Wziąłem ślub...

Masz problem? Wyżal się.
Awatar użytkownika
krasus
Debeściak
Posty: 116
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 10:51
Model: V40
Silnik: T4
moc: ?
Rocznik: 2001
wiek: 34
Skąd jesteś?: Eldz
imię: Kra

Wziąłem ślub...

Post autor: krasus » 22 sie 2016, o 20:41

już drugi w zyciu...
Tym razem z V40 :)

W ostatnim czasie wpompowałem w to auto jego drugą wartość, albo i pewnie lepiej (wolę już nie liczyć hehe). Mechanicznie zrobiłem chyba wszystko z wyjątkiem regeneracji turbo, maglownicy i wymiany skrzyni. To akurat było ok :D
Resztę - na czele oczywiście z silnikiem mam juz za sobą. Chcę jeszcze poprawić blachę bo w niektórych miejscach jest lipa i powinienem byc zadowolony i przestać dłubać.. przynajmniej na jakiś czas :P
Ponieważ miałem problem z motorem, zastanawiałem się czy nie pogonić dziada w cholerę, ale sprzedałbym pewnie za grosze, a w okolicach 20tysięcy plnów - ile byłbym skłonny wydać w tej chwili na kolejne auto, nic równie praktycznego, wyposażonego i z jako taką mocą nie znalazłem; i zaryzykuję stwierdzenie, że po prostu nie ma konkurencji. Także żaden z tego klasyk, rarytas czy cokolwiek takiego nigdy nie będzie, ale naprawdę ciężko to autko czymś sensownym zastąpić. Celowałem oczywiście w V50 T5, ale mało tego na rynku, a jak już to z nalotem większym niż moja 40tka, i wyposażenie które mi zupełnie nie leży, no i oczywiście cena w okolicach 30 tysięcy.
Także na razie raczej się tego cudu szwedzko-japońskiej, montowanej w Holandii techniki nie pozbywam i pewnie zostanie w garażu na dłuuuużej :laughingneqw:

Awatar użytkownika
RIPPER
Administrator
Posty: 6836
Rejestracja: 15 kwie 2013, o 11:03
Model: V40
Silnik: 1.9 T4
moc: 200+
Rocznik: 1997
wiek: 37
Skąd jesteś?: Krakow
imię: Wojtek
Lokalizacja: Kraków

Re: Wziąłem ślub...

Post autor: RIPPER » 22 sie 2016, o 22:25

No i Dobrze T4 ka jest zajebista
Pomiary AFR i strojenie LPG z AFR-Strojenie LPG i inne porady
V40-1.9 T4 -wałki z 2.0 N/A-Filtr 1000ccm-Down pipe 3 cale-CAT-magnaflow-pompa -hamulcowa 1 cal -Xenon 6000 K

Awatar użytkownika
Bognorek
Debeściak
Posty: 494
Rejestracja: 11 mar 2015, o 22:29
Model: v50
Silnik: 2.0 d
moc: 136
Rocznik: 2008
Skąd jesteś?: southampton_GB
imię: zenek

Re: Wziąłem ślub...

Post autor: Bognorek » 24 sie 2016, o 13:03

volvo ma klase ,bez wzgledu na kase......

Awatar użytkownika
twinspark
Debeściak
Posty: 235
Rejestracja: 17 kwie 2016, o 18:43
Model: v40
Silnik: B4194T
moc: 200KM
Rocznik: 1998
Skąd jesteś?: Krakow
imię: Bartek

Re: Wziąłem ślub...

Post autor: twinspark » 25 sie 2016, o 15:20

Prawidłowo, jak samochód jest ładny, wygodny, szybki i ma wszystko co trzeba, to lepiej wydawać hajs na porządny serwis i paliwo niż na raty czy leasing za nowy, prestiżowy. Szczególnie, że części są dość tanie, a mechanika prosta ale współczesna i każdy warsztat to naprawi. Wóz ma przede wszystkim cieszyć właściciela, a nie wywoływać zazdrość czy komuś imponować. Zawsze lepiej mieć coś, na co człowieka stać z jakimś zapasem, niż harować na możliwie najdroższe i płakać jak się coś temu stanie.

Awatar użytkownika
Ajgor13
Volvo Fan
Posty: 1862
Rejestracja: 23 sty 2015, o 18:09
Model: V40
Silnik: D4192T4
moc: 102
Rocznik: 2001
wiek: 23
Skąd jesteś?: Warszawa
imię: Igor

Re: Wziąłem ślub...

Post autor: Ajgor13 » 25 sie 2016, o 16:03

szczęścia na nowej drodze życia :16

Awatar użytkownika
wikitiki
Posty: 4
Rejestracja: 31 sie 2016, o 20:12
Model: S40
Silnik: B4204T5
moc: 150
Rocznik: 2001
wiek: 28
Skąd jesteś?: Kielce
imię: Wiktor
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wziąłem ślub...

Post autor: wikitiki » 31 sie 2016, o 20:42

Czytam o ślubie, oczekuję jakieś romantycznej historii a tu pozytywne zakończenie :D Życzę szczęścia ;D

AndyLDZ
Volvo Fan
Posty: 1294
Rejestracja: 22 mar 2014, o 17:37
Model: S60
Silnik: B5254T2
moc: 210 KM
Rocznik: 2008
wiek: 30
Skąd jesteś?: Lodz
imię: Andrzej
Kontakt:

Re: Wziąłem ślub...

Post autor: AndyLDZ » 3 wrz 2016, o 11:45

Pomyślności i powodzenia w pokonywaniu kolejnych kilometrów :)

Rozumiem, że kupiłeś dwumasę. Nie było z nią żadnych problemów? Pytam bo powoli się oswajam z myślą o jej wymianie (razem z kompletem sprzęgła) a niestety dużo jest informacji, że fabrycznie nowe potrafią być nie do końca sprawne (LUK).

Awatar użytkownika
krasus
Debeściak
Posty: 116
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 10:51
Model: V40
Silnik: T4
moc: ?
Rocznik: 2001
wiek: 34
Skąd jesteś?: Eldz
imię: Kra

Re: Wziąłem ślub...

Post autor: krasus » 3 wrz 2016, o 12:16

Dzieki panowie. Ogólnie auto dopierdala aż miło, jeżdżę delikatnie by to się ładnie dotarło na razie, ale nie mogłem popuścić i sprawdziłem dziada; zrywa jeszcze na trójce, do tego spadło spalanie. Niestety mam wrażenie, że koło zmiennych faz nie działa tak dobrze i nie wstaje powyżej tych 5 tysi tak jak mój stary motor, nawet myślałem czy nie przekładać, ale póki co dałem spokój, stary silnik mam do oddania, a w razie czego za trochę kupię za te 6 stów nowe koło.
Wsadziłem dziwny motor bo B420T4, ale wsjo P&P. Sprzęgło miałem absolutnie tragiczne, docisk i dwumasa popalone. Choć nie czułem tego pod nogą przy ruszaniu a na trasie dobrze ponad 200 utrzymywał bez problemu.
Co do jakości części zamiennych, to słyszałem że tragedia jest przy dwumasach do dizli, ponoć do turbobenzyn są dużo lepszej jakości. Jak to wygąda w wolnossaku - nie wiem.

W totalu wydałem od początku roku ponad dychę na volvo, ale w dalszym ciągu nie widzę nic lepszego do kupienia w okolicy tych 25. Nawet oglądałem V50 T5 ale tragedia, to co jest na rynku to bardziej wyniszczone od mojej.

Został mi lakiernik, do zrobienia gaz bo na razie nie podłączałem by się ułożyło, wydech odetkać i chyba tyle na razie

PS a i Andrzeju ja dalej chcę tę obrysówkę, mam ciągle popekaną ale jak widzisz poważniejsze tematy były :)

AndyLDZ
Volvo Fan
Posty: 1294
Rejestracja: 22 mar 2014, o 17:37
Model: S60
Silnik: B5254T2
moc: 210 KM
Rocznik: 2008
wiek: 30
Skąd jesteś?: Lodz
imię: Andrzej
Kontakt:

Re: Wziąłem ślub...

Post autor: AndyLDZ » 3 wrz 2016, o 12:40

Nie dziwie się podjętej decyzji bo niestety to co teraz jest widoczne w ofertach to często woła o pomstę.

Skoro do turboli koła są lepszej jakości to może i do N/A też. W końcu nie mają aż tylu Nm i KM. Swoją drogą chyba na dniach się zdecyduję podjechać na zgierską aby zweryfikować ile fabryki jeszcze u mnie zostało ;) Sprzęgło się u mnie się nie ślizga ale niestety coraz trudniej jest mi ruszyć bez delikatnego kangurka. Do tego dochodzą delikatne wibracje na luzie oraz dźwięki przy ostrzejszej zmianie biegów i charakterystyczne trrrr podczas gaszenia bez sprzęgła.

Spoko. Szczerze to zapomniałem już o tym ale nie pozbyłem się ich więc jak będziesz chciał to możemy się ustawić któregoś dnia na mieście i dam Ci komplet bo mi tylko zalegają :P

ps. w drakenie mają te koła dużo taniej i z tego co kiedyś czytałem są tej samej firmy co oryginalne (AISIN) tylko oczywiście bez napisu VOLVO :)
http://www.draken.com.pl/volvo/pojedync ... nzyna.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
HAVOC
Turysta
Posty: 23
Rejestracja: 2 mar 2017, o 09:44
Model: S40
Silnik: B4184S2
moc: 122
Rocznik: 2002
Skąd jesteś?: Warszawa
imię: Marcin

Re: Wziąłem ślub...

Post autor: HAVOC » 2 mar 2017, o 13:11

Niestety moje kółko Aisin T1A wytrzymało ledwo rok. Nie jeżdżę jak wariat, bo i nie ma czym. Jednak trwałość podzespołu, przynajmniej mojego egzemplarza pozostawia wiele do życzenia..

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściana płaczu”