volvo

Post autor: Sedox » 24 sie 2014, o 14:59

Szwedzi z tego co widziałem w ichnim kraju jeżdżą dość słabymi autami bo mocy poprostu nie potrzebują np na wyspie Visby drogi prawie, puste policji nie widziałem a auta nie przekraczały 30km w mieście.

dodatkowo gdy tylko widzą pieszego BLISKO przejścia juz się zatrzymują i grzecznie czekają aż spokojnie przejdzie

do tego wszystkiego nie ma problemu z miejscami parkingowymi... miasteczko dość małe ze sporą przystanią jachtowa (tam stał moj środek lokomocji) i przystanią na ogromne promy samochodowe i turystyczne a na każdym parkingu który widziałem w mieście co najmniej 40%miejsc wolnych... Dodam że to był środek sezonu weekend oraz w mieście był tydzień średniowieczny na którym były grube tysiące osób ;-)

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
cosi
Friend
Posty: 294
Rejestracja: 16 kwie 2013, o 13:59
Model: v70
Silnik: B5202S
moc: 126
Rocznik: 1998
wiek: 37
Skąd jesteś?: Kraków
imię: Tomek
Lokalizacja: Kraków

Re: od 2020 roku nikt nie umrze w Volvo

Post autor: cosi » 24 sie 2014, o 15:06

Sedox, właśnie o to mi chodziło oni nie kupują mocnych samochodów bo ich nie potrzebują ----- a my potrzebujemy ???? gdzie ???

oni mają ograniczenie w strefie zamieszkania 30km/h my 20 tylko oni tego przestrzegają ograniczenie w miescie 50 poza miastem 70

a z resztą o czym my rozmawiamy skoro połowa z nas po takiej rozmowie i przyznaniu racji w kwestii ograniczenia prędkości , wsiada do swojego samochodu i z piskiem opon odjeżdza
Polak zawsze polakiem zostanie

Sedox
Fotograf & admin FB
Posty: 1053
Rejestracja: 2 sty 2014, o 15:42
Model: s40
Silnik: B4184S9 BiFuel 122KM
Rocznik: 2002
wiek: 22
Skąd jesteś?: Gdynia
imię: Piotrek

Re: od 2020 roku nikt nie umrze w Volvo

Post autor: Sedox » 24 sie 2014, o 15:40

Cosi zgadzam się z tobą prawie w 100% ale jest powiem Ci szczerze jeździłem kilka tygodni po Szwecji a po tym wróciłem spowrotem do kraju

W Szwecji aż głupio było przekraczać prędkość, było to wręcz meczace po 3dniach przyzwyczaiłem się do tamtego świata, naprawdę tam kierowca czuje się wspaniale jest spokojnie przyjemnie radość z jazdy autem tam wręcz poraża...
Po powrocie do zatłoczonego Trójmiasta poczułem się jak w dżungli totalnie nie przemyślane rozwiązania na drogach 99% kierowców besztala mnie jak starałem się jezdzic `poprawnie` i po kilku dniach znów wróciłem do polskiej jazdy bo poprostu zacząłem się męczyć jedzeniem u nas...

Ktoś kto nigdy nie był w Szwecji może mi nie uwierzyć, może twierdzić że bujam i patrze na to w stylu ze wszędzie lepiej gdzie mnie nie ma ale to co pisze to prawda... Każdemu zawsze polecam wyjechać choć raz w życiu na tydzień, dwa do Szwecji by zobaczyć jak Skandynawia zmienia ludzi ;-)

Dlatego jestem tak zakochany w kraju łosi, słodkiego chleba, słonych żelek , i ogromnej prohibicji na alkohol i papierosy w sklepach.. (prohobicja nieprawdopodobnie rozwija Bary i restauracje :-D)

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
qdlaty
Moderator
Posty: 9095
Rejestracja: 29 cze 2013, o 20:40
Model: Peugeot 508
Silnik: 2.0 HDI
moc: 180 KM
Rocznik: 2017
wiek: 36
Skąd jesteś?: Siewierz
imię: Mateusz
Lokalizacja: Siewierz

Re: od 2020 roku nikt nie umrze w Volvo

Post autor: qdlaty » 25 sie 2014, o 07:10

Nie, no polska pod względem bezpieczeństwa na drogach to jakaś masakra. Choć Nie wiem czy mieliście okazję pojeździć Np po Grecji. Tam to jest masakra, ale o tym kiedy indziej. Nie trzeba jeździć do Szwecji żeby to zauważyć. Ja byłem w Hiszpanii w zeszlym roku i tam poruszałem sie glównie pieszo. A pieszy to tam ma cudownie. Nie patrzysz czy cos jedzie, to kierowcy mają Cię przepuszczać, choćby człowiek chodził dookoła skrzyżowania pl pasach, to samochód, Cię przepuszcza. Próbowałem ten styl przenieść do polski, ale u nas niestety pieszy nie zna swojej wartości na drodze i albo biegnie przez pasy, żeby zdążyć przed samochodem, albo przepuszcza pojazd, który nawet się specjalnie przed nim zatrzymał. Masakra jakaś. Kolezanka (polka) mieszkająca w Hiszpanii, na chłopaka hiszpana, po przyjeździe z nim do polski powiedziala, gdybym się tu z nim przeprowadziła na stałe, to na pierwszym przejściu dla pieszych przejedzie go samochód :D

Myślę, ze s Szwecji kultura jazdy wynika z prawa które tego wymaga, a z drugiej strony ludzie sie juz do tego przyzwyczaili, w Hiszpanii natomiast wynika to z kultury. Nikomu sie nigdzie nie spieszy, kazdy uśmiechnięty i jest każdemu dobrze. W polsce nie ma szans, ani na jedno ani na drugie. Wiec nie ma sensu zbierac na nieśmiertelne Volvo, bo i tak drugi nieśmiertelnym Volvem, rozjedzie Cię na pasach :D ale pomysły mają bardzo dobre, tylko ludzie za kierownicą musza być normalni. ;)
Nadaję z Tapatalka
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Polub nas na facebooku - Forum Volvo S40 V40 i pokrewnych

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik prasowy”