S/V40 Zmiana nagłośnienia

Rozmowy o elektronicznych gadżetach
Regulamin forum
Zakładając nowy temat proszę dokładnie opisać auto podając model, rocznik i silnik używając nawiasów [ ]
Format:
[V40 T4 99r] montaż MBC
[S40 B4184S 2003] Wahacze przód
[V40 all] Ogrzewanie tylnej szyby
Awatar użytkownika
ELI
Administrator
Posty: 18930
Rejestracja: 29 kwie 2013, o 11:17
Model: v40
Silnik: Napędzany gnojówką
moc: Zajebiście srogo
Rocznik: 1900
wiek: 100
Skąd jesteś?: PLPL
imię: ELI
Kontakt:

Re: S/V40 Zmiana nagłośnienia

Post autor: ELI » 24 gru 2016, o 11:45

a tu masz z kamerki samochodowej

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=c5qESvlTRpY[/youtube]

Awatar użytkownika
Raptus
Administrator
Posty: 6209
Rejestracja: 15 sie 2013, o 14:21
Model: V40/V70
Silnik: 1.9 T4/2.3 T5
moc: 200/250
Rocznik: 1998
wiek: 42
Skąd jesteś?: Lazy
imię: Rafal

Re: S/V40 Zmiana nagłośnienia

Post autor: Raptus » 24 gru 2016, o 12:06

Dla mnie ważny jest efekt muzyki , czyli instrumenty to podstawa [GRINNING FACE WITH SMILING EYES]

Awatar użytkownika
darecki666
Debeściak
Posty: 118
Rejestracja: 16 gru 2016, o 08:36
Model: V40
Silnik: B4164S2
moc: 109
Rocznik: 2000
Skąd jesteś?: Chelm
imię: Darek

Re: S/V40 Zmiana nagłośnienia

Post autor: darecki666 » 24 gru 2016, o 12:23

Napisałem ze do niskiego i głębokiego basu lepszy będzie sub niż 13/16 z drzwi która kończy się przy 60Hz bo nie była przewidziana do odgrywania niskich częstotliwości. W pierwszym swoim poście napisałem wyraźnie ze dla poprawy niskich tonów spokojnie wystarczy 20cm przetwornik subbasowy na małym mono który ladnie dało by się wpasowac w ori wnęke z prawej strony.

Awatar użytkownika
ELI
Administrator
Posty: 18930
Rejestracja: 29 kwie 2013, o 11:17
Model: v40
Silnik: Napędzany gnojówką
moc: Zajebiście srogo
Rocznik: 1900
wiek: 100
Skąd jesteś?: PLPL
imię: ELI
Kontakt:

Re: S/V40 Zmiana nagłośnienia

Post autor: ELI » 24 gru 2016, o 13:16

darecki666 pisze:ladnie dało by się wpasowac w ori wnęke z prawej strony.
... racja i wtedy obowiązkowo dobre wygłuszenie...

Awatar użytkownika
Raptus
Administrator
Posty: 6209
Rejestracja: 15 sie 2013, o 14:21
Model: V40/V70
Silnik: 1.9 T4/2.3 T5
moc: 200/250
Rocznik: 1998
wiek: 42
Skąd jesteś?: Lazy
imię: Rafal

Re: S/V40 Zmiana nagłośnienia

Post autor: Raptus » 24 gru 2016, o 14:31

W Tarnowskich Górach jest firma która robi profesjonalne , dedykowane zabudowy we wnęki.
Fajnie to wygląda.

Awatar użytkownika
Smolu1
Turysta
Posty: 37
Rejestracja: 8 paź 2016, o 20:04
Model: v40
Silnik: D4192T
moc: 90KM
Rocznik: 98
Skąd jesteś?: Kielce
imię: Michal

Re: S/V40 Zmiana nagłośnienia

Post autor: Smolu1 » 11 sty 2017, o 18:07

Ja u siebie również nie znalazłem.

