Książka serwisowa z Deutschlandii

Nie zaklasyfikowane usterki, problemy
Regulamin forum
Zakładając nowy temat proszę dokładnie opisać auto podając model, rocznik i silnik używając nawiasów [ ]
Format:
[V40 T4 99r] montaż MBC
[S40 B4184S 2003] Wahacze przód
[V40 all] Ogrzewanie tylnej szyby
Awatar użytkownika
Janek_wro
Administrator
Posty: 1231
Rejestracja: 14 lip 2019, o 14:12
Model: V40
Silnik: B4204S2
moc: 136KM
Rocznik: 2004
wiek: 44
Skąd jesteś?: Wroclaw
imię: Janek

Książka serwisowa z Deutschlandii

Post autor: Janek_wro » 17 mar 2020, o 14:49

Cóż... próbuję rozszyfrować wpisy serwisowe w oryginalnej niemieckiej książce serwisowej mojego auta. Próbuję ustalić kiedy było robione sprzęgło, i czy w ogóle. Na razie rozkminiłem wszystko-mówiący-wpis: komplettservice mit cośtam. A ponieważ moja edukacja w zakresie sprachen Sie Deutch skończyła się w szkole podstawowej, to mizernie to idzie. I'm more fluent in English.
Czy ktoś z Was włada niemieckim na tyle sprawnie żeby rozczytać bohomazy po niemiecku, w tym skróty motoryzacyjne?
Jeśli tak, to wrzucę skany hi-res.
pozdrawiam
JD

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
DARO35
Debeściak
Posty: 217
Rejestracja: 1 wrz 2018, o 12:28
Model: v40
Silnik: 1,8
moc: 115
Rocznik: 1999
Skąd jesteś?: Polska
imię: daro

Re: Książka serwisowa z Deutschlandii

Post autor: DARO35 » 17 mar 2020, o 21:18

Jak nie wrzucisz to się nie dowiesz trochę ten język kumałem (tylko nie wiem jak to będzie z nazewnictwem technicznym) tylko że nie pisałem ani nie rozmawiałem po niemiecku od 12 lat - nic nie obiecuje ale w wolnej chwili mogę na to zerknąć (jeśli to nie pilne). Jak mi się nie uda to trudno - najwyżej Ci nic nie pomogę ale mogę sprobowac.

Awatar użytkownika
Janek_wro
Administrator
Posty: 1231
Rejestracja: 14 lip 2019, o 14:12
Model: V40
Silnik: B4204S2
moc: 136KM
Rocznik: 2004
wiek: 44
Skąd jesteś?: Wroclaw
imię: Janek

Re: Książka serwisowa z Deutschlandii

Post autor: Janek_wro » 18 mar 2020, o 17:39

Zatem skan. Duża rozdzielczość, żeby było czytelne. Obrazki się nie wyświetlają bezpośrednio, żeby tutaj nie "rozsadzało widoku"
Za każdą pomoc :help: w tłumaczeniu tych wpisów serdecznie dziękuję z góry :)

str 1
str 2
str 3

Wpisy mam do 150 tys, później pusto.
Kupiłem przy stanie 220 tys, od razu zrobiłem rozrząd cały z pompą wody (choć wyglądał na niestary i niezmęczony), koło VVT (ono dawało już wyraźnie objawy). Wiadomo klocki wszystkie, bo to widać kiedy zużyte, + tarcze przód.
Natomiast chciałbym wiedzieć kiedy miał robione sprzęgło, bo zużycia bez rozbiórki nie zobaczę. Objawów jakichś spektakularnych nie daje. Aczkolwiek podejrzenie jakieś nań już padło.
pozdrawiam
JD

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
DARO35
Debeściak
Posty: 217
Rejestracja: 1 wrz 2018, o 12:28
Model: v40
Silnik: 1,8
moc: 115
Rocznik: 1999
Skąd jesteś?: Polska
imię: daro

Re: Książka serwisowa z Deutschlandii

Post autor: DARO35 » 18 mar 2020, o 19:32

No dobra no to tak: tam gdzie masz daty i przebieg to tłumaczyć tego zbytnio nie trzeba - wiadomo a najważniejsze masz w ramce z nagłówkiem: Atr der Serviceleistung (ta ramka jest przy każdym przebiegu/przeglądzie) a więc: - przy 23500 masz inspekcję (cokolwiek by ten wpis miał oznaczać) + najprawdopodobniej serwis olejowy (wymiana oleju), - przy 41500 masz skrót BEL(nie wiem co to za skrót)/inspekcja i zacisk lub zaciski hamulcowe, - przy 62200 masz inspekcję(cokolwiek to znaczy) +wymianę oleju, - przy 83085 masz kompletny serwis z gwarancją mobilności (cokolwiek to znaczy) + hamulce i jakiś dziwny skrot, - przy 103690 masz serwis(cokolwiek to znaczy) +hamulce i jakiś dziwny skrot, - przy 119840 masz najprawdopodobniej kompletny serwis hamulcowy i jakiś dziwny skrot , - przy 134570 masz serwis z świecami zaplonowymi, - przy 148350 masz wymianę oleju i jakieś oznaczenia/skróty których nie rozumiem. W moim mniemaniu jeśli nie miałeś robionego sprzęgła przy 83085 to nigdzie więcej o nim nie piszą a sprzęgło po niemiecku to Kupplung lub Kupplunge (coś w ten deseń - nie chce mi się szukać w słowniku). Pozdrawiam tyle mogę powiedzieć - mam nadzieję że nic nie popiepszylem (pamięć mam dobrą ale krótka :biggrin:)

Awatar użytkownika
Janek_wro
Administrator
Posty: 1231
Rejestracja: 14 lip 2019, o 14:12
Model: V40
Silnik: B4204S2
moc: 136KM
Rocznik: 2004
wiek: 44
Skąd jesteś?: Wroclaw
imię: Janek

Re: Książka serwisowa z Deutschlandii

Post autor: Janek_wro » 18 mar 2020, o 20:07

Dzięki za pomoc :)
właśnie mnie te skróty nurtują. typu HU/AU, BEL, HA, VA
HA występuje po Bremse, więc pewnie coś z hamulcami

Patrzę sobie też w czynności serwisowe okresowo zalecane, sprzęgło nie widnieje. Zatem - wymień jak się spierniczy, lecz nie wcześniej.
pozdrawiam
JD

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
DARO35
Debeściak
Posty: 217
Rejestracja: 1 wrz 2018, o 12:28
Model: v40
Silnik: 1,8
moc: 115
Rocznik: 1999
Skąd jesteś?: Polska
imię: daro

Re: Książka serwisowa z Deutschlandii

Post autor: DARO35 » 18 mar 2020, o 20:32

Te skróty to już mikroszkopijne 😁 zagwostki - sam nie wiem o co z nimi chodzi - może to jakis serwisowy bełkot ale jak zwał tak zwał nie ma tam nic czytelnie wspomniane o sprzęgle.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Różne”