[V40 2.0T 2003] Standardowe zestawy audio w V40 I gen

Rozmowy o elektronicznych gadżetach
Regulamin forum
Zakładając nowy temat proszę dokładnie opisać auto podając model, rocznik i silnik używając nawiasów [ ]
Format:
[V40 T4 99r] montaż MBC
[S40 B4184S 2003] Wahacze przód
[V40 all] Ogrzewanie tylnej szyby
Awatar użytkownika
Vathaz
Posty: 17
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 21:55
Model: V40
Silnik: B4204T3
moc: 163
Rocznik: 2003
wiek: 28
Skąd jesteś?: Kozienice
imię: Wojciech

[V40 2.0T 2003] Standardowe zestawy audio w V40 I gen

Post autor: Vathaz » 13 wrz 2017, o 12:46

Witam,

Mam pytanie odnośnie ori zestawów audio montowanych w V40 2003 rok. Ogólnie dokopałem się w internecie do informacji, że istniały podziały na levele 1,2,3 natomiast z nic nie mogę znaleźć które levele jak były skonstruowane. Znalazłem info że były same radia, radia ze wzmacniaczami oraz chyba najbogatsza wersja z dodatkowym subwooferem do tego z podziałem na pasywny i aktywny. Potem znalazłem info że w tej konfiguracji nie wszystkie głośniki działały ze wzmacniacza np w desce działały z radia w drzwiach ze wzmaka co za tym szło że dwie różne moce tych głośników były itd mnóstwo informacji. Trochę się pogubiłem. Jestem po złożeniu zmieniarki na arduino i po demontażu radia zaciekawiły mnie wszelkie wtyczki które mam a których nie. Po prostu chciałbym się dowiedzieć jaka wersja siedzi u mnie i co mogę jeszcze dołożyć żeby mieć high endową fabrykę montowaną w tych autach. Fabryczne radio mi się podoba i póki co nie chciałbym go wymieniać. Trochę info co ustaliłem: moje radio to HU-555, 6 głośników (deska, przednie drzwi, tylne słupki) ponadto aktywny sub (ma 2 wtyczki sprawdzałem) nigdzie natomiast nie widzę wzmacniacza i dlatego jestem zmieszany co do wersji, znalazłem info że wzmacniacz powinien siedzieć gdzieś w okolicy prawego tylnego nadkola ale po częściowym ściągnięciu tapicerki nic poza aktywnym subem nie widzę, rozumiem że aktywny sub ma swój wzmacniacz z tyłu głośnika a ja mówię o tym który łączy się kablem din 6 pinowym do radia obok gniazda 8 pinowego zmieniarki. Kabla za radiem właśnie nie posiadam i staram się zweryfikować czy wzmak był zdemontowany czy np była fabryczna wersja audio bez wzmacniacza ale z aktywnym subem. Jeśli tak to co muszę zrobić żeby zaimplementować wzmacniacz (są dostępne za grosze na popularnym portalu aukcyjnym) kabel din 6 pin sobie w razie czego zrobię. Za radiem mam dwie kostki zieloną i szarą. Wiem że ze wzmacniacza wychodzi szara na głośniki i din 6 pin. Tu moja konsternacja czy jeśli dokładam wzmak to do radia przepinam din 6 pin a kostkę szarą przekładam z radia do wzmacniacza? Czy tu właśnie kłania się kombinacja która jest opisywana na angielskich forach że część głośników idzie z radia a część ze wzmacniacza. Może mi to ktoś jasno wyjaśnić jak to jest w tych naszych autach no i którą wersję po tym co napisałem ja posiadam? Byłbym też bardzo wdzięczny za pomoc w ustaleniu mocy radia, wzmaka, aktywnego suba, bo ta informacja to normalnie enigma :D

PS. przepraszam za słowotok po prostu raz że tak mam :D, dwa chciałem jasno wszystko przedstawić ;] proszę o wyrozumiałość jestem nowy na forum ;]

Awatar użytkownika
zbynia
Posty: 4
Rejestracja: 13 sty 2019, o 15:20
Model: V40
Silnik: D4192T3
moc: 115KM
Rocznik: 2001
Skąd jesteś?: Warszawa
imię: Zbigniew

Re: [V40 2.0T 2003] Standardowe zestawy audio w V40 I gen

Post autor: zbynia » 13 sty 2019, o 19:06

Odkopię może komuś się przyda :-)

1. Były 3 rodzaje głośników na podszybiu - jednodrożne tekstylne (podstawowa wersja bodajże 15 wat), jednodrożne tytanowe chyba też 15 wat i dwudrożne tekstylne 25 wat
2. dwa rodzaje głośników w przednich drzwiach - 15 watowe i 25 watowe
3. dwa rodzaje głośników w tylnych słupkach - 15 watowe jednodrożne oraz 25 watowe dwudrożne
4. dwa rodzaje subwooferów - pasywny oraz aktywny

Głośniki dwudrożne na podszybiu i w słupkach występowały zapewne tylko w polifcie i najprawdopodobniej w wersji ze wzmacniaczem

Vadis niestety ma na ten temat bardzo lakoniczne informacje w dodatku oznaczenia nie zgadzają się z tym co jest widoczne na głośnikach

Nie dowiedziałem się również w jakich wersjach występował wzmacniacz - prawdopodobnie z głośnikami 25 watowymi - tu niestety Vadis też żadnych sensownych informacji czy schematów nie posiada

W mojej V była wersja podstawowa, jednodrożne podszybie, 15 watowe w drzwiach, jednodrożne w słupkach i pasywny subwoofer.
W drzwi wsadziłem Audison AP5 50 watowe, w podszybie poszły oryginalne Volvo dwudrożne (kombinowałem z jakimiś 9.7cm średnicy ale biednie to grało i góra bardzo drażniła)
W słupki pewnie wsadzę ori dwudrożne Volvo ale strasznie się cenią na allegro.

Zastanawia mnie aktywny ori sub bo o ile wiem nie mam wiązki by dać mu zasilanie a schemat też nie dość jasny żeby się gdzieś z tym wpiąć

Awatar użytkownika
Bolitar
Posty: 6
Rejestracja: 25 lis 2020, o 09:27
Model: V40
Silnik: 1.9 D
moc: 115
Rocznik: 2003
Skąd jesteś?: Radzymin
imię: Artur

Re: [V40 2.0T 2003] Standardowe zestawy audio w V40 I gen

Post autor: Bolitar » 3 mar 2021, o 13:32

Ten temat ciekawi i mnie, bo głośniki grać grają, ale są w opłakanym stanie. Wymienił bym 1do 1 bo się nie znam, a bajery szmery wstawiać do mojego staruszka to duża przesada. Chyba będę musiał rozkręcić każdy z osobna i spisać dane z głośników. Przynajmniej będę wiedział jak wypasione mam audio 😁

Awatar użytkownika
slavkos
Turysta
Posty: 26
Rejestracja: 27 mar 2021, o 19:33
Model: S40
Silnik: 2.0t
moc: 163km
Rocznik: 2001
Skąd jesteś?: Rzaska
imię: Slawek

Re: [V40 2.0T 2003] Standardowe zestawy audio w V40 I gen

Post autor: slavkos » 2 kwie 2021, o 21:40

Ja polecam wstawić Morel Tempo przód i tył i będzie grane dobrze. Sam mam taki zestawik i powiem szczerze, że robi robotę!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car audio ,GPS, CB, Antyradary”