Odnośnie wygłuszenia to wykleiłem też słupki tylne pod 13 różnica taka że nie ma efektu echa i na zewnątrz nie słychać ich tak bardzo.

Przypuszczam że kondensatory są tylko gdy z tyłu były głośniki z wersji "premium" one nie mają kondensatora przy mahnesie.



Pozdrawiam

Awatar użytkownika
ganji
Debeściak
Posty: 114
Rejestracja: 9 mar 2014, o 11:37
Model: V40
Silnik: 1.9 TD
Rocznik: 1998
Skąd jesteś?: zachodniopomorskie
imię: Artur

Re: S/V40 Zmiana nagłośnienia

Post autor: ganji » 18 lut 2017, o 17:55

Podpinam pytanie, żeby nie klepać nowego tematu.

Posiada ktoś opis kolorów kabli głośników v40 ?

Awatar użytkownika
kasko43
Turysta
Posty: 27
Rejestracja: 30 sie 2016, o 18:08
Model: v40
Silnik: B4184S2
moc: 122 km
Rocznik: 2002
Skąd jesteś?: Stargard
imię: Michal

Re: S/V40 Zmiana nagłośnienia

Post autor: kasko43 » 13 sie 2017, o 16:32

Mam kilka pytań odnośnie podłączenia. V40 po lifcie. Mam obecnie głośniki z przodu (jeden padł) w drzwiach i desce. Z tyłu nie mam ani suba ani głośników a jedynie instalację pod nie.

Radio nieoryginalne. Czy taki schemat jak na rysunku jest poprawny?

Obrazek


Pytania.

1. Czy warto dokupić aktywny subwoofer (z wbudowanym wzmacniaczem). Jeśli tak to gdzie on jest podłączony? Czy skoro mam pociągnięte kable to będą podłączone? Czy sub jest po prostu podciągnięty do radia - i podłączony jak zwykły głośnik? Jak on wtedy "wzmacnia" sygnał jeżeli nie ma jakiegoś osobnego podłączenia prądu z aku?


2. Jeżeli dokupiłbym wzmacniacz dwukanałowy to:
-Zasilanie musi być z akumulatora, czy można podłączyć się pod jakiś punkt masowy i np stacyjkę? Czy jeżeli podłączę się pod aku to nie będę tracił prądu na postoju? Czy wzmacniacz gdy nie pracuje nie pobiera nic?

- Podłączając wzmacniacz: Sygnał z radia idzie kablami i wtyczkami RCA? A sygnał wzmocniony już bezpośrednio do głośnika? Jak to zrobić w przypadku gdy będę miał jeszcze tweetery? Rozumiem, że w volvo sygnał na przód jest już rozdzielony, tj. z radia rozdwaja się na głośnik w drzwiach i osobno w desce. Nie ma tam zwrotnicy a jedynie coś co ucina pasmo?.

3. Czy oba rozwiązania zadziałają i czy któreś jest lepsze?

Nowe głośniki 13 i twetery

A) Kostka wpięta w radio jak obecnie. W miejsce starych głośników w desce podpinam tweetery na starych kablach. Z radia kablem RCA idę na wzmacniacz i stamtąd nowe kable do głośników w drzwiach. Stare kable odpinam. Czy tu warto "dodać" zwrotnicę między głośnikiem 13' a wzmacniaczem?

B) Kablem RCa z radia na wzmacniacz. Ze wzmacniacza na zwrotnicę. Ze zwrotnicy nowymi kablami na tweetery i głośniki w drzwiach.


4. Do wzmacniacz oprócz zasilania musi iść jeszcze kabel REM. Do czego go podłączyć? Mam Radio Pioneer DEH 2220UB. Wejście na standardową kostkę iso. Podłączyć się do tej kostki? Wiecie może który to pin? A może moje radio nie ma tego wyjścia?


Mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi.

Awatar użytkownika
szajba.
Volvo Fan
Posty: 2095
Rejestracja: 9 sie 2017, o 02:36
Model: S40
Silnik: 2.0T
moc: 160km
Rocznik: 99
wiek: 22
Skąd jesteś?: Boleszkowice
imię: Piotr

Re: S/V40 Zmiana nagłośnienia

Post autor: szajba. » 13 sie 2017, o 21:10

właśnie średnio bo strasznie zawile piszesz, proponuje poczytać ogólnie podstawy Car Audio, ale tak:

wzmacniacz musi miec zasilanie "+" z akumulatora, przewód im grubszy tym lepszy, cienki grozi stopieniem izolacji i pożarem, masę (brązowy) wpinasz pod śrubkę w bagażniku. najlepiej kupić zestaw kabli do podłączenia wzmacniacza, (omijaj firmy peing) od 70 zł można kupić coś ciekawego już.

wzmacniacz w spoczynku nie pobiera prądu, chyba ze coś źle podłączysz ale to trudne jest do zrobienia, kabel remote to sterowanie służące do wzbudzenia wzmacniacz wtedy gdy wzbudza ci sie radio po stacyjce, w kostce iso odpowiada za to pin nr 5 bodajże, ale najlepiej sprawdzić na naklejce na radiu, najczęściej jest to przewód żółty,

do głośników w drzwiach nie potrzebujesz zwrotnic, mogą byc ale nie muszą, wszystko zależy od twoich upodobań, ale widzę ze jesteś początkującym dlatego poleciłbym ci zostawić oryginalne twitery w desce (jeżeli grają to nic im nie brakuje, nowymi nie poprawisz wysokich tonów) a głośniki w drzwiach podłącz pod radio. z 13 cm i tak super jakości nie uzyskasz.

kable rca to kable sygnałowe, o małym napięciu, wzmacniacz jak sama nazwa mówi wzmacnia ten sygnał do mocy zależnych od specyfikacji wzmacniacza, na potrzeby głośnika basowego który potrzebuje mocy,

głośnik aktywny, osobiście odradzam, chyba ze chcesz tylko poprawić jakość tonów niskich i nie zależny ci na super jakości. generalnie najlepiej zacznij od lektury :) w internecie jest mnóstwo poradników

Awatar użytkownika
kasko43
Turysta
Posty: 27
Rejestracja: 30 sie 2016, o 18:08
Model: v40
Silnik: B4184S2
moc: 122 km
Rocznik: 2002
Skąd jesteś?: Stargard
imię: Michal

Re: S/V40 Zmiana nagłośnienia

Post autor: kasko43 » 13 sie 2017, o 23:19

Coś tam jednak wiem, w poprzednim aucie montowałem przez to radiio odseparowany przód na 16'' i tam miałem właśnie zwrotnicę i wyjście na tweetery i niskotonowe.


Uporządkuję:

Odradzasz sub aktywny - ja jednak nie chcę tracić miejsca w bagażniku więc nic poza oryginałem nie wchodzi w grę. Cena jego to jakieś 100zł i jeżeli cokolwiek poprawi w nagłośnieniu to dobrze.

Pytania:

1. Sub aktywny różni się z wyglądu od zwykłego tym, że ma wejście na dwie wtyczki. Jedna to sygnał z radia a druga to zasilanie wbudowanego wzmacniacza.???

2. Kupuję wzmacniacz dwukanałowy. Który ze schematów da lepsze/wydajniejsze brzmienie? 1 czy 2? Oba rozumiem zadziałają?

Obrazek
3. Czy ma ktoś w ogóle podłączone 13'' przez wzmacniacz?

4. Jeżeli zostawię oryginalne tweetery w desce to lepiej dokupić głośniki niskotonowe np. Hertz Ev. czy dwudrożne np Hertz DCX?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car audio ,GPS, CB, Antyradary”