[ volvo v40 all ] wycieraczki szyby przedniej

Nie zaklasyfikowane usterki, problemy
Regulamin forum
Zakładając nowy temat proszę dokładnie opisać auto podając model, rocznik i silnik używając nawiasów [ ]
Format:
[V40 T4 99r] montaż MBC
[S40 B4184S 2003] Wahacze przód
[V40 all] Ogrzewanie tylnej szyby
Awatar użytkownika
gt82
Debeściak
Posty: 436
Rejestracja: 7 maja 2014, o 06:23
Model: v40
Silnik: D4192T2
moc: 95KM
Rocznik: 2000
wiek: 39
Skąd jesteś?: Warmia
imię: Grzegorz

Re: [ volvo v40 all ] wycieraczki szyby przedniej

Post autor: gt82 » 16 lut 2015, o 23:16

element jest duży jednoczęściowy.Jak rozbierzesz to ten plastyk na trzy nakrętki w którym siedzi trzpień od wycieraczki.U mnie haczyła maska więc postanowiłem to naprawić.Rozwierciłem wiertłem 14 i wcisnąłem imadłem dwie tuleje od rozrusznika.Luz znikł jednak haczyło nadal.Postanowiłem więc podłożyć pod górne szpilki tego plastyku dwie podkładki.Tak aby cały mechanizm ułożył się bardziej ku szybie.Od tamtej pory maska nie haczy ale tez i wycieraczka bardziej dociska do szyby..
Czy wycieraczkę masz ze spoilerem?Jeżeli tak to zwróć uwagę czy przy wyższych prędkościach sytuacja się zmienia.Bardziej dociśnięta wycieraczka będzie inaczej pracować.Na postoju,kiedy piszczy,pofatyguj się na zewnątrz i postaraj się zlokalizować źródło dźwięku.Hałasować może też mechanizm(jabłuszko) cięgien jak i napęd z silnikiem ,który w wyniku nieszczelności dostał wody i teraz pracuje na sucho...
"Nigdy nie jesteśmy tak biedni, aby nie stać nas było na udzielenie pomocy "
Mikołaj Gogol

Awatar użytkownika
kilo83
Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:51
Model: V40
Silnik: D4192T4
Rocznik: 2001
wiek: 30
Skąd jesteś?: Kielce
imię: Przemek

Re: [ volvo v40 all ] wycieraczki szyby przedniej

Post autor: kilo83 » 31 mar 2016, o 07:57

A ja koledzy zastosowałem doraźnie zasłyszany patent z podkładkami na rubach mocujących trzpień do podszybia (te 3 śrubki trzymające trzpień). Zamontowałem w sumie 6 szt. Na jedną śrubę 1szt., na drugą śrubę 2szt., na trzecią śrubę 3szt. Po pierwsze zagłebiamy trzepień bardziej w podszybie, co już zapewnia nam trochę luzu od maski. Po drugie, różna ilość podkładek powoduje że cały trzpień jest odrobinę pod skosem, (gdy to rozbierzecie to na pewno zobaczycie gdzie i ile podkładek trzeba) co dodatkowo odsuwa wycieraczkę spod maski.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Różne”