[v40 2004r.] Pionowa regulacja lampy H7 nie działa.

Nie zaklasyfikowane usterki, problemy
Regulamin forum
Zakładając nowy temat proszę dokładnie opisać auto podając model, rocznik i silnik używając nawiasów [ ]
Format:
[V40 T4 99r] montaż MBC
[S40 B4184S 2003] Wahacze przód
[V40 all] Ogrzewanie tylnej szyby
Awatar użytkownika
6banan
Programista
Posty: 157
Rejestracja: 27 kwie 2013, o 11:09
Model: V40
Silnik: B4194T2
Rocznik: 2000
wiek: 34
Skąd jesteś?: ...SWD
imię: banan

Re: [v40 2004r.] Pionowa regulacja lampy H7 nie działa.

Post autor: 6banan » 21 sty 2015, o 18:19

...a zamieniałeś silniczki miejscami? Miałem podobnie, jak urwałem mocowanie żarówki w lampie
Wszystko poskładałem a tu jeden silniczek nie chodzi (tzn. po przekręceniu pokrętła od regulacji wysokości, tylko jeden silniczek pracował)
Zamieniłem silniczki (oba miałem wymontowane z lamp) i sytuacja nie uległa zmianie tzn. pracował tylko jeden silniczek, ale miałem potwierdzenie, że oba silniczki są sprawne!
Nie pamiętam kolejności moich działań, ale na pewno kręciłem pokrętłem regulacji w kabinie
Chodzi o to, żeby te trzpienie z silniczków były tyle samo wsunięte/wysunięte.
Ja podłączałem oba silniczki do jednej "działającej" wtyczki i kręciłem pokrętłem (i chyba włączałem i wyłączałem zapłon),
tak aby oba trzpienie tyle samo wystawały.

...po kilku próbach, zadziałało i dopiero wtedy poskładałem wszystko w całość
Najwygodniej robić to we dwójkę, bo wsiadając do kabiny możesz nie słyszeć dokładnie czy silniczek działa

Powodzenia

Awatar użytkownika
Maciej
Debeściak
Posty: 244
Rejestracja: 23 paź 2014, o 16:21
Model: v 40
Silnik: 1.9 td
Rocznik: 2004
wiek: 42
Skąd jesteś?: Bydgoszcz
imię: Maciej

Re: [v40 2004r.] Pionowa regulacja lampy H7 nie działa.

Post autor: Maciej » 22 sty 2015, o 11:22

Ja nie mam regulacji wewnątrz auta.Mam xenony i jakieś ustrojstwo co światłami samo reg. gdy auto jest obciążone.Silnik jeden jak i drugi podpinałem pod kostkę jedną jak i drugą i niestety jeden na obu nie działa.Najgorsze że ten zepsuty trzyma mi wkład od lampy i za diabła nie mogę środka lampy do góry podkręcić co przez to mi prawa lampa dość blisko świeci.Zamówiłem silniczek i czekam za info.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Różne”