[S40 I, 01r, 1.8l, B4184S] Niepokojący dźwięk słyszalny tylko wewnątrz samochodu, "pyrkotanie", "pierdzenie"

Wszelkie problemy z mechaniką
Regulamin forum
Zakładając nowy temat proszę dokładnie opisać auto podając model, rocznik i silnik używając nawiasów [ ]
Format:
[V40 T4 99r] montaż MBC
[S40 B4184S 2003] Wahacze przód
[V40 all] Ogrzewanie tylnej szyby
Awatar użytkownika
Ishtar
Turysta
Posty: 26
Rejestracja: 12 lip 2017, o 21:06
Model: V40
Silnik: 1,9TD
moc: 66kW
Rocznik: 1998
Skąd jesteś?: Wyszkow
imię: Adrian

[S40 I, 01r, 1.8l, B4184S] Niepokojący dźwięk słyszalny tylko wewnątrz samochodu, "pyrkotanie", "pierdzenie"

Post autor: Ishtar » 17 sty 2020, o 21:20

Cześć wszystkim!
Przeprasza za rozpoczęcie nowego tematu ale nie wiem nawet jak szukać tego na co chciałbym znaleźć odpowiedź. Temat dotyczy volvo s40 I , 2001 r. ze skrzynią automatyczną. Od jakichś dwóch miesięcy podczas wrzucenia P, lub D (zaraz przed ruszeniem) oraz przy zwalnianiu/zatrzymywaniu się na trasie słyszę dziwny dźwięk. Niestety nie jestem obeznany na tyle żeby móc po samym dźwięku rozpoznać usterkę więc pomyślałem że spytam się Was o jakąkolwiek wskazówkę. Dźwięk określiłbym jako bardzo szybkie pierdzenie/pyrkotanie lub bardzo szybkie i ciche strzelanie. Coś jak wsadzenie palca do ust i udawanie korka od szampana tylko o bardzo dużej częstotliwości i trochę głośniejsze. obejrzał samochód dookoła i najlepiej ten dźwięk słyszę siedząc za kierownicą (na zewnątrz nie mogę go zlokalizować). Kiedy ruszam z miejsca dźwięk znika. Pomyślałem że mam może jakieś luzy na świecach, albo luźne przewody lub podobne rzeczy, starałem się wszystko obejrzeć dokładnie i poprawić. Miałem wrażenie że po lekkim dokręceniu świec dźwięk zniknął, jednak pojawił się znowu po paru dniach (mamy teraz trochę wahań temperatury w Polsce więc może to mogło spowodować zniknięcie dźwięku). Dźwięk słyszę również w momencie gaśnięcia silnika, zanika razem z obrotami. Jeśli już był gdzieś podobny temat to bardzo bym prosił o link do niego i zamknięcie mojego tematu.

Awatar użytkownika
Ishtar
Turysta
Posty: 26
Rejestracja: 12 lip 2017, o 21:06
Model: V40
Silnik: 1,9TD
moc: 66kW
Rocznik: 1998
Skąd jesteś?: Wyszkow
imię: Adrian

Re: [S40 I, 01r, 1.8l, B4184S] Niepokojący dźwięk słyszalny tylko wewnątrz samochodu, "pyrkotanie", "pierdzenie"

Post autor: Ishtar » 6 maja 2020, o 19:00

Aktualizacja
Rozebrałem i zregenerowałem parownik od układu LPG. Dźwięki na chwilę ustały jednak później znowu się pojawiły (ponowna kalibracja instalacji LPG itd. oczywiście była, nawet długa jazda na benzynie żeby wyzerować korekty). Obejrzałem wszystkie połączenia, dokręciłem i znowu na chwilę był spokój dopóki nie przejechałem z 30km na drodze ekspresowej. Zauważyłem, że kiedy pojawiają się wspomniane dźwięki często jest to połączone z szalejącymi korektami. Szukałem lewego powietrza lub nieszczelności jednak póki co nic nie znalazłem (ale nie poświęcałem na to jeszcze zbyt dużo czasu). Map sensor od instalacji LPG wydaje się być stabilny jeśli chodzi o wskazania ciśnienia ale moje podejrzenie padło na niego. Jeśli nic nie znajdę to postaram się go wymienić kiedy "pojawi" mi się trochę wolnych pln :-D

Awatar użytkownika
DKTychy
Posty: 1
Rejestracja: 15 maja 2020, o 06:32
Model: V40
Silnik: 1.8
moc: 122 KM
Rocznik: 1999
Skąd jesteś?: Tychy
imię: Damian

Re: [S40 I, 01r, 1.8l, B4184S] Niepokojący dźwięk słyszalny tylko wewnątrz samochodu, "pyrkotanie", "pierdzenie"

Post autor: DKTychy » 15 maja 2020, o 06:42

Może mi się wydawać ale stawiał bym na elektrozawory asb a to całkiem normalne tak mają pracować. Jak wrzucisz bieg, jak zmienia w trakcie jazdy (tylko wtedy tego nie słyszysz) i jak już prawie się zatrzymasz

Awatar użytkownika
Ishtar
Turysta
Posty: 26
Rejestracja: 12 lip 2017, o 21:06
Model: V40
Silnik: 1,9TD
moc: 66kW
Rocznik: 1998
Skąd jesteś?: Wyszkow
imię: Adrian

Re: [S40 I, 01r, 1.8l, B4184S] Niepokojący dźwięk słyszalny tylko wewnątrz samochodu, "pyrkotanie", "pierdzenie"

Post autor: Ishtar » 1 sie 2020, o 09:56

Dzięki za odpowiedź, bardzo możliwe, że to właśnie one. Ogólnie przestałem już zwracać na to uwagę, minęło sporo czasu i nie zauważyłem żadnych negatywnych zmian. Jeśli to jakiś ukryty/złożony problem to pewnie i tak sporo by mi zajęło jego znalezienie. Może dla kogoś te posty będą jakąś poszlaką w przyszłości. Jedyna rzecz, która uległa drobnej zmianie to częstotliwość tych dźwięków, teraz jak jest ciepło wydaje mi się że występują dużo rzadziej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechaniczne”