se popłakać wpadłem...:-)

Nie zaklasyfikowane usterki, problemy
Regulamin forum
Zakładając nowy temat proszę dokładnie opisać auto podając model, rocznik i silnik używając nawiasów [ ]
Format:
[V40 T4 99r] montaż MBC
[S40 B4184S 2003] Wahacze przód
[V40 all] Ogrzewanie tylnej szyby
Awatar użytkownika
danieleM
Turysta
Posty: 32
Rejestracja: 26 cze 2017, o 14:24
Model: v40
Silnik: 1.9
moc: 115KM
Rocznik: 2003
Skąd jesteś?: Wielun
imię: daniel
Lokalizacja: wielun

Re: se popłakać wpadłem...:-)

Post autor: danieleM » 2 lip 2017, o 16:51

Witam kolegownie !
Olej jak olej już podziałane ale za to z hamulcami poszło mi książkowo , raz wreszcie szło jak trzeba bez awarii wymieniłem na TRW powinno być git , tera biorę się za oswietlenie nawiewu , wykręciłem ten panel z pokrętłami i tak myślę że może choinkowe by dały radę...??? bo trzy i pół dychy za jedną to nieco zaporowo najgorsze że wogóle tych lapeczek nie było.. chyba gość w dobrym zamysle chciał wymienić, wyjął zobaczył cenę, oszalał ... :-)) albo może pasek ledowy podpiąć??
spokojnej niedzieli..

Awatar użytkownika
sebinho
Debeściak
Posty: 170
Rejestracja: 28 lis 2016, o 16:52
Model: V40
Silnik: D4192T2
moc: 95
Rocznik: 2000
wiek: 25
Skąd jesteś?: okolice_Lublina
imię: Sebastian

Re: se popłakać wpadłem...:-)

Post autor: sebinho » 2 lip 2017, o 17:07

U siebie mam taśmę. Dobrze świeci niskim kosztem. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
danieleM
Turysta
Posty: 32
Rejestracja: 26 cze 2017, o 14:24
Model: v40
Silnik: 1.9
moc: 115KM
Rocznik: 2003
Skąd jesteś?: Wielun
imię: daniel
Lokalizacja: wielun

Re: se popłakać wpadłem...:-)

Post autor: danieleM » 2 lip 2017, o 17:28

a w jaki sposób zamontowałeś normalnie podklejone czy jakieś srubki acha i taśme bezposrednio podłączyłeś pod miejsce żarówek czy jakiś kondensator transformator?

Awatar użytkownika
radek170777
Debeściak
Posty: 363
Rejestracja: 22 cze 2017, o 20:56
Model: V40
Silnik: B4184S
moc: 85KW/115KM
Rocznik: 1999
Skąd jesteś?: Szadek
imię: Radek

Re: se popłakać wpadłem...:-)

Post autor: radek170777 » 2 lip 2017, o 18:42

Nie myślałem że zakup licznika do mojej furki to taka trudna operacja :(
Od kliku dni wertuję aukcje, gadam ze sprzedającymi... Już mam dość laptopa :end:

Chciałem wymienić swój licznik na IC ten kosmiczny i tu mam duży kłopot. Do rocznika 99 nie użyczysz, a jak coś znalazłem z IC z rocznika 98 to żaden ze sprzedawców nie jest mi wstanie powiedzieć jaki przebieg.

Brałbym nawet ten nie kosmiczny byle z IC i tu kolejny problem, żaden ze sprzedawców nie umie odpowiedzieć czy ten zwykły jest z IC czy bez o przebiegu nie wspominając.

Zaraz się chyba rozbeczę....


ELI, może Ty miałbyś jakieś kontakty tu i tam. Mam blisko do Ciebie mógłbym podskoczyć jak byś coś miał

Awatar użytkownika
bully
Volvo Fan
Posty: 2058
Rejestracja: 22 wrz 2014, o 12:42
Model: V40
Silnik: B4184S
moc: 115KM
Rocznik: 1999
wiek: 34
Skąd jesteś?: Gora_Kalwaria
imię: Lukasz
Kontakt:

Re: se popłakać wpadłem...:-)

Post autor: bully » 2 lip 2017, o 19:29

radek170777 pisze:Nie myślałem że zakup licznika do mojej furki to taka trudna operacja :(
Od kliku dni wertuję aukcje, gadam ze sprzedającymi... Już mam dość laptopa :end:

Chciałem wymienić swój licznik na IC ten kosmiczny i tu mam duży kłopot. Do rocznika 99 nie użyczysz, a jak coś znalazłem z IC z rocznika 98 to żaden ze sprzedawców nie jest mi wstanie powiedzieć jaki przebieg.

Brałbym nawet ten nie kosmiczny byle z IC i tu kolejny problem, żaden ze sprzedawców nie umie odpowiedzieć czy ten zwykły jest z IC czy bez o przebiegu nie wspominając.

Zaraz się chyba rozbeczę....


ELI, może Ty miałbyś jakieś kontakty tu i tam. Mam blisko do Ciebie mógłbym podskoczyć jak byś coś miał
Bo ten "kosmiczny" jest do MY98 włącznie. Jaki masz przebieg u siebie?
Ten "niekosmiczny" jest w MY99-01 (tylko w MY01 jest inaczej rozwiązana kontrolka długich).

Tu nie ma co beczeć tu trzeba kombinować - jak szukasz licznika to ktoś w 99% ma już go na stole, a jak trzyma licznik, to nie ma jednego czy dwóch części, a całą szopę! Dlatego szuka się części do samochodu które są jeszcze na samochodzie - np maski, drzwi etc. i wysyła maile do sprzedających czy mają licznik z IC i ew. jaki przebieg - można też patrzyć czy na zdjęciach jest pokazane wnętrze i wtedy wypatrujesz pokrętła od IC.

Przy tym "kosmicznym" to już w ogóle prościzna, szukasz czegoś blisko i jak przebieg za duży to oddajesz.

P.S. tak w ogóle to tematy chyba pomyliłeś :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
radek170777
Debeściak
Posty: 363
Rejestracja: 22 cze 2017, o 20:56
Model: V40
Silnik: B4184S
moc: 85KW/115KM
Rocznik: 1999
Skąd jesteś?: Szadek
imię: Radek

Re: se popłakać wpadłem...:-)

Post autor: radek170777 » 2 lip 2017, o 19:41

heh... może i nie ten dział, ale jestem już w takim nastroju że właśnie tu miałem ochotę napisać...

Przebieg w tym tygodniu wskoczy 202tyś

Co do szukania i pytania to już mnie palce bolą od pisania i najczęściej nie mają pojęcia jaki przebieg.

Awatar użytkownika
Borysław
Volvo Fan
Posty: 4525
Rejestracja: 19 mar 2016, o 22:41
Model: Laguna 3
Silnik: F4RT
moc: 170
Rocznik: 2008
wiek: 37
Skąd jesteś?: Siechnice
imię: Robert
Lokalizacja: Siechnice

Re: se popłakać wpadłem...:-)

Post autor: Borysław » 2 lip 2017, o 20:01

Mogę dać Ci namiar na ten niekosmiczny ale nie wiem czy jest tam jeszcze akumulator aby sprawdzić przebieg.
Obrazek

Moje Wozidełko
Poprzednie wozidło V40

Zablokowany

Wróć do „Różne”