[V40 B4184S 1997] Twardniejący pedał sprzęgła

Nie zaklasyfikowane usterki, problemy
Regulamin forum
Zakładając nowy temat proszę dokładnie opisać auto podając model, rocznik i silnik używając nawiasów [ ]
Format:
[V40 T4 99r] montaż MBC
[S40 B4184S 2003] Wahacze przód
[V40 all] Ogrzewanie tylnej szyby
Awatar użytkownika
Vicia
Debeściak
Posty: 158
Rejestracja: 28 lut 2019, o 06:41
Model: V40
Silnik: 1.8 (115km)
moc: 85kw
Rocznik: 1997
Skąd jesteś?: Lipno
imię: Wiktor

[V40 B4184S 1997] Twardniejący pedał sprzęgła

Post autor: Vicia » 15 lis 2020, o 17:11

Witajcie...nie wiedziałem gdzie ten temat wsadzić bo nie znalazłem działu /układ jezdny/ lub /przeniesienie napędu/

Jak coś proszę administracje o przeniesienie w konkretny dział.

Występuje taki objaw ślizgającego się sprzęgła....pedał twardy jak głaz. ale po odkręceniu odpowietrznika na wysprzegliku przy skrzyni gdy ucieknie trochę ciśnienia wszystko wraca do normy ...nie ślizga się pedał tzw"normalny" ino jak się wajchluje na mieście to znowu trzeba powtarzać całą procedurę.
Tarcza z dociskiem to firma Nexus wymienione już i przelatane na tym jakieś 100 tysi.

Awatar użytkownika
salom
Debeściak
Posty: 230
Rejestracja: 5 cze 2017, o 21:41
Model: V 40
Silnik: 1,9 TD
moc: 85 KW
Rocznik: 2002
Skąd jesteś?: Otwock
imię: Krzysztof

Re: [V40 B4184S 1997] Twardniejący pedał sprzęgła

Post autor: salom » 15 lis 2020, o 19:04

Zle ustawiona pompa sprzęgła, pewnie z powodu trochę za grubej tarczy sprzęgła, i w tej chili w pompie sprzęgła jest zastawiony otwór, którym płyn cofa się z powrotem do zbiorniczka , po odpuszczeniu pedału sprzęgła.
A w tej chwili,płyn się nie cofa, i za każdym naciśnięciem pedału, ten płyn napręża wysprzęglik, a że tak pozostaje, to sprzęgło się ślizga.
Potrzebna jest tylko regulacja, przez kogoś kto wie jak i czym ją zrobić.

Awatar użytkownika
Vicia
Debeściak
Posty: 158
Rejestracja: 28 lut 2019, o 06:41
Model: V40
Silnik: 1.8 (115km)
moc: 85kw
Rocznik: 1997
Skąd jesteś?: Lipno
imię: Wiktor

Re: [V40 B4184S 1997] Twardniejący pedał sprzęgła

Post autor: Vicia » 15 lis 2020, o 20:33

Aaaa widzisz...pompa sprzęgła była też wymieniana...w IC dali mi od dewaoo ;/Chevrolet??? Bo tylko taka była dostępna i łudząco podobna do volvowskiej. Tylko nie miała tego zbiorniczka co przychodził wężyk od zbiornika pompy hamulca tylko zwykły króciec jak w gaźniku przy wsce ino że większy...
Czy rozwiązaniem było by wybebeszyc stara pompę sprzęgła założyć nowe reperaatury i dopiero regulować?
Chyba wiem oco chodzi. Wyregulować trzeba by było na skoku pedału sprzęgła? Dobrze kombinuje?

Dziekuje Ci kolego za odpowiedź bardzo zaciekawił mnie twój post czy można by było podyskutować więcej na temat tej regulacji pompy ?? pozdrawiam

Awatar użytkownika
salom
Debeściak
Posty: 230
Rejestracja: 5 cze 2017, o 21:41
Model: V 40
Silnik: 1,9 TD
moc: 85 KW
Rocznik: 2002
Skąd jesteś?: Otwock
imię: Krzysztof

Re: [V40 B4184S 1997] Twardniejący pedał sprzęgła

Post autor: salom » 16 lis 2020, o 08:52

Aaa ja upieram się przy swoim, że nawet nowa, a żle założona,też daje takie skutki.

Problem jest taki, że ta pompa ,jak założona w pojeżdzie ma swoim wewnętrznym tłoczkiem zasłonięty otworek w korpusie pompy, którym płyn cofa się z powrotem.
W środku pompy jest od końca, za aluminiowym trzpieniem,sprężyna powrotna, ryflowany tłoczek gumowy pełny,pomiedzy sprężyną a blaszaną okrągłą płaską blaszką, trzpień aluminiowy z kilkoma otworkami, tłoczek gumowy uszczelniający na trzpieniu, pierścień rozprężny segera, osłona gumowa.

Jeżeli po założeniu pompy nie od tego typu pojazdu będzie za długi popychacz tłoczka pompy, który jest przy pedale, to właśnie wtedy zatyka otworek powrotny płynu.
Ot, i cała filozofia.

Awatar użytkownika
Vicia
Debeściak
Posty: 158
Rejestracja: 28 lut 2019, o 06:41
Model: V40
Silnik: 1.8 (115km)
moc: 85kw
Rocznik: 1997
Skąd jesteś?: Lipno
imię: Wiktor

Re: [V40 B4184S 1997] Twardniejący pedał sprzęgła

Post autor: Vicia » 16 lis 2020, o 14:53

I tu masz całkowitą rację. Tak myślałem że tu w pompie może być pies pogrzebany...pamiętam że coś tam jeszcze regulowalem ale z marnym skutkiem bo biegi zgrzytały lub wsteczny nie wchodził.chyba mam swoją starą pompę to ja zreanimuje albo używka...i zobaczymy co się będzie działo..narazie proszę Admina o nie zamyka nie tematu....

Dzięki wielkie kolego..

ODPOWIEDZ

Wróć do „Różne”