Fotelik dla dziecka... isofixy etc

Wszystko co dotyczy wnętrza auta
Regulamin forum
Zakładając nowy temat proszę dokładnie opisać auto podając model, rocznik używając nawiasów [ ]
Format:[S40 2001] Opada podsufitka
[V40 all] Ogrzewanie tylnej szyby
Awatar użytkownika
buckiV40
Debeściak
Posty: 349
Rejestracja: 17 lut 2017, o 21:39
Model: V40
Silnik: 1.9 DCI
moc: 116 KM
Rocznik: 2001
wiek: 27
Skąd jesteś?: Trzebnica
imię: Piotrek

Re: Fotelik dla dziecka... isofixy etc

Post autor: buckiV40 » 10 sie 2017, o 18:29

Czy posiada ktoś z was uchwyty isofix który jest mu zbędny ;D

Obrazek
zdjęcie zapożyczone z google
Obrazek

Awatar użytkownika
mietekpl
Turysta
Posty: 21
Rejestracja: 21 sie 2017, o 10:49
Model: v40
Silnik: 1.9
moc: 115 KM
Rocznik: 2002
Skąd jesteś?: Krakow
imię: Grzegorz

Re: Fotelik dla dziecka... isofixy etc

Post autor: mietekpl » 28 sie 2017, o 10:16

No i teraz jestem w szoku. Nie wiedziałem, że coś takiego można dokupić do naszego Volvo. Ja musiałem dokupić bazę bo myślałem, że jeśli nie ma isofixa to jedyną opcją, jaka mi zostaje to właśnie baza. Dzięki za info. Czy orientujesz się może ile kosztuje takie mocowanie?

Awatar użytkownika
bully
Volvo Fan
Posty: 2058
Rejestracja: 22 wrz 2014, o 12:42
Model: V40
Silnik: B4184S
moc: 115KM
Rocznik: 1999
wiek: 34
Skąd jesteś?: Gora_Kalwaria
imię: Lukasz
Kontakt:

Re: Fotelik dla dziecka... isofixy etc

Post autor: bully » 28 sie 2017, o 13:19

mietekpl, nie pamiętam dokładnie ale wychodziło ok 240zł na stronę - ja zamówiłem w ASO na Płowieckiej, jednak okazało się, że do przedlifta trzeba rzeźbić więc im oddałem - pewnie jeszcze mają :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
michalwch
Posty: 6
Rejestracja: 2 sty 2017, o 14:36
Model: V40
Silnik: 1.8 122
moc: KM
Rocznik: 2001
wiek: 33
Skąd jesteś?: Walbrzych
imię: Michal

Re: Fotelik dla dziecka... isofixy etc

Post autor: michalwch » 3 sty 2018, o 19:57

buckiV40 pisze:Czy posiada ktoś z was uchwyty isofix który jest mu zbędny ;D
Czy kupiłeś już ten zestaw a jeśli tak, to czy go zamontowałeś? Dokładnie to samo znalazłem na allegro, jestem ciekaw czy jest to cały komplet. Na różnych zdjęciach widziałem, że występuje jeszcze taki dość duży plastikowy element, jakby maskownica.

Awatar użytkownika
michalwch
Posty: 6
Rejestracja: 2 sty 2017, o 14:36
Model: V40
Silnik: 1.8 122
moc: KM
Rocznik: 2001
wiek: 33
Skąd jesteś?: Walbrzych
imię: Michal

Re: Fotelik dla dziecka... isofixy etc

Post autor: michalwch » 6 sty 2018, o 17:25

Cześć, zdecydowałem się kupić dostępny na allegro komplet - mocowanie isofix. Sprzedający umieścił w aukcji to samo zdjęcie, które umieścił buckiV40 kilka postów wyżej. Otrzymałem oryginalnie zapakowany, nowiutki zestaw w worku z emblematami Volvo, instrukcję i komplet nowych śrub.
Montaż jest bardzo prosty, po podniesieniu siedziska najlepiej zacząć od odkręcenia śruby, która trzyma na dole boczek (ten pod pasem bezpieczeństwa). U góry boczek zamocowany jest na zatrzask, wystarczy pociągnąć.

Obrazek

Następnie odkręcamy trzy śruby mocujące oparcie

Obrazek
Obrazek

Wyjmujemy oparcie. Pozostaje odkręcić śrubę i nakrętkę i wyjąć mocowanie drugiego oparcia.

Obrazek
Obrazek

W jego miejsce przykręcamy nowe mocowanie

Obrazek

ciekawe jest to, że w instrukcji wyraźnie podkreślono, że wszystkie śruby należy zastąpić nowymi.
Z wyjętego oparcia odkręcamy jedno mocowanie

Obrazek

i w jego miejsce przykręcamy nowe

Obrazek
Obrazek

Po włożeniu oparcia na miejsce należy przykręcić 3 śruby poniżej mocowania oraz jedną powyżej, której wcześniej nie było. Otworu pod tą śrubę brakuje w modelu z przed liftingu. Moim zdaniem nie ma żadnego problemu, aby wywiercić ten otwór i użyć nakrętki.

Obrazek
Obrazek

całość zajmuje około 30min, potrzebne są klucze - najlepiej nasadowe z grzechotką - 10 i 13mm oraz torx (nie sprawdziłem rozmiaru).

Obrazek

Szukając informacji na temat mocowania Isofix w V40 zauważyłem, że do kompletu brakuje jeszcze plastikowej maskownicy/prowadnicy. Nie znalazłem niczego dedykowanego do V40 ale z rysunków wygląda, że ta z większych modeli Volvo może pasować. Niebawem to sprawdzę i napisze. Koszt to 250zł z przesyłką, kupując należy wybrać czy ma być to strona kierowcy czy pasażera.

Awatar użytkownika
szajba.
Volvo Fan
Posty: 2095
Rejestracja: 9 sie 2017, o 02:36
Model: S40
Silnik: 2.0T
moc: 160km
Rocznik: 99
wiek: 22
Skąd jesteś?: Boleszkowice
imię: Piotr

Re: Fotelik dla dziecka... isofixy etc

Post autor: szajba. » 6 sty 2018, o 17:56

można by z tego zrobić ładny poradnik :doping
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
ELI
Administrator
Posty: 18930
Rejestracja: 29 kwie 2013, o 11:17
Model: v40
Silnik: Napędzany gnojówką
moc: Zajebiście srogo
Rocznik: 1900
wiek: 100
Skąd jesteś?: PLPL
imię: ELI
Kontakt:

Re: Fotelik dla dziecka... isofixy etc

Post autor: ELI » 6 sty 2018, o 19:04

piękna robótka

Awatar użytkownika
michalwch
Posty: 6
Rejestracja: 2 sty 2017, o 14:36
Model: V40
Silnik: 1.8 122
moc: KM
Rocznik: 2001
wiek: 33
Skąd jesteś?: Walbrzych
imię: Michal

Re: Fotelik dla dziecka... isofixy etc

Post autor: michalwch » 9 sty 2018, o 10:07

przyszła prowadnica. Tak jak pisałem, jest to część do S0/V70.

Obrazek

Pomimo dużego podobieństwa nie pasuje idealnie. Wydaje mi się, że oryginał powinno się dać wsunąć głębiej o prowadnica powinna się zahaczyć o mocowanie Isofix takimi małymi "ząbkami".

Obrazek
Obrazek

Element ten jednak nie ma żadnego wpływu na bezpieczeństwo, ma tylko ułatwić trafienie bazą w zapięcie i chronić tapicerkę przed uszkodzeniami. Jak się to wszystko razem spisuje to sprawdzę dopiero z fotelikiem, być może nie ma sensu w ogóle tego kupować. Do zakupu fotelika mam jeszcze trochę czasu na szczęście. Pozdrawiam.

PS. Na eBay-u znalazłem zdjęcie, jak to prawdopodobnie powinno wyglądać, sprzedawca twierdzi, że to część do S40/V40 ale wydaje mi się, że to jest kanapa w innym modelu:

Obrazek

Awatar użytkownika
golabek86
Turysta
Posty: 21
Rejestracja: 14 wrz 2019, o 19:07
Model: V40
Silnik: D 4192 T2
moc: 95
Rocznik: 1999
Skąd jesteś?: Kwidzyn
imię: Marcin

Re: Fotelik dla dziecka... isofixy etc

Post autor: golabek86 » 8 lis 2020, o 12:12

Siema, od piątki mam syna na stanie stąd pytanie. Montował ktoś uchwyty isofix do v40 przedliftowej? Czytałem, ze nie ma otworu pod jedna śrubę i się zastanawiam czy "rzeźbienie" bedzie dla dziecka bezpieczne

Awatar użytkownika
Bandito
Turysta
Posty: 35
Rejestracja: 31 sty 2020, o 23:55
Model: V40
Silnik: B4184S2
moc: 122
Rocznik: 2004
Skąd jesteś?: Pultusk
imię: Krzysztof

Re: Fotelik dla dziecka... isofixy etc

Post autor: