[s40 2.0 96r] Wibracje na karoserii, a poduszka silnika

Wszelkie problemy z mechaniką
Regulamin forum
Zakładając nowy temat proszę dokładnie opisać auto podając model, rocznik i silnik używając nawiasów [ ]
Format:
[V40 T4 99r] montaż MBC
[S40 B4184S 2003] Wahacze przód
[V40 all] Ogrzewanie tylnej szyby
Awatar użytkownika
awasyl
Debeściak
Posty: 171
Rejestracja: 30 sty 2016, o 13:46
Model: S40
Silnik: B4204S
moc: 140KM
Rocznik: 1996
Skąd jesteś?: Krakow
imię: Adrian

Re: [s40 2.0 96r] Wibracje na karoserii, a poduszka silnika

Post autor: awasyl » 22 maja 2016, o 09:48

Wczoraj posiedziałem troche z wujkiem google i poczytałem o problemach z poduszkami silnika.
PrzykładL http://forum.vwvento.org/printview.php? ... a6af5839f9" onclick="window.open(this.href);return false;
ale znalazłem min. 10 podobnych przypadków gdzie problem z wibracjami powstawał po wymianie poduszek silnika na jakiejkolwiek firmy, ale nieoryginalne. Były takie przypadki w alfie 156, golfach, passatach, seicento, carismie i wielu innych.
Po prostu wszystkie poduszki firm typu SWAG, FEBI, LEMFORDER itp. itp. sa robione prawdopodobnie z gumy, której robione są zawieszenia(tuleje itp.) przez co ta guma jest bardzo twarda, nierozrywalna, ale w żadnym stopniu nie tłumi drgań.
Ostatnio miałem w ręce poduszki silnika od scenica II. Oryginał mięciutki, ale już niestety naderwany, a firmy SASIC twardy jak skała i oczywiście po wymianie wystąpiły drgania i wibracje. Wniosek jest jeden. Tylko oryginały mają odpowiednią elastyczność, która izoluje drgania silnika od reszty karoserii.

Mam pytanie do doświadczonych w tym temacie. Czy ktoś z Was miał poduszke od diesla i benzyny obok siebie i porównywał ich twardość?
Która jest twardsza? Wg. mnie diesla powinno być jeszcze bardziej miękkie niż od benzyny.

U siebie mam założone z przodu Febi
Z tyłu Lemforder(twarda jak kamień i chyba ktoś mi wcisnął z allegro jakieś dziadostwo, bo się wtedy jeszcze na tym nie znałem, mechanik kazał kupić to kupiłem, kosztował 119zł na allegro)
Prawa jest wkładem od multiline(twardy).
I niestety jest tragedia.
Staram się znaleźć gdzieś używane poduszki oryginalne i po zamontowaniu ich dam znać czy udało się w końcu z tym wygrać.
I zastanawiam się właśnie czy jeśli poduszki od diesla są jeszcze miększe to czy nie spróbować ich zamontować.

Jak ktoś oczywiście ma jakieś używki oryginalne to pisać, dogadamy się ;)

huntingspawn
Debeściak
Posty: 468
Rejestracja: 22 wrz 2016, o 16:57
Model: v40
Silnik: 2.0
moc: 140KM
Rocznik: 1996
wiek: 33
Skąd jesteś?: Ostojow
imię: Bartek

Re: [s40 2.0 96r] Wibracje na karoserii, a poduszka silnika

Post autor: huntingspawn » 31 paź 2016, o 10:11

awasyl pisze:Wczoraj posiedziałem troche z wujkiem google i poczytałem o problemach z poduszkami silnika.
PrzykładL http://forum.vwvento.org/printview.php? ... a6af5839f9" onclick="window.open(this.href);return false;
ale znalazłem min. 10 podobnych przypadków gdzie problem z wibracjami powstawał po wymianie poduszek silnika na jakiejkolwiek firmy, ale nieoryginalne. Były takie przypadki w alfie 156, golfach, passatach, seicento, carismie i wielu innych.
Po prostu wszystkie poduszki firm typu SWAG, FEBI, LEMFORDER itp. itp. sa robione prawdopodobnie z gumy, której robione są zawieszenia(tuleje itp.) przez co ta guma jest bardzo twarda, nierozrywalna, ale w żadnym stopniu nie tłumi drgań.
Ostatnio miałem w ręce poduszki silnika od scenica II. Oryginał mięciutki, ale już niestety naderwany, a firmy SASIC twardy jak skała i oczywiście po wymianie wystąpiły drgania i wibracje. Wniosek jest jeden. Tylko oryginały mają odpowiednią elastyczność, która izoluje drgania silnika od reszty karoserii.

Mam pytanie do doświadczonych w tym temacie. Czy ktoś z Was miał poduszke od diesla i benzyny obok siebie i porównywał ich twardość?
Która jest twardsza? Wg. mnie diesla powinno być jeszcze bardziej miękkie niż od benzyny.

U siebie mam założone z przodu Febi
Z tyłu Lemforder(twarda jak kamień i chyba ktoś mi wcisnął z allegro jakieś dziadostwo, bo się wtedy jeszcze na tym nie znałem, mechanik kazał kupić to kupiłem, kosztował 119zł na allegro)
Prawa jest wkładem od multiline(twardy).
I niestety jest tragedia.
Staram się znaleźć gdzieś używane poduszki oryginalne i po zamontowaniu ich dam znać czy udało się w końcu z tym wygrać.
I zastanawiam się właśnie czy jeśli poduszki od diesla są jeszcze miększe to czy nie spróbować ich zamontować.

Jak ktoś oczywiście ma jakieś używki oryginalne to pisać, dogadamy się ;)

Jestem świeżo po wymianie dolnych poduszek, przedniej i tylnej. Generalnie wymieniłem również belkę pod silnik (strasznie przerdzewiała) oraz tulejki na tej belce. Zakupiłem taki zestaw: przód Yamato, tył Febest, tulejki PPS Sweden. Wraz z częściami (zakupionymi na aledrogo) dostałem dokładną instrukcję wymiany tych poduszek od sprzedawcy. Dzwonił on również do mnie w tej sprawie, żebym dokładnie zapoznał się z przesłanym opisem to wtedy nie będą występowały żadne drgania jak to zazwyczaj ma miejsce po wymianie poduszek na nowe (w tym zamienniki). Po zastosowaniu się do opisu stwierdzam, że jak na razie nie występują drgania jak u niektórych, jest wręcz ciszej. Prawdopodobnie czeka mnie jeszcze wymiana poduszki prawej (tej od rozrządu), ale po rozmowie ze sprzedawcą wstrzymam się jeszcze. Polecił nie wymieniać jej od razu. Powiedział żebym pojeździł trochę na tych wymienionych poduszkach, żeby gumy się zwulkanizowały i ułożyły. Nadmienił jednak, że mogę nie czekać tak długo jeśli chcę wymienić na ori, więc chyba jest coś w tym, że zamiennik odbiega od oryginału.

Awatar użytkownika
lebek89
Volvo Fan
Posty: 2253
Rejestracja: 27 sty 2015, o 23:43
Model: s60/v40
Silnik: 2,5t/1.9Di
moc: 210KM/95KM
Rocznik: 2003
wiek: 28
Skąd jesteś?: Przemysl
imię: Kamil

Re: [s40 2.0 96r] Wibracje na karoserii, a poduszka silnika

Post autor: lebek89 » 31 paź 2016, o 16:29

To nawet wiem u kogo kupowales bo widzę porady wszystkim te same posyła :)
Ja tez zmienialem wszystkie, największy efekt przyniosła właśnie wymiana tej od rozrządu.
EGR OFF, AFN 205, Doładowanie 1.2b,

Obrazek
Obrazek
Obrazek

huntingspawn
Debeściak
Posty: 468
Rejestracja: 22 wrz 2016, o 16:57
Model: v40
Silnik: 2.0
moc: 140KM
Rocznik: 1996
wiek: 33
Skąd jesteś?: Ostojow
imię: Bartek

Re: [s40 2.0 96r] Wibracje na karoserii, a poduszka silnika

Post autor: huntingspawn » 31 paź 2016, o 17:36

I właśnie dlatego przymierzam się do jej wymiany, po słychać jeszcze i czuć drgania a dokładniej taki jakby rezonans.

Awatar użytkownika
ELI
Administrator
Posty: 18930
Rejestracja: 29 kwie 2013, o 11:17
Model: v40
Silnik: Napędzany gnojówką
moc: Zajebiście srogo
Rocznik: 1900
wiek: 100
Skąd jesteś?: PLPL
imię: ELI
Kontakt:

Re: [s40 2.0 96r] Wibracje na karoserii, a poduszka silnika

Post autor: ELI » 31 paź 2016, o 18:21

kolego kochany, jak dobrze że jestem tylko piany, bo w innym przypadku tylko ban :zomby

Awatar użytkownika
kraker
Początkujący
Posty: 67
Rejestracja: 23 lis 2016, o 08:34
Model: V40
Silnik: 1.9D
moc: 116
Rocznik: 2003
Skąd jesteś?: Poznan
imię: Maciej

Re: [s40 2.0 96r] Wibracje na karoserii, a poduszka silnika

Post autor: kraker » 28 lis 2016, o 09:42

huntingspawn pisze:dostałem dokładną instrukcję wymiany tych poduszek od sprzedawcy
Witam. A mógłbyś się podzielić tą wiedzą? Może czegoś nie wiem...

huntingspawn
Debeściak
Posty: 468
Rejestracja: 22 wrz 2016, o 16:57
Model: v40
Silnik: 2.0
moc: 140KM
Rocznik: 1996
wiek: 33
Skąd jesteś?: Ostojow
imię: Bartek

Re: [s40 2.0 96r] Wibracje na karoserii, a poduszka silnika

Post autor: huntingspawn » 28 lis 2016, o 13:28

kraker pisze:
huntingspawn pisze:dostałem dokładną instrukcję wymiany tych poduszek od sprzedawcy
Witam. A mógłbyś się podzielić tą wiedzą? Może czegoś nie wiem...
Jeśli moja Cholera tego nie wyrzuciła to podeślę na PW.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
kraker
Początkujący
Posty: 67
Rejestracja: 23 lis 2016, o 08:34
Model: V40
Silnik: 1.9D
moc: 116
Rocznik: 2003
Skąd jesteś?: Poznan
imię: Maciej

Re: [s40 2.0 96r] Wibracje na karoserii, a poduszka silnika

Post autor: kraker » 28 lis 2016, o 13:34

huntingspawn pisze:
kraker pisze:
huntingspawn pisze:dostałem dokładną instrukcję wymiany tych poduszek od sprzedawcy
Witam. A mógłbyś się podzielić tą wiedzą? Może czegoś nie wiem...
Jeśli moja Cholera tego nie wyrzuciła to podeślę na PW.
Dzięki.

Awatar użytkownika
bandinse
Debeściak
Posty: 129
Rejestracja: 22 kwie 2017, o 08:53
Model: s40
Silnik: 1.8
moc: 115
Rocznik: 1997
wiek: 25
Skąd jesteś?: _KNS_
imię: Damian

Re: [s40 2.0 96r] Wibracje na karoserii, a poduszka silnika

Post autor: bandinse » 6 lis 2017, o 10:09

Jakie numery musi mieć moja poduszka od strony rozrządu lub jak wyglądać żebym mógł zastosować wkłady z allegro?

Awatar użytkownika
bully
Volvo Fan
Posty: 2058
Rejestracja: 22 wrz 2014, o 12:42
Model: V40
Silnik: B4184S
moc: 115KM
Rocznik: 1999
wiek: 34
Skąd jesteś?: Gora_Kalwaria
imię: Lukasz
Kontakt:

Re: [s40 2.0 96r] Wibracje na karoserii, a poduszka silnika

Post autor: bully » 6 lis 2017, o 10:45

bandinse pisze:Jakie numery musi mieć moja poduszka od strony rozrządu lub jak wyglądać żebym mógł zastosować wkłady z allegro?
Musi być taka, jak opisywana na forum do twojego silnika. Tak, żeby wyjaśnić Ci o co mi chodzi: szukaj!
Obrazek
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechaniczne”