Problemy z osiemnastolatkiem

Awatar użytkownika
rastaffan
Posty: 5
Rejestracja: 19 lis 2016, o 09:52
Model: v40
Silnik: 1.9d
moc: 102km
Rocznik: 2003
Skąd jesteś?: Wroclove
imię: Przemek

Problemy z osiemnastolatkiem

Post autor: rastaffan » 10 wrz 2021, o 08:44

Witam wszystkich,

Po uzyskaniu pełnoletności moje Volvo V40 2003 zaczęło mocno dawać się we znaki jak tylko usłyszało, że przymierzamy się powoli do zmiany auta. W tym roku już n-ty raz trafia do warsztatu. Opiszę wszystko w skrócie.
Wszystko zaczeło się jakoś w Lutym, gdy po trasie Wrocław-Częstochowa. Rano w Cz-wie żona wsiadła w auto by podjechać do sklepu. Po przejechanych 2km za światłami strzeliła sprężyna oraz rozerwało oponę. Auto na lawecie trafiło do mechanika. Koszt naprawy 1500 pln
Kwiecień-Maj, po trasie Wrocław-Częstochowa po zajechaniu na miejsce silnik zaczął mocno hałasować. Metaliczne ocieranie się elementów z okolic alternatora / paska. Auto wstawione do warsztatu. Goście jak pamiętam pomajstrowali coś przy altenatorze i elektromagnesie od kompresora chyba. Koszt 1500 pln.
Auto pojeździło 2 dni i zaczęło hałasować znowu. Akurat w tym samym czasie mieliśmy wyjazd nad morze. Przekulaliśmy się kilkaset kilometrów i po drodze nam strzeliła rura dolotowa do intercoolera. Naprawa na miejscu 150 pln.
Na powrocie metaliczny hałas dał się we znaki, ponieważ jak byliśmy 5 km od domu tak się coś zatarło, że aż auto zaczęło się dymić.
Okazało się, że wcześniejsza usterka to ani elektromagnes ani alternator tylko kompresor klimatyzacji padł.... Koszt naprawy 1000 pln

Wczoraj chcieliśmy z żoną pojechać na spacer z psem. Odjechaliśmy 300 m od bloku, dym spod maski... zaglądam a tam zielono-żółty olej. Od razu podejrzanym stał się kompresor klimatyzacji. Po telefonie do poprzedniego majstra, podjechałem na szybką diagnostykę. Okazuje się, że po uruchomieniu silnika oraz włączeniu klimatyzacji (dmuchawa ustawiona na twarz) wentylator się nie załącza. W związku z tym wytworzyło się ciśnienie i zawór bezpieczeństwa zrzucił nadmiar oleju oraz odczynnika.... ale o wczorajszym problemie zaraz napiszę w innym poście w celu uzyskania Waszej diagnozy. :-)

To tyle z moich żali....
Jak wspomniałem wcześniej, rozglądam się za czymś znacznie młodszym, na tapecie jest Volvo XC60 / XC90, lub Audi Q5 / VW Tiguan Allspace. NAtomiast ze względu na pandemię oraz problemy z półprzewodnikami ceny samochodów używanych podskoczyły o jakieś 10%, oraz to co jest na otomoto w cale mnie nie urzeka...

Pozdrawiam,
Przemek

ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym.”