[s40 1.8 03r] Dołożenie oryginalnego wzmacniacza i subwoofer

Rozmowy o elektronicznych gadżetach
Regulamin forum
Zakładając nowy temat proszę dokładnie opisać auto podając model, rocznik i silnik używając nawiasów [ ]
Format:
[V40 T4 99r] montaż MBC
[S40 B4184S 2003] Wahacze przód
[V40 all] Ogrzewanie tylnej szyby
Awatar użytkownika
pelkakox
Turysta
Posty: 42
Rejestracja: 3 sty 2018, o 10:30
Model: S40
Silnik: 1.8
moc: 120 KM
Rocznik: 2004
Skąd jesteś?: Olsztyn
imię: Maciej

[s40 1.8 03r] Dołożenie oryginalnego wzmacniacza i subwoofer

Post autor: pelkakox » 23 lut 2018, o 11:19

Posiada ktoś może oryginalnie w samochodzie subwoofer ? Chciałbym dołożyć do mojej s40, ale nie wiem gdzie powinien znajdować się dokładnie wzmacniacz i subwoofer. Wzmacniacz ma 2 kostki, pierwsza to okrągła od radia do wzmacniacza, a druga taka zielona. Pytanie teraz jak podłączyć tą zieloną i do czego. Na allegro wzmacniacze mają dużą czcionką napisane s40 i v40 czym to się różni ? Inaczej dobrana elektronika do kubatury samochodu ?

Awatar użytkownika
Vathaz
Posty: 17
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 21:55
Model: V40
Silnik: B4204T3
moc: 163
Rocznik: 2003
wiek: 28
Skąd jesteś?: Kozienice
imię: Wojciech

Re: [s40 1.8 03r] Dołożenie oryginalnego wzmacniacza i subwo

Post autor: Vathaz » 5 maja 2018, o 01:48

Witam,

Mam podobne pytanie jak przedmówca, posiadam V40 2003, radio hu-555 + 2 głośniki na desce + 2 w przednich drzwiach +2 w tylnych słupkach no i mam suba w bagażniku z dwiema kostkami z tego co wygrzebałem po sieci prawdopodobnie moje audio jest w wersji lvl2 czyli prawdopodobnie głośniki zasilane są bezpośrednio z radia, brakuje mi do nich wzmacniacza a mój sub ma swój wzmak wbudowany. Powiem tak - zestaw gra w moim mniemaniu raczej średnio zresztą po wrażeniach mogę stwierdzić że zarówno w desce jak i w tylnych słupkach oryginalnie siedzą głośniki wysokotonowe a za niskie odpowiadają tylko 13tki w drzwiach i sub w bagażniku i szczerze w poprzednim aucie radio pioonera 4x50w + 2 głośniki hertza 10cm (większych się nie dało) w desce robiły lepszą robotę ;\. Największy problem uważam jest to głośność. Ustawiona na max ze tak powiem du*y nie urywa. A i bas na dedykowany sub chodzi marnie. Pytanie gdzie należy poszukiwać w v40 wzmacniacza o którym mówi kolega powyżej - tego z okrągłym din-em i szara wtyką? (zielona występowała w s40) Wzmacniacz na alledrogo kosztuje grosze jeśli go nie namierzę to chętnie dokupię. Zajrzałem pod tapicerkę w bagażniku z lewej i z prawej nie prułem wszystkiego jedyne co zauważyłem na pierwszy rzut oka to suba z prawej strony ale wzmacniacza ni w ząb. Za radiem również go nie ma. Nie mam też za radiem kabla din do wzmaka. Pytanie gdzie wzmacniacz znajdował się fabrycznie ? Przegrzebałem internety całe mnóstwo zdjęć owych wzmacniaczy nawet schematy ale ani jednego foto skąd został wygrzebany. Na dniach zamienię "syczki" w desce na hertze dcx100 ale cudu się nie spodziewam. Myślę jeszcze nad 16tkami w drzwiach. Natomiast chciałbym zachować ori radio bo mam zrobioną zmieniarkę pod niego i technicznie by wystarczył natomiast chciałbym wycisnąć najmocniejsze wzmocnienie fabrycznego audio jakie było montowane w tym modelu ewentualnie ze zmianą wszystkich fabrycznych głośników na mocniejsze. Na marginesie nigdzie na internetach nie znalazłem mocy radiów montowanych w v40 ani mocy głośników czy ich wzmacniaczy. Gdzieś miałem jednego pdf-a z listą radiów po którym jedynie mogłem stwierdzić że topowe radio to było Hu-1205 ale nic na temat mocy niestety. Wie ktoś coś na ten temat? Albo chociaż info gdzie siedzi normalnie wzmacniacz żebym pół bagażnika nie pruł w poszukiwaniu go.

Awatar użytkownika
Vathaz
Posty: 17
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 21:55
Model: V40
Silnik: B4204T3
moc: 163
Rocznik: 2003
wiek: 28
Skąd jesteś?: Kozienice
imię: Wojciech

Re: [s40 1.8 03r] Dołożenie oryginalnego wzmacniacza i subwo

Post autor: Vathaz » 5 maja 2018, o 22:17

Ja osobiscie wszystko rozumiem co sie oplaca a co nie i to nie podlega dyskusji. Suba ori mam i to aktywnego i niewykluczone ze wyleci, bardziej interesuje mnie czy i przede wszystkim gdzie w v40 znajduje sie ori wzmacniacz. Nawet zeby go wypiac bo jak jest to gra to marnie, albo wykorzystac jego miejsce na zalozenie innego wzmaka skoro fabryka taka słaba.

Awatar użytkownika
Raptus
Administrator
Posty: 6209
Rejestracja: 15 sie 2013, o 14:21
Model: V40/V70
Silnik: 1.9 T4/2.3 T5
moc: 200/250
Rocznik: 1998
wiek: 42
Skąd jesteś?: Lazy
imię: Rafal

Re: [s40 1.8 03r] Dołożenie oryginalnego wzmacniacza i subwo

Post autor: Raptus » 6 maja 2018, o 00:27

A masz dwa wejścia w Subie ?

Awatar użytkownika
Borysław
Volvo Fan
Posty: 4525
Rejestracja: 19 mar 2016, o 22:41
Model: Laguna 3
Silnik: F4RT
moc: 170
Rocznik: 2008
wiek: 37
Skąd jesteś?: Siechnice
imię: Robert
Lokalizacja: Siechnice

Re: [s40 1.8 03r] Dołożenie oryginalnego wzmacniacza i subwo

Post autor: Borysław » 6 maja 2018, o 00:38

Miałem ori suba.Później dodałem skromny wzmacniacz z BMW 2X30Watt.Po jakimś czasie rozsypała się membrana.
Jeźli zależy Ci na basie, lepiej jest zainwestować w jakiś aktywny Woofer.Tuba jest słana...
Obrazek

Moje Wozidełko
Poprzednie wozidło V40

Awatar użytkownika
Vathaz
Posty: 17
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 21:55
Model: V40
Silnik: B4204T3
moc: 163
Rocznik: 2003
wiek: 28
Skąd jesteś?: Kozienice
imię: Wojciech

Re: [s40 1.8 03r] Dołożenie oryginalnego wzmacniacza i subwo

Post autor: Vathaz » 6 maja 2018, o 23:25

U mnie sa dwie kostki co swiadczy chyba o tym ze jest aktywny tzn ma dedykowany wzmak pod subem (nie wykrecalem go jeszcze). Patrzylem w schematy lvl2 i lvl3 jesli mialbym wzmacniacz osobny to wedlug schematu powinien zasilac on przednie drzwi dodatkowo wtedy o ile sie nie myle w bagazniku powinien siedziec pasywny sub podłączony pod ten wlasnie wzmacniacz ktore kraza po alledrogo. Dolozyc inny wzmacniacz jak najbardziej do rozważenia tylko interesowalo mnie gdzie siedzial ori bo wtedy mozna by bylo jego elektryke wykorzystac i miejsce po nim. Nie chcialbym zbytnio ciac instalacji, do glosnikow juz mam zamowione przejsciowki z kostki na bezposrednie przewody. Liczę też na to ze jak znajde miejsce gdzie dedykowany wzmak powinien siedziec to znajde tam tez przewody instalacji do niego. Chyba ze wiazki w kazdym lvlu byly inne. Pod fotel zagladałem ale nic nie widzę. Z prawej strony pod tapicerka widac we wnece tylko suba nie widze nigdzie miejsca pod wzmak no chyba ze wcisneli go miedzy blache tak jakby pod suba i widac go dopiero jak sie go wykreci?

Awatar użytkownika
Borysław
Volvo Fan
Posty: 4525
Rejestracja: 19 mar 2016, o 22:41
Model: Laguna 3
Silnik: F4RT
moc: 170
Rocznik: 2008
wiek: 37
Skąd jesteś?: Siechnice
imię: Robert
Lokalizacja: Siechnice

Re: [s40 1.8 03r] Dołożenie oryginalnego wzmacniacza i subwo

Post autor: Borysław » 6 maja 2018, o 23:42

Przy subie wzmacniacz był za jego obudową.Przewody są cienkie i nie polecam wykorzystywać instalacji pod wiekszy głośnik oraz wzmacniacz.
Obrazek

Moje Wozidełko
Poprzednie wozidło V40

Awatar użytkownika
Cyranoxe
Posty: 3
Rejestracja: 11 gru 2018, o 08:13
Model: V40
Silnik: 2.0 T
moc: 160 KM
Rocznik: 2000
wiek: 30
Skąd jesteś?: Jastrzebie_Zdroj
imię: Pawel

Re: [s40 1.8 03r] Dołożenie oryginalnego wzmacniacza i subwo

Post autor: Cyranoxe » 21 gru 2018, o 21:04

Witam kolegów. Oriętujecie się może, która kostka jest od czego w tym ori subie ze wzmakie? Mam na subie dwie kostki ale w instalacji tylko jedną wtyczkę (prawą z czterema kablami). Po podpięciu nic zupełnie się nie dzieje. Będę bardzo wdzięczny za opis tych kostek, który pin do czego jest przypisany na obu kostkach... Moja 40 jest z 2000 roku i miała tylko przednie głośniki w drzwiach i desce. Zakupiłem oryginalne w słupki tylne i właśnie sub ze wzmakiem. Na ten czas jestem z dźwięku zadowolony lecz na prawdę bardzo mi zależy na podpięciu całości.

Awatar użytkownika
Borysław
Volvo Fan
Posty: 4525
Rejestracja: 19 mar 2016, o 22:41
Model: Laguna 3
Silnik: F4RT
moc: 170
Rocznik: 2008
wiek: 37
Skąd jesteś?: Siechnice
imię: Robert
Lokalizacja: Siechnice

Re: [s40 1.8 03r] Dołożenie oryginalnego wzmacniacza i subwo

Post autor: Borysław » 21 gru 2018, o 21:51

Ten sub to strata czasu ale ze wzmacniaczem coś tam puka.Prawa wtyczka jest od głośników a lewa to zasilanie wzmacniacza i sygnał.
Obrazek

Moje Wozidełko
Poprzednie wozidło V40

Awatar użytkownika
Cyranoxe
Posty: 3
Rejestracja: 11 gru 2018, o 08:13
Model: V40
Silnik: 2.0 T
moc: 160 KM
Rocznik: 2000
wiek: 30
Skąd jesteś?: Jastrzebie_Zdroj
imię: Pawel

Re: [s40 1.8 03r] Dołożenie oryginalnego wzmacniacza i subwo

Post autor: Cyranoxe » 21 gru 2018, o 22:06

Domyślam się bo jak ma dobrze grać coś co ma prawie 20 lat ale na ten czas......... Można powiedzieć, że "JA TAK CHCĘ..." ;) A prawda jest taka, że to jest mój pierwszy samochód ze wzmacniaczem i chcę się najpierw nasłuchać jak to było kiedyś. Nie iść od razu na super sprzęt tylko przechodzić przez to etapami.


Jakby jeszcze ktoś wiedział, który pin jest od czego to byłoby mega.

Dzięki

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car audio ,GPS, CB, Antyradary”