[V40] Wymiana pasów bezpieczeństwa tył

Wszystko co dotyczy wnętrza auta
Regulamin forum
Zakładając nowy temat proszę dokładnie opisać auto podając model, rocznik używając nawiasów [ ]
Format:[S40 2001] Opada podsufitka
[V40 all] Ogrzewanie tylnej szyby
Awatar użytkownika
Goblin
Administrator
Posty: 947
Rejestracja: 16 kwie 2013, o 21:01
Model: V40
Silnik: 1.9 Di
moc: 95KM
Rocznik: 1999
wiek: 30
Skąd jesteś?: Poznan
imię: Krzychu

[V40] Wymiana pasów bezpieczeństwa tył

Post autor: Goblin » 13 sty 2015, o 06:06

Mam pytanie, muszę wymienić wszystkie pasy bezpieczeństwa z tyłu, niestety robota mojego pieska :). Z przodu wiem jak wymienić ale z tyłu nie mam pojęcia, ktoś to robił?
Obrazek

Awatar użytkownika
zoombiep
Posty: 10
Rejestracja: 3 lut 2015, o 09:53
Model: V40
Silnik: 1.8
moc: 122
Rocznik: 2003
wiek: 25
Skąd jesteś?: Bełchatów
imię: Pawel

Re: [V40] Wymiana pasów bezpieczeństwa tył

Post autor: zoombiep » 3 lut 2015, o 22:11

Jeżeli jeszcze ich nie wymieniłeś to już pisze instrukcje bo sam ostatnio to robiłem w polifcie. Zaczynamy od zdjęcia osłon głośników w tylnich słupkach. Tam są śrubki od całego boczku. Niestety całe boki w bagażniku trzeba zdemontować. Następnie uszczelkę i osłonę plastikowa przy dolnym zamku klapy. Następnie musimy opuścić siedzenia tylnie. W plastikowych zaczepach rolety bagażnika jest śruba którą odkręcamy. Następnie odkręcamy boczek tylnej kanapy. I mamy dostęp do jednej śruby pasa. Boczek w bagażniku jest bodajże na 4zatrzaskach z blaszki wiec on się nie wyrwie ale trzeba uważać bo w boczku jest plastikowa szynka na ta blaszkę. Gdy mamy boczki kanapy i obicie bagażnika zdjęte to pozostaje odkręcić pas i go wymienić.
A teraz najważniejsza uwaga. ZANIM PRZYKRECISZ NOWY PAS WYCIĄGNI GO ILE SIĘ DA I ZABLOKUJ GO JAKIMŚ ŚCISKIEM ALBO CZYMŚ CIĘŻKIM ABY SIĘ NIE WCIĄGNĄŁ. Ja za pierwszym razem tego nie zrobiłem i musiałem cały napinacz rozbierać. Bo jak za bardzo się wciągnie to napinacze tak z blokuje ze bez rozbieranych pasa się nie wycią gnie. A na sam koniEC wszystko składamy w odwrotnej kolejnosci. Jak by ktoś miał problem z blaszka mi mocujący mi to płaskim śrubokrętem przekręcić o 90 stopni i bez problemu wychodzą.
przepraszam za błędy ort. I jak coś ominołem to pisać :):):)
w środkowym pasie nie pomogę bo nie rozbieralem ale chyba bez zdjęcia tapicerki się nie obejdzie. Zresztą rano sproboje u siebie i dam znać co i jak

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze”