S40 1.9 TD 90KM 1997r. Mocne szarpanie samochodem.

Wszelkie problemy z mechaniką
Regulamin forum
Zakładając nowy temat proszę dokładnie opisać auto podając model, rocznik i silnik używając nawiasów [ ]
Format:
[V40 T4 99r] montaż MBC
[S40 B4184S 2003] Wahacze przód
[V40 all] Ogrzewanie tylnej szyby
Awatar użytkownika
masta338
Posty: 8
Rejestracja: 9 paź 2014, o 15:39
Model: S40
Silnik: 1.9 TD 90 KM
Rocznik: 1997
Skąd jesteś?: Węgorzewo
imię: Mateusz

S40 1.9 TD 90KM 1997r. Mocne szarpanie samochodem.

Post autor: masta338 » 3 sty 2015, o 15:25

Mam problem z szarpaniem. Pewnego razu jak ruszałem coś mi szarpneło i od tamtej pory mi to towarzyszy. Wrzucam bieg i gdy puszcze sprzęgło to tak jakby w skrzyni coś robi obrót i szarpnie, a dopiero potem zaczyna ciągnąć, ale to nie koniec. Ruszam i szarpanie nie ustaje. Szarpie co chwila, ale jak jadę bez gazu to występuje troszeczke rzadziej. Podniosłem przód samochodu odpaliłem i wrzuciłem bieg. Po szarpaniu ani śladu, ale za to nie da się zatrzymać jednego z kół. Mechanizm różnicowy? Wcześniej poszło mi zabezpieczenie na lewym przegubie, które zabezpieczało tryb od mechanizmu.
https://encrypted-tbn3.gstatic.com/imag ... -Y7mXTA0Li" onclick="window.open(this.href);return false;
Dokładnie to te po lewej stronie. Nie mogłem go nigdzie dostać, więc zastapiłem go segerem wewnętrznym. Wszystko działało jak należy, a pod zabezpieczenie dałem podkładki dystansowe. Pojezdziłem może miesiąc i teraz to. Czy to przez te zabespieczenie? Skrzynia pochodzi z Renault.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechaniczne”