Dostęp do działów forum

Awatar użytkownika
Punisher. 1
Turysta
Posty: 25
Rejestracja: 12 sie 2023, o 10:30
Model: V40
Silnik: B4204T5
moc: 200KM
Rocznik: 2001
Skąd jesteś?: Lublin
imię: Piotr

Dostęp do działów forum

Post autor: Punisher. 1 » 13 sie 2023, o 08:12

Jestem nowy na forum i jak w większości tu też jest dostęp stopniowany. Zastanawia mnie jaki ma to sens. Ja mam V40 od 23 lat i znam te samochody jak własną kieszeń, nie potrzebne mi schematy itd. Myślę raczej o młodych którzy zaczynają przygodę z tym samochodem. Czy nie łatwiej dać im dostęp do schematów zamiast pisać ... tam po lewej jeszcze śrubka jest...
Taki przykład falujące obroty większość napisze krokówka (choć powodów może być dużo czasem wcale nie oczywistych) podmień, przeczyść i tu dla nowego może być problem. Nie musi być mechanikiem i mieć wiedzę. Co to jest krokówka, gdzie jest, czy da radę sam to zrobić. A mając schemat wiedział by że wystarczy odkręcić osłonę nad, później 2 śrubki i gotowe.
Ja wczoraj wymieniałem chłodnicę i czujnik temperatury płynu zajęło mi to ok 40 min. z popijaniem kawy w międzyczasie. Znajomy zapytał mnie czy nie boję się odkręcać osłony rozrządu żeby zdjąć górę termostatu aby wykręcić czujnik. I dało mi to do myślenia, jeśli ktoś boi się odkręcić osłonę bo myśli że coś się zepsuje to tak mają właśnie nowi i młodzi.
Co dotyczy mnie to zaskoczony byłem brakiem dostępu do działu Tuning. Z ciekawości chciałem zobaczyć jak teraz, na jakich podzezpołach i co robią. Gdy ja się w to bawiłem było naprawdę mało możliwości, teraz jest więcej firm, producentów itd.
Dla zobrazowania gdy ja kupiłem V40 to potrafiłem jeżdżąc po Polsce nie spotkać drugiego takiego volvo przez kilka miesięcy, teraz zajadę pod market a tam kilka na parkingu.

Awatar użytkownika
Raptus
Administrator
Posty: 6209
Rejestracja: 15 sie 2013, o 14:21
Model: V40/V70
Silnik: 1.9 T4/2.3 T5
moc: 200/250
Rocznik: 1998
wiek: 42
Skąd jesteś?: Lazy
imię: Rafal

Re: Dostęp do działów forum

Post autor: Raptus » 13 sie 2023, o 09:13

Wszystkie fora mają jakieś tam regulaminy , wiesz co działo się na V40,pl . 90% maniaków siedzi teraz na FB tam jest wszystko za darmo . Jak chcą dostępu do blokowanych działów to niech dadzą też coś od Siebie. :mrgreen:

Tu kolega fajnie to skwitował
piata.plytka pisze:
25 kwie 2020, o 07:29
Dla wszystkich ktorzy trafiaja tu jak ja. Najpierw poczytajcie!!! A ludzi ktorzy dbaja o to by forum dzialalo przepraszam za roszczeniowosc. Po przeczytani kilku odpowiedzi na pytanie o magiczne 20 postow zrozumialem blad. A przy okazji uswiadomilem sobie ze internet stal sie dla mnie bankiem gotowcow i zapominam ze na te gotowce pracuja ludzie. Taka refleksja i mentalne przebudzenie . Takze niech kazdy kto tu trafia nie dyskutuje o te posty. Bo albos zainteresowany i zdolny do dyskusji i wymiany albo jedz do aso zaplac i nie zawracaj glowy

Awatar użytkownika
Punisher. 1
Turysta
Posty: 25
Rejestracja: 12 sie 2023, o 10:30
Model: V40
Silnik: B4204T5
moc: 200KM
Rocznik: 2001
Skąd jesteś?: Lublin
imię: Piotr

Re: Dostęp do działów forum

Post autor: Punisher. 1 » 13 sie 2023, o 09:25

Tak wiem co było na V40. pl długo tam byłem a skończyłem z 8 lat temu.
Tylko co może od siebie dać 20sto latek, nie znający się na mechanice który ma zapał i chęci do zrobienia swojego pierwszego volvo lub nawet pierwszego samochodu? To on potrzebuje pomocy.
W Lublinie są Lubelskie Klasyki Nocą często widzę tam młodych chłopaków którzy odnawiają i robią stare samochody na tiptop bo ich to kręci, mają zajawkę i zamiast chlać, ćpać czy co tam innego siedzą w garażu dłubią, szukają części itd. O takich piszę.
A co do mnie to czemu jest też ograniczenie do działu Tuning? Czy to wszystko to jakaś wiedzą tajemna? Nie mam ciśnienia raczej ciekawość co teraz Młode Wiliki robią.
Punisher. 1 pisze:
13 sie 2023, o 09:29
A co do wymiany informacji zawsze chętnie coś podpowiem lub wytłumaczę. Wiedza jest po to żeby się nią dzielić.

Awatar użytkownika
Raptus
Administrator
Posty: 6209
Rejestracja: 15 sie 2013, o 14:21
Model: V40/V70
Silnik: 1.9 T4/2.3 T5
moc: 200/250
Rocznik: 1998
wiek: 42
Skąd jesteś?: Lazy
imię: Rafal

Re: Dostęp do działów forum

Post autor: Raptus » 13 sie 2023, o 09:48

viewtopic.php?f=62&t=263#p849

Myślę że dla takich młodych zapaleńców napisanie 20postów w odpowiednim temacie to pikuś.

ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym.”