[V40 1.9 dci] Sprzęgło- problem

Wszelkie problemy z mechaniką
Regulamin forum
Zakładając nowy temat proszę dokładnie opisać auto podając model, rocznik i silnik używając nawiasów [ ]
Format:
[V40 T4 99r] montaż MBC
[S40 B4184S 2003] Wahacze przód
[V40 all] Ogrzewanie tylnej szyby
Awatar użytkownika
Ajgor13
Volvo Fan
Posty: 1862
Rejestracja: 23 sty 2015, o 18:09
Model: V40
Silnik: D4192T4
moc: 102
Rocznik: 2001
wiek: 23
Skąd jesteś?: Warszawa
imię: Igor

[V40 1.9 dci] Sprzęgło- problem

Post autor: Ajgor13 » 13 lut 2015, o 20:34

Podpowiedzcie mi ( szukałem tematu, ale nie ma ). Ostatnio zauważyłem, a właściwie poczułem na sprzęgle, gdy lekko wcisnę, to jest takie jakby niewielkie "bulgotanie", czy jest to oznaka, że dwumasa siada? Sprzęgło bierze nie AŻ wysoko, choć mogłoby niżej.

Trasy, które robię nie są za nadto duże, odkąd kupiłem ( październik zeszłego roku ) do chwili obecnej zrobiłem 872 km. Chociaż w lato czeka trasa 658 km.

Reasumując:

-tak jak wyżej napisałem, czy koło dwumasowe pada? Ile można z tym jeździć ( nie telepie mi autem, nie ma ślizgania sprzęgła, nie czuć / nie słychać mechanicznych odgłosów )

-jeśli już bym miał wymieniać, to co polecacie: regeneracje w dobrym serwisie ( sprzęgło kmpl i dwumasa ), czy nówka? Budżet ograniczony, ale w Warszawie jest parę miejsc, które za "dobre" pieniądze zrobią to.

poprawiłem temat, ludzie przecież chyba umiecie się podpisywać więc nazwa tematu taka trudna? admin

Awatar użytkownika
ELI
Administrator
Posty: 18930
Rejestracja: 29 kwie 2013, o 11:17
Model: v40
Silnik: Napędzany gnojówką
moc: Zajebiście srogo
Rocznik: 1900
wiek: 100
Skąd jesteś?: PLPL
imię: ELI
Kontakt:

Re: V40 1.9 01

Post autor: ELI » 13 lut 2015, o 20:50

http://www.v40.info.pl/viewtopic.php?f= ... lit=dwumas" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
viva
Turysta
Posty: 38
Rejestracja: 13 paź 2017, o 10:42
Model: s40
Silnik: 1.9DI
moc: 115km
Rocznik: 2000
Skąd jesteś?: Olecko
imię: Eugeniusz

[S40 1.9Di 115km 2000r] Problem ze sprzęgłem

Post autor: viva » 14 sty 2018, o 14:17

Witam, mam problem ze sprzęgłem w moim S40 z 2000r.

Kupiłem samochód w połowie września, miał on wtedy problem ze sprzęgłem w postaci zapowietrzonego układu hydraulicznego który rzekomo powstał od tego że zagotował się płyn w układzie hamulcowym. Po wymianie jednej zwichrowanej tarczy hamulcowej i zalaniu układu sprzęgła i hamulcowego nowym płynem przejechałem około 850km po czym znikło mi po prostu sprzęgło... Cały układ był bez wycieków, mechanik powiedział że płyn w takim razie musi uciekać na wysprzęgliku. Zalali mi w tedy ponownie układ sprzęgła płynem i przejechałem na tym około 2tyś km bez żadnych problemów.

Tydzień temu wymieniłem całe sprzęgło (tarcza, docisk, dwumasa + wysprzęglik). Po odebraniu samochodu był problem że sprzęgłem, pedał był on do połowy luźny, tak jakby źle je odpowietrzyli. Wczoraj o godz 12 zajechałem do warsztatu żeby mi je dobrze odpowietrzyli, po wyjechaniu było git, zajechałem do domu (ok 15km) i odstawiłem samochód. Dzisiaj jak do niego wsiadłem zauważyłem że pedał sprzęgła znowu jest do połowy luźny... wycieków pod samochodem nie ma. Jakieś pomysły? Gdzie może znikać ten cholerny płyn? W warsztacie też już nie wiedzą o co może chodzić

Awatar użytkownika
viva
Turysta
Posty: 38
Rejestracja: 13 paź 2017, o 10:42
Model: s40
Silnik: 1.9DI
moc: 115km
Rocznik: 2000
Skąd jesteś?: Olecko
imię: Eugeniusz

Re: [V40 1.9 dci] Sprzęgło- problem

Post autor: viva » 14 sty 2018, o 14:58

Ajgor13 pisze:Podpowiedzcie mi ( szukałem tematu, ale nie ma ). Ostatnio zauważyłem, a właściwie poczułem na sprzęgle, gdy lekko wcisnę, to jest takie jakby niewielkie "bulgotanie", czy jest to oznaka, że dwumasa siada? Sprzęgło bierze nie AŻ wysoko, choć mogłoby niżej.

Trasy, które robię nie są za nadto duże, odkąd kupiłem ( październik zeszłego roku ) do chwili obecnej zrobiłem 872 km. Chociaż w lato czeka trasa 658 km.

Reasumując:

-tak jak wyżej napisałem, czy koło dwumasowe pada? Ile można z tym jeździć ( nie telepie mi autem, nie ma ślizgania sprzęgła, nie czuć / nie słychać mechanicznych odgłosów )

-jeśli już bym miał wymieniać, to co polecacie: regeneracje w dobrym serwisie ( sprzęgło kmpl i dwumasa ), czy nówka? Budżet ograniczony, ale w Warszawie jest parę miejsc, które za "dobre" pieniądze zrobią to.

poprawiłem temat, ludzie przecież chyba umiecie się podpisywać więc nazwa tematu taka trudna? admin
Tak jest to dwumasa, u mnie było to samo, wymieniłem tydzień temu. Bicie na pedał sprzęgła znikło.

Dwumasę zawsze lepiej wymienić bo od razu poprawia się komfort jazdy, poza tym taka rozwalona może skrzynię rozwalić.

P.S brałem komplet regenerowany podzespołami luka z allegro za 600zł, w warsztacie chcieli 3500zł za nowe z wymianą. Oczywiście musisz też wysprzęglik nowy kupić

Awatar użytkownika
zultigr
Debeściak
Posty: 113
Rejestracja: 7 maja 2017, o 19:17
Model: v40
Silnik: 1,9
moc: 115
Rocznik: 2004
Skąd jesteś?: Gdansk
imię: Edi

Re: [V40 1.9 dci] Sprzęgło- problem

Post autor: zultigr » 14 sty 2018, o 21:37

viva pisze:
Ajgor13 pisze:Podpowiedzcie mi ( szukałem tematu, ale nie ma ). Ostatnio zauważyłem, a właściwie poczułem na sprzęgle, gdy lekko wcisnę, to jest takie jakby niewielkie "bulgotanie", czy jest to oznaka, że dwumasa siada? Sprzęgło bierze nie AŻ wysoko, choć mogłoby niżej.

Trasy, które robię nie są za nadto duże, odkąd kupiłem ( październik zeszłego roku ) do chwili obecnej zrobiłem 872 km. Chociaż w lato czeka trasa 658 km.

Reasumując:

-tak jak wyżej napisałem, czy koło dwumasowe pada? Ile można z tym jeździć ( nie telepie mi autem, nie ma ślizgania sprzęgła, nie czuć / nie słychać mechanicznych odgłosów )

-jeśli już bym miał wymieniać, to co polecacie: regeneracje w dobrym serwisie ( sprzęgło kmpl i dwumasa ), czy nówka? Budżet ograniczony, ale w Warszawie jest parę miejsc, które za "dobre" pieniądze zrobią to.

poprawiłem temat, ludzie przecież chyba umiecie się podpisywać więc nazwa tematu taka trudna? admin
Tak jest to dwumasa, u mnie było to samo, wymieniłem tydzień temu. Bicie na pedał sprzęgła znikło.

Dwumasę zawsze lepiej wymienić bo od razu poprawia się komfort jazdy, poza tym taka rozwalona może skrzynię rozwalić.

P.S brałem komplet regenerowany podzespołami luka z allegro za 600zł, w warsztacie chcieli 3500zł za nowe z wymianą. Oczywiście musisz też wysprzęglik nowy kupić
Mnie zapewne w niedalekiej przyszłości też czeka wymiana, bo dwumas już trochę klekocze. Tylko jestem ciekaw jak będzie się sprawowało to regenerowane z allegro -trzymam kciuki żeby długo i bezawaryjnie :) No i druga rzecz jak u nich z gwarancją?

Awatar użytkownika
Igor_88
Turysta
Posty: 41
Rejestracja: 27 gru 2017, o 23:12
Model: v40
Silnik: 1.9
moc: 115
Rocznik: 2004
Skąd jesteś?: Piaseczno
imię: Igor

Re: [V40 1.9 dci] Sprzęgło- problem

Post autor: Igor_88 » 20 sty 2018, o 14:47

Dołączę się do tematu....

Cześć wszystkim forumowiczom;)

Posiadam Volvo v40 1.9 Di 115km od pół roku. Generalnie auto jest fajne, wszystko odpowiada, fajna kultura pracy silnika.

W grudniu oddałem auto do wymiany kompletu DKZ firmy LUK, przy okazji wymienili poduszki (ale to osobna historia, strasznie telepie samochód w środku na nowych poduchach).

DKZ zostało wymienione, natomiast po wymianie pojawiły się stuki w skrzyni czy tam w sprzęgle, nawet ze starą dwumasą nic nie było słychać. Postaram się pokazać to na filmiku https://www.youtube.com/watch?v=_eooUqGGy-E. Myślałem, że może się dotrze, ale już przejechałem ponad 1k km i nic, dalej stuka.

Ostatnio znowu byłem o tego samego mechanika, on twierdzi i jest pewien, że na 99,9% nie jest to sprzędło czy tam dwumasa i mówi, że hałas dostaje się ze skrzyni biegów.

Proszę o radę co to może być? Może miał ktoś taki przypadek? Albo ma ktoś namiary na mechanika, który to zweryfikuje (Warszawa-okolice)

Awatar użytkownika
ELI
Administrator
Posty: 18930
Rejestracja: 29 kwie 2013, o 11:17
Model: v40
Silnik: Napędzany gnojówką
moc: Zajebiście srogo
Rocznik: 1900
wiek: 100
Skąd jesteś?: PLPL
imię: ELI
Kontakt:

Re: [V40 1.9 dci] Sprzęgło- problem

Post autor: ELI » 20 sty 2018, o 16:34

dwumasa, ewentualnie coś ze sprzęgłem, wątpię żeby to była skrzynia.

Awatar użytkownika
kilert
Debeściak
Posty: 206
Rejestracja: 14 lis 2016, o 12:27
Model: V40
Silnik: B4204T5
moc: 200 KM
Rocznik: 2003
wiek: 30
Skąd jesteś?: Brzeznica
imię: Wojtek

Re: [V40 1.9 dci] Sprzęgło- problem

Post autor: kilert » 21 sty 2018, o 22:10

Kola dwumasowe LUK to w dzisiejszych czasach loteria jak sie trafi. Moje po 3000 km zaczęło stukac jeszcze gorzej jak stare. Jestem w trakcie odwołania od negatywnie rozpatrzonej reklamacji.

Wysłane z mojego GT-I8262 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Igor_88
Turysta
Posty: 41
Rejestracja: 27 gru 2017, o 23:12
Model: v40
Silnik: 1.9
moc: 115
Rocznik: 2004
Skąd jesteś?: Piaseczno
imię: Igor

Re: [V40 1.9 dci] Sprzęgło- problem

Post autor: Igor_88 » 22 sty 2018, o 08:08

Dzieki za udzielnie info. Mysle ze w tym tygodniu udam sie do warsztatu. Niech wyciągają to koło dwumasowe i składają reklamacje. Poprzednie było oryginalne volvo, przejechane 210 k km (tyle jest na liczniku, prawdy pewnie nie dowiem sie ile ma przebiegu) i bylo ok, tylko sprzęgło się skończyło, wpadł pedał i musiałem wymieniać. A jakiej marki sprzęgło polecacie, skoro nie LUK?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
ELI
Administrator
Posty: 18930
Rejestracja: 29 kwie 2013, o 11:17
Model: v40
Silnik: Napędzany gnojówką
moc: Zajebiście srogo
Rocznik: 1900
wiek: 100
Skąd jesteś?: PLPL
imię: ELI
Kontakt:

Re: [V40 1.9 dci] Sprzęgło- problem

Post autor: ELI » 22 sty 2018, o 08:40

nie ma teraz dobrej firmy, ja zwykłe sprzęgło wymieniałem 2X i nie jest idealnie :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechaniczne”