[S/V40 all] Podwozie, osłony termiczne

Wszelkie problemy z mechaniką
Regulamin forum
Zakładając nowy temat proszę dokładnie opisać auto podając model, rocznik i silnik używając nawiasów [ ]
Format:
[V40 T4 99r] montaż MBC
[S40 B4184S 2003] Wahacze przód
[V40 all] Ogrzewanie tylnej szyby
Awatar użytkownika
Janek_wro
Administrator
Posty: 1231
Rejestracja: 14 lip 2019, o 14:12
Model: V40
Silnik: B4204S2
moc: 136KM
Rocznik: 2004
wiek: 44
Skąd jesteś?: Wroclaw
imię: Janek

[S/V40 all] Podwozie, osłony termiczne

Post autor: Janek_wro » 2 lip 2020, o 20:09

Zastanawiam się na ile bezproblemowe jest ściągnięcie, i ponowny montaż osłon termicznych układu wydechowego. Ruszał to ktoś? podzieli się spostrzeżeniami?

Jutro będę ściągał tłumiki, gdyż wymieniam środkowy. Zastanawiam się czy przy tej okazji nie poprawić konserwacji podwozia, które jest w części przykryte tymi osłonami termicznymi. Osłony są mocowane na małe wkręty, główka torx. Szkopuł w tym ze same te wkręty są skorodowane dosyć. Próbowałem ruszyć dwa pierwsze z brzegu - po dobroci nie pójdą. Wkręty pewnie i tak trzeba na wymianę mieć nowe. W co to jest wkręcone? pewnie takie kwadratowe poliamidowe kołeczki?

Osłona nad tłumikiem tylnym, wkręty już normalny hex, duże łby. Te powinny ruszyć.

Spod osłon żadnych ognisk korozji nie widać, więc niekoniecznie muszę to ruszać. Ale jak już tłumik zrzucony będzie to można by zajrzeć i poprawić w razie zastania tam jakiejś niespodzianki.

Wszelkie spostrzeżenia mile widziane.
pozdrawiam
JD

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Raptus
Administrator
Posty: 6209
Rejestracja: 15 sie 2013, o 14:21
Model: V40/V70
Silnik: 1.9 T4/2.3 T5
moc: 200/250
Rocznik: 1998
wiek: 42
Skąd jesteś?: Lazy
imię: Rafal

Re: [S/V40 all] Podwozie, osłony termiczne

Post autor: Raptus » 2 lip 2020, o 21:22

przy montażu haka demontowałem tylną osłone tłumika ,rdzy dużo nawet nie było ale konserwacja była wskazana :mrgreen:
nad środkowym było czysto

Awatar użytkownika
DARO35
Debeściak
Posty: 217
Rejestracja: 1 wrz 2018, o 12:28
Model: v40
Silnik: 1,8
moc: 115
Rocznik: 1999
Skąd jesteś?: Polska
imię: daro

Re: [S/V40 all] Podwozie, osłony termiczne

Post autor: DARO35 » 2 lip 2020, o 22:11

Janku jesli chodzi o osłony w miejscu katalizatora i środkowego to bym ich wcale nie ryszal bo tam panują takie temperatury że ruda ma ciężki żywot natomiast przy końcowym to tak jak pisze raptusek tam może być delikatny problem. W moim volviaku jak sobie robiłem konserwację podwozia to wcale tych osłon nie ruszałem (nie widziałem tam tragedii pod nimi) - dałem sobie na spokój - okleiłem tylko cały układ wydechowy folia malarska żeby się farby i bitex nie wypalały jak się układ nagrzeje - dzięki temu miałem troszkę czasu na :beer: :biggrin:

Awatar użytkownika
Janek_wro
Administrator
Posty: 1231
Rejestracja: 14 lip 2019, o 14:12
Model: V40
Silnik: B4204S2
moc: 136KM
Rocznik: 2004
wiek: 44
Skąd jesteś?: Wroclaw
imię: Janek

Re: [S/V40 all] Podwozie, osłony termiczne

Post autor: Janek_wro » 2 lip 2020, o 22:55

OK, za Waszą radą, nie ruszam osłon pod środkowym. Obejrzę tam jeszcze dokładnie z latarką, czy żadne zło tam nie wypełza.
Tylną zdejmę. Bo już widziałem że spawy wokół haków tłumika trochę rudą zaatakowane, i to trzeba ogarnąć.
pozdrawiam
JD

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Janek_wro
Administrator
Posty: 1231
Rejestracja: 14 lip 2019, o 14:12
Model: V40
Silnik: B4204S2
moc: 136KM
Rocznik: 2004
wiek: 44
Skąd jesteś?: Wroclaw
imię: Janek

Re: [S/V40 all] Podwozie, osłony termiczne

Post autor: Janek_wro » 4 lip 2020, o 13:15

Janek_wro pisze:
2 lip 2020, o 22:55
OK, za Waszą radą, nie ruszam osłon pod środkowym. Obejrzę tam jeszcze dokładnie z latarką, czy żadne zło tam nie wypełza.
Tylną zdejmę. Bo już widziałem że spawy wokół haków tłumika trochę rudą zaatakowane, i to trzeba ogarnąć.
Wczoraj pół dnia spędziłem pod autkiem. Przybyłem, zobaczyłem, zrobiłem :) Tłumiki oba nowe.

Wszelakie miejsca z rudą dostały czyszczenie i zaprawki. Na razie tylko antykorozyjną. Zamierzałem pokryć spód z pistoletu czarnym gravitem, ale się nie udało, bo byłem wyjątkowo bez zasilania. Może przy następnym podejściu.

Osłon nad środkowym nie ściągałem, tylko poczyściłem drucianką, i pociągnąłem srebrzanką z pędzla.
Osłona nad tylnym odkręcona (jedna z 4 śrub straciła głowę), poczyszczona, pociągnięta srebrzanką. Niestety połowa szerokości tej blaszki już miała przeżarty ocynk, i ruda żeruje obustronnie.
Na trzech śrubach ta blacha trochę wibruje, kiedy auto jedzie po kostce brukowej. Trzeba będzie w wolnej chwili odwiercić kikut śruby, która tam została, wykręcić resztki, i wkręcić nową.
IMG_20200703_150030-m.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
pozdrawiam
JD

Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechaniczne”