[V40 1.9Td] Spalanie problem :<

Wszelkie problemy z mechaniką
Regulamin forum
Zakładając nowy temat proszę dokładnie opisać auto podając model, rocznik i silnik używając nawiasów [ ]
Format:
[V40 T4 99r] montaż MBC
[S40 B4184S 2003] Wahacze przód
[V40 all] Ogrzewanie tylnej szyby
Awatar użytkownika
Rolnik1973
Debeściak
Posty: 471
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 11:21
Model: V40
Silnik: 1.9DCI [115KM]
Rocznik: 2003
wiek: 40
Skąd jesteś?: ze wsi
Lokalizacja: LBI

Re: [V40 1.9Td] Spalanie problem :<

Post autor: Rolnik1973 » 16 gru 2013, o 22:47

To może mu paliwo nie dochodzi, lub nie dostaje tyle co trzeba? Zajrzyj do smoka w baku czy nie zalepiony.
Obrazek
I spojrzał Pan na moją pracę...i był zadowolony, zapytał o zarobki - usiadł i zapłakał...

Awatar użytkownika
Makuś
Turysta
Posty: 25
Rejestracja: 14 gru 2013, o 23:53
Model: V40
Silnik: 1.9 TD
Rocznik: 1998
Skąd jesteś?: Suwałki
imię: Mateusz

Re: [V40 1.9Td] Spalanie problem :<

Post autor: Makuś » 16 gru 2013, o 22:53

właśnie sęk w tym że ten zaworek powinien "cykać" i po wypięciu go z kostki praca silnika powinna być twarda jak w traktorze, a u mnie cały czas tak silnik pracuje, a po wypięciu kostki nic się nie zmienia.

a zaworek nie "cyka" początkowo myślałem że może nie dostaje prądu, ale prąd ma, myślałem że może sygnał od ECU jest zły czy wgl go niema, więc też wymieniłem komputer, ale to na nic..

:idea: faktycznie może ten czujnik ropy nie dostaje

Awatar użytkownika
Makuś
Turysta
Posty: 25
Rejestracja: 14 gru 2013, o 23:53
Model: V40
Silnik: 1.9 TD
Rocznik: 1998
Skąd jesteś?: Suwałki
imię: Mateusz

Re: [V40 1.9Td] Spalanie problem :<

Post autor: Makuś » 16 gru 2013, o 22:58

z drugiej strony to też zagadka, bo możliwe że dostaje aż za dużo, bo przy cięższej pracy bardzo dymi... a mocy niema

swoją droga, podobnie jest z wtryskiem sterującym, ma 105 omów o ile pamiętam (więc książkowo) a gdy odpinam go od wtyczki też niema zmiany w pracy silnika :killer:

Awatar użytkownika
siowiczek1
Debeściak
Posty: 602
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 10:42
Model: V40
Silnik: 1.9DCI 102KM
moc: 102KM
Rocznik: 2003
wiek: 40
Skąd jesteś?: jestem
imię: mariusz

Re: [V40 1.9Td] Spalanie problem :<

Post autor: siowiczek1 » 16 gru 2013, o 23:27

bo nie będzie miał,przygaśnie i będzie chodził,ale po dodaniu gazu nie ma mocy...a ,,gruszka,, przy turbinie pracuje?nie jest zatarta?auto ma moc i jedzie dobrze pomimo tego spalania?a filtr powietrza,jest ok?robiłeś ostatnio może rozrząd?ustawiał ktoś czujnikiem zegarowym?u Ciebie bez podłączania pod kompa kąt wtrysku?zapala na zimnym i na ciepłym dobrze?kiedy filtr paliwa wymieniałeś?powodów może być wiele jak widzisz?,nie wszystkie wymieniłem?bo nie widziałem,nie słuchałem,nie jezdziłem i nie znam auta...

Awatar użytkownika
ELI
Administrator
Posty: 18930
Rejestracja: 29 kwie 2013, o 11:17
Model: v40
Silnik: Napędzany gnojówką
moc: Zajebiście srogo
Rocznik: 1900
wiek: 100
Skąd jesteś?: PLPL
imię: ELI
Kontakt:

Re: [V40 1.9Td] Spalanie problem :<

Post autor: ELI » 17 gru 2013, o 07:43

Przyczyny szukałbym przy pompie, niestety pompa Lucas nie jest to udany element w tym silniku i nie każdy mechanik ją ogarnia...

Awatar użytkownika
Rikimaru
Debeściak
Posty: 146
Rejestracja: 15 kwie 2013, o 22:52

Re: [V40 1.9Td] Spalanie problem :<

Post autor: Rikimaru » 17 gru 2013, o 08:50

W dieslu najczęściej przyczyny należy szukać w pompie i wtryskach. Sam przy tym nie podłubiesz.

Awatar użytkownika
Makuś
Turysta
Posty: 25
Rejestracja: 14 gru 2013, o 23:53
Model: V40
Silnik: 1.9 TD
Rocznik: 1998
Skąd jesteś?: Suwałki
imię: Mateusz

Re: [V40 1.9Td] Spalanie problem :<

Post autor: Makuś » 17 gru 2013, o 09:38

siowiczek1 pisze:bo nie będzie miał,przygaśnie i będzie chodził,ale po dodaniu gazu nie ma mocy...a ,,gruszka,, przy turbinie pracuje?nie jest zatarta?auto ma moc i jedzie dobrze pomimo tego spalania?a filtr powietrza,jest ok?robiłeś ostatnio może rozrząd?ustawiał ktoś czujnikiem zegarowym?u Ciebie bez podłączania pod kompa kąt wtrysku?zapala na zimnym i na ciepłym dobrze?kiedy filtr paliwa wymieniałeś?powodów może być wiele jak widzisz?,nie wszystkie wymieniłem?bo nie widziałem,nie słuchałem,nie jezdziłem i nie znam auta...

-gruszki nie mam jak sprawdzić bo na luzie przy dodaniu gazu nie pracuje
-auto niema mocy pomimo spalania
-filtry wymienione razem z rozrządem jakieś 3k km temu
-zapala dobrze (został ustawiony zapłon przez co troszkę głośniej pracuje, ale odpala bdb)


co do pompy lucas to faktycznie jakaś nieszczęsna... w dodatku niema do niej specjalistów
zostało mi dać do sprawdzenia wtryski, swojego czasu jak dałem do wymiany membrany boostera, to człowiek który już X czasu zajmuje się dieslami mówił że wszystko ok, widocznie nie do końca :S

Awatar użytkownika
PawelV40
Debeściak
Posty: 537
Rejestracja: 16 sie 2013, o 15:45
Model: 407 SW
Silnik: 1.8 B+G
moc: 116 KM
Rocznik: 4
Skąd jesteś?: Lodz
imię: Pawel

Re: [V40 1.9Td] Spalanie problem :<

Post autor: PawelV40 » 17 gru 2013, o 21:17

Może głupio zabrzmi ale na Twoim miejscu oddałbym auto do dobrego specjalisty, samemu ciężko jest cokolwiek zrobić, może procedury serwisowe nie są skomplikowane ale na pewno bardzo precyzyjne.
Jeżeli chcesz się samodzielnie bawić musisz po kolei eliminować poszczególne elementy, jeżeli wykluczyłeś LDA, TC, to pozostał przestawiasz kąta wtrysku oraz same końcówki wtrysków, które jednak też lecą. Ponadto źle wyregulowane LDA będzie za dużo/mało dostarczało paliwa po włączeniu turbo.

Awatar użytkownika
Makuś
Turysta
Posty: 25
Rejestracja: 14 gru 2013, o 23:53
Model: V40
Silnik: 1.9 TD
Rocznik: 1998
Skąd jesteś?: Suwałki
imię: Mateusz

Re: [V40 1.9Td] Spalanie problem :<

Post autor: Makuś » 17 gru 2013, o 21:46

Pawle, nie brzmi głupio, wiem o tym ale choć bym chciał, to nie mogę trafić na specjalistę z prawdziwego zdarzenia..
Gdzie nie usłyszą Lucas, to albo się nie biorą, albo leci tekst "pompa do wymiany" jaki by nie był objaw...
wiem że na własną rękę dużo nie zdziałam, i do wielu rzeczy się nawet nie zabieram, aczkolwiek nauka nie idzie w las, i eliminując po kolei usterki się przy okazji uczę

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechaniczne”