Instalacja solarna do produkcji energii i podgrzewanai wody

Awatar użytkownika
benx
Debeściak
Posty: 105
Rejestracja: 14 mar 2015, o 08:31
Model: S40
Silnik: 2.0
moc: 120 km
Rocznik: 2012
Skąd jesteś?: Podlasie
imię: Piotr

Instalacja solarna do produkcji energii i podgrzewanai wody

Post autor: benx » 12 lip 2019, o 10:19

Zastanawiam się nad zamontowaniem, np na dachu takiej instalacji solarnej, do produkcji energii elektrycznej lub podgrzewania wody. Wiem, że to są dwa rozdzielne tematy.
A może ktoś już coś podobnego użytkuje?

Awatar użytkownika
rylko
Debeściak
Posty: 126
Rejestracja: 30 sty 2015, o 17:21
Model: S40
Silnik: 2.0
moc: 130km
Rocznik: 2008
Skąd jesteś?: Szczecin
imię: Wladek
Kontakt:

Re: Instalacja solarna do produkcji energii i podgrzewanai w

Post autor: rylko » 26 lip 2019, o 08:12

Myślę, że obecnie każdy kto buduje dom, bierze ten czynnik poważnie pod uwagę. Dlatego zanim zostanie podjęta decyzja o budowie dachu, należałoby jeszcze zastanowić się nad opcją wzmocnienia jego konstrukcji - po to, aby można było umieścić na nim panele fotowoltaiczne, które przecież nie należą do najlżejszych.
Należałoby również sprawdzić koszt z nimi związany. Proponuje w związku z tym sprawdzić jeszcze tutaj pod linkiem: https://strefaenergii.com/panele-fotowo ... -dla-domu/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
kp070
Debeściak
Posty: 423
Rejestracja: 9 lut 2017, o 16:02
Model: V40
Silnik: 1.9TD - D4192T4
moc: 102KM
Rocznik: 2000
Skąd jesteś?: Lodz
imię: Krzysztof

Re: Instalacja solarna do produkcji energii i podgrzewanai w

Post autor: kp070 » 28 lip 2019, o 11:34

Też się zastanawiałem i tak pobieżnie kiedyś temat przeleciałem (FotoWoltaika mnie interesuje), jakaś oszczędność jest i inwestycja kiedyś się zwróci (są podobno też dotacje jakieś), no chyba że będzie pech i potężne gradobicie :)
Chociaż czytałem że szkody wtedy są znikome bo ustawienie pod skosem plus hartowane szyby itd w dużym stopniu chroni to.
Więc musi się zdarzyć naprawdę prawdziwy pech :)

Powiem szczerze liczę że z czasem opłacalność tego wzrośnie, no bo wiadomo nacisk na odnawialne, technologia idzie do przodu, więc to wszystko pewnie przełoży się na wydajność, a z czasem na cenę i wszelkie uproszczenia, wręcz może jeszcze większą promocję.

No zobaczymy, temat jest ciekawy.

Zobacz sobie też jak chcesz te trzy filmiki, zresztą jest dużo takich.
> 1 <
> 2 <
> 3 <

ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym.”