V40 1.9 TD Nie wchodząca jedynka i wsteczny

Wszelkie problemy z mechaniką
Regulamin forum
Zakładając nowy temat proszę dokładnie opisać auto podając model, rocznik i silnik używając nawiasów [ ]
Format:
[V40 T4 99r] montaż MBC
[S40 B4184S 2003] Wahacze przód
[V40 all] Ogrzewanie tylnej szyby
Awatar użytkownika
Altaro
Debeściak
Posty: 104
Rejestracja: 1 paź 2014, o 09:21
Model: V40
Silnik: D4192T 1.9 TD
Rocznik: 1997
Skąd jesteś?: Łódź
imię: Kamil
Lokalizacja: Łódź

V40 1.9 TD Nie wchodząca jedynka i wsteczny

Post autor: Altaro » 7 lis 2014, o 10:28

Chyba facet w scandicarze pomylił zestaw i dał mi inny bo okazało się że nie pasuje i brak było tych metalowych tulejek. Zrobiłem to po swojemu. Rozkręciłem drążek i plastikowe tulejki zaznaczone na obrazku owinąłem blaszką z puszki po piwie i z powrotem włożyłem na miejsce. Dodatkowo problem tkwił w elemencie który jest powyżej drążka pod skrzynią. ( w miejscu oznaczonym niebieskim okręgiem.

1.
Obrazek

2.
Obrazek

jest to taki plastikowy walec z drugiego obrazka. w niego wchodzi drążek z kulką na końcu. On się wytarł i za bardzo latał w górę i w dół. po jego wyjęciu ( zabezpieczony jest singerem - poza tym trzeba go wyjąc na patencie) na górze jest wypustka. należy wyciąć z 3,4 kółeczka i podłożyć ja nad to i włożyć to z powrotem. Pozostaje regulacja długości drążka
i dokręcenia śruby wypustu nr 3 ( oznaczona siłą dokręcenia 16Nm). składamy wszystko i skrzynia śmiga bez żadnych luzów, a biegi są wyczuwalne!

Awatar użytkownika
qdlaty
Moderator
Posty: 9095
Rejestracja: 29 cze 2013, o 20:40
Model: Peugeot 508
Silnik: 2.0 HDI
moc: 180 KM
Rocznik: 2017
wiek: 36
Skąd jesteś?: Siewierz
imię: Mateusz
Lokalizacja: Siewierz

Re: V40 1.9 TD Nie wchodząca jedynka i wsteczny

Post autor: qdlaty » 7 lis 2014, o 16:05

Jednak co prawda, to prawda. Polak potrafi. Myślę, ze mały plusik sie należy.
Nadaję z Tapatalka
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Polub nas na facebooku - Forum Volvo S40 V40 i pokrewnych

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechaniczne”