wtyczki cewek, reszta wiązki- demontaż komputera

Wszelkie problemy Elektro-mechanicznej lub elektronicznej
Regulamin forum
Zakładając nowy temat proszę dokładnie opisać auto podając model, rocznik i silnik używając nawiasów [ ]
Format:
[V40 T4 99r] montaż MBC
[S40 B4184S 2003] Wahacze przód
[V40 all] Ogrzewanie tylnej szyby
Awatar użytkownika
Smyk
Turysta
Posty: 23
Rejestracja: 6 lut 2015, o 19:53
Model: v40
Silnik: 1.9dci, 2.0t
moc: 75kw, 118kw
Rocznik: 2001
Skąd jesteś?: Biłgoraj
imię: Lukasz

wtyczki cewek, reszta wiązki- demontaż komputera

Post autor: Smyk » 6 lut 2015, o 20:41

mianowicie koledzy,
mam problem z kablami przy cewkach, zmieniłem wtyczki z innej wiązki razem z kawałkami kabli, ale niestety łamią się następnych miejscach, są tak skrażałe, że po zdjęciu izolacji widać zielony nalot, i co zlutuje w jednym miejscu łamią sie dalej :(

jako, że w serwisie nie da sie już kupić kompletnej wiązki silnika b2404t , postanowiłem że puszcze całkowicie nowe kable od samych cewek prosto do komputera, co gorsza kable zasilające cewki, są od pewnego miejsca koncentryczne, nie wiem po co ale jakoś to podrzeźbimy
chyba, że macie inną opcje
kupno drugiej używanej kompletnej wiązki tez wchodziła w gre, ale albo nie do tego symbolu silnika, albo sprzedający nie odpowiada- chyba że ktoś z forum miałby na handel

noi jeszcze pytanie do was, jak odpiąć wtyczke od komputera?(reszta wiązki już na wierzchu odpięta i przygotowana do działania) czy jakoś od tyły spod schowka to zrobie, czy trzebe jakoś deske luzować, nie wiem jak sie do tego zabrać

Awatar użytkownika
RIPPER
Administrator
Posty: 6836
Rejestracja: 15 kwie 2013, o 11:03
Model: V40
Silnik: 1.9 T4
moc: 200+
Rocznik: 1997
wiek: 37
Skąd jesteś?: Krakow
imię: Wojtek
Lokalizacja: Kraków

Re: wtyczki cewek, reszta wiązki- demontaż komputera

Post autor: RIPPER » 6 lut 2015, o 22:59

chodzi o turbola ,,
wtyczki pasują od bocznych kierunków na błotnikach jak dobrze kojarzę

słowo koncentryk to myślę że masz na myśli ekran

wyczyść też sobie cewki to co wciskasz na świecę zdejmij gumę i wyciąg sprężynkę tam masz osad zielony
Pomiary AFR i strojenie LPG z AFR-Strojenie LPG i inne porady
V40-1.9 T4 -wałki z 2.0 N/A-Filtr 1000ccm-Down pipe 3 cale-CAT-magnaflow-pompa -hamulcowa 1 cal -Xenon 6000 K

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryczne”