Drukarka Brother nie drukuje koloru magneta

Masz problem? Wyżal się.
Awatar użytkownika
majdan
Debeściak
Posty: 359
Rejestracja: 11 gru 2015, o 18:33
Model: V40
Silnik: 1.9 Di
moc: 102
Rocznik: 2002
wiek: 39
Skąd jesteś?: Tarnobrzeg
imię: Szczepan

Drukarka Brother nie drukuje koloru magneta

Post autor: majdan » 12 mar 2019, o 13:24

Mam atramentową drukarkę Brother dcp-j315w. Dostałem w spadku. Drukarka była przez długi czas wyłączona z zasilania. Znam tą drukarkę ponieważ miałem nowszy model z panelem dotykowym. Nie drukuje koloru magneta wcale. Przy skanie dokumentu w kolorze czerwonym ta pinda drukuje na żółto. Przy teście wydruku nie ma ani śladu po tym kolorze. Robiłem czyszczenie z menu drukarki oraz menu serwisowego i nic. Udrażniałem płynem, dalej nic. Wlałem do pojemnika płyn do udrażniania zamiast koloru i drukowałem różne rzeczy włacznie z czyszczeniem i też bez efektów. Ustawiłem głowicę w środkowej pozycji (nie w skrajnej prawej) i podłożyłem ręczniczek papierowy, strzykawką zaś próbowałem płyn do głowic wtłoczyć i nic. Kolor w wężykach widać a już na rećzniku nic ma koloru, tak jkaby była zatkana. Nasączyłem ręczniczek tym płynem , podłożyłem pod głowicę i zostawiłem tak na noc. Bez efektu. Czy aż tak się zapchałten jeden kolor czy to juz głowica do kitu. Nie opłaca się tego naprawiać ponieważ koszt samej głowicy to ok 300zł.

Awatar użytkownika
szajba.
Volvo Fan
Posty: 2095
Rejestracja: 9 sie 2017, o 02:36
Model: S40
Silnik: 2.0T
moc: 160km
Rocznik: 99
wiek: 22
Skąd jesteś?: Boleszkowice
imię: Piotr

Re: Drukarka Brother nie drukuje koloru magneta

Post autor: szajba. » 12 mar 2019, o 22:17

Wymontuj głowice całkiem i mechaniczne czyszczenie zrób
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
majdan
Debeściak
Posty: 359
Rejestracja: 11 gru 2015, o 18:33
Model: V40
Silnik: 1.9 Di
moc: 102
Rocznik: 2002
wiek: 39
Skąd jesteś?: Tarnobrzeg
imię: Szczepan

Re: Drukarka Brother nie drukuje koloru magneta

Post autor: majdan » 27 mar 2019, o 12:26

W koncu sie odwazylem wyciagnac glowice. Moczyla sie w plynie do udrazniania glowic prze dobe. Plyn przybral kolor magneta czyli niby cos tam przeplukalo (teoretycznie). Po zlozeniu zaczela cosik tam drukowac w tym kolorze ale sie okazalo ze to byly pewno rozpuszczone resztki koloru na glowicy. Po dalszych drukowaniach kolor zanikl. Od razu czyscilem pampera i resetowalem z menu. Czy tam sa jakies pompki do glowicy? Moze jedna z nich nie podaje koloru?

Awatar użytkownika
szajba.
Volvo Fan
Posty: 2095
Rejestracja: 9 sie 2017, o 02:36
Model: S40
Silnik: 2.0T
moc: 160km
Rocznik: 99
wiek: 22
Skąd jesteś?: Boleszkowice
imię: Piotr

Re: Drukarka Brother nie drukuje koloru magneta

Post autor: szajba. » 27 mar 2019, o 12:42

Kardzisz masz org ? Też mam brother. I mój karnisz org ma taką jakby pompkę, nie zagłębiałem się jak to działa, a podróby już nie mają i też są problemy z odczytaniem czy jest kolor czy nie ma
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
majdan
Debeściak
Posty: 359
Rejestracja: 11 gru 2015, o 18:33
Model: V40
Silnik: 1.9 Di
moc: 102
Rocznik: 2002
wiek: 39
Skąd jesteś?: Tarnobrzeg
imię: Szczepan

Re: Drukarka Brother nie drukuje koloru magneta

Post autor: majdan » 27 mar 2019, o 12:48

Mam kerdridze wieczne i jak do tej pory na dwoch roznych drukarkach brother chodzilo ok ale ta obecna wylaczona byla z sieci i ja pewno trafilo

Awatar użytkownika
szajba.
Volvo Fan
Posty: 2095
Rejestracja: 9 sie 2017, o 02:36
Model: S40
Silnik: 2.0T
moc: 160km
Rocznik: 99
wiek: 22
Skąd jesteś?: Boleszkowice
imię: Piotr

Re: Drukarka Brother nie drukuje koloru magneta

Post autor: szajba. » 27 mar 2019, o 13:01

Spróbuj jeszcze raz wymoczyć głowice, może zator nie puścił do końca, bądź jest dużo twardszym zawodnikiem
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
majdan
Debeściak
Posty: 359
Rejestracja: 11 gru 2015, o 18:33
Model: V40
Silnik: 1.9 Di
moc: 102
Rocznik: 2002
wiek: 39
Skąd jesteś?: Tarnobrzeg
imię: Szczepan

Re: Drukarka Brother nie drukuje koloru magneta

Post autor: majdan » 20 cze 2019, o 19:06

Wpuszczalem za pomoca strzykawki kolory i na wszystkich procz magnety tryskalo kolorem z poszczegolnych kolorow.
Drukarka rozebrana do goła, wyciagnieta glowica i rowniez rozebrana do gola, namoczona w roztworze to udrazniania glowic i dalej nic. Podejrzewam uszczkodzenie machaniczne albo faktycznie jakis paproch wlazl gruby. Nic nie mailem juz do stracenia wiec uzylem innych mocniejszych specyfikow do namoczenia i dalej klapa. Ten jeden kkolor i tak nie drukuje. Zlozylem ja i tak bede drukowal a na wiosne zmieniam drukarke.

Awatar użytkownika
damian9023
Posty: 11
Rejestracja: 28 lut 2020, o 11:24
Model: v40
Silnik: t4
moc: 180
Rocznik: 2013
Skąd jesteś?: Warszawa
imię: Damian

Re: Drukarka Brother nie drukuje koloru magneta

Post autor: damian9023 » 27 maja 2020, o 14:19

Polecam kupić na allegro jakieś tanie zamienniki. Może uszkodziłeś coś strzykawka w magencie.

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściana płaczu”