[s40 2.0D 2004r.] Problem z odpaleniem

Wszelkie problemy z mechaniką
Regulamin forum
Zakładając nowy temat proszę dokładnie opisać auto podając model, rocznik i silnik używając nawiasów [ ]
Format:
[V40 T4 99r] montaż MBC
[S40 B4184S 2003] Wahacze przód
[V40 all] Ogrzewanie tylnej szyby
Awatar użytkownika
fajter
Debeściak
Posty: 451
Rejestracja: 21 paź 2014, o 15:29
Model: v40
Silnik: 1.9D - D4192T4
moc: 102KM
Rocznik: 2003
Skąd jesteś?: CZEWA
imię: fajter

Re: PROBLEMY Z PALENIEM !!

Post autor: fajter » 29 paź 2014, o 00:35

Potencjalne problemy tego silnika to nieszczelność w układzie paliwa, zobacz czy jak próbujesz odpalać nie ma tam pęcherzyków powietrza w tych przezroczystych wężykach. Problem jest tam taki, że nie ma ten ślinik pompy, gdy są nieszczelności gdzieś to jest tragedia. Sprawdź rano miernikiem akumulator czy ma volty, najlepiej byłoby zrobić test. Ciężko może palić, bo rozrusznik jest wytarty w moim prawie wirnik wypadł nie zauważałem tego problemu myślałem, że to coś innego umęczyłem się tak prawie rok z odpalaniem. U mnie telepało silnikiem, bo 1. Poduszki są do wymiany, 2. Palił na dwóch cylindrach, prawdopodobnie złe paliwo. Wymieniłem filtr paliwa jakieś opiłki były w nim i chyba jakieś gorsze paliwo zatankowałem. Wymieniłem filtr powietrza, zregenerowałem rozrusznik, dolałem takiego preparatu do czyszczenia wtrysków, przeczyściłem kostki wtryskiwaczy. Zrobiłem adaptację egr, bo był błąd. Auto pali teraz ładnie. Miałem 3 spalone świece żarowe, ale to przy dodatnich temperaturach w ogóle nie ma wpływu na palenie. Mam jeszcze do wymienienia jedną świecę, bo jest spalona i ustalenia czy dobrze są podgrzewane, bo czasem jest z tym problem komputer pokazuje błąd. Radziłbym podłączyć komputer będziesz wiedział gdzie szukać problemu. Ale stawiałbym na problemy z rozrusznikiem. ;)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
fajter
Debeściak
Posty: 451
Rejestracja: 21 paź 2014, o 15:29
Model: v40
Silnik: 1.9D - D4192T4
moc: 102KM
Rocznik: 2003
Skąd jesteś?: CZEWA
imię: fajter

Re: PROBLEMY Z PALENIEM !!

Post autor: fajter » 29 paź 2014, o 00:40

a i jeszcze sprawdź alternator ;) u mnie czasem są chyba jakieś przepięcia ale to już musi ktoś mi doradzić co z tym zrobić :) wydaje mi się że ma to zły wpływ na aku i rozrusznik.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
volvinkaS40
Posty: 7
Rejestracja: 28 paź 2014, o 22:48
Model: S40
Silnik: 2.0 D 136km
Rocznik: 2004
Skąd jesteś?: Bombaj
imię: Arleta

Re: PROBLEMY Z PALENIEM !!

Post autor: volvinkaS40 » 30 paź 2014, o 15:31

pęcherzyki się czasem pojawiają. swiece nowe i filtry. zobaczymy ten egr moze regeneracje rozrusznika powoli i moze wkoncu i tu sie problem rozwiąże =] dzieki.

Awatar użytkownika
fajter
Debeściak
Posty: 451
Rejestracja: 21 paź 2014, o 15:29
Model: v40
Silnik: 1.9D - D4192T4
moc: 102KM
Rocznik: 2003
Skąd jesteś?: CZEWA
imię: fajter

Re: [s40 2.0D 2004r.] Problem z odpaleniem

Post autor: fajter » 30 paź 2014, o 18:19

Jak są pęcherzyki to to jest główna przyczyna. Miałem ten sam problem dwukrotnie. Auto miało nieszczelności w układzie paliwa i się zapowietrzało na postoju. Mamy przed lifty i jeszcze nie ma pomp w naszych autach stąd trudny rozruch jak się dostanie trochę powietrza. W po liftach od 2006 roku już są pompy. Radziłbym najpierw dokładnie to sprawdzić, być może to jest główna przyczyna, a rozruszniki też są piętą achillesową tego silnika, jak auto ma 200 000 to są często na wykończeniu. Świece nie powinny mieć wpływu na odpalanie w tym okresie. Sprawdź czy są nieszczelności i ten rozrusznik. U mnie problem ustąpił po wyeliminowaniu tych usterek :)
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechaniczne”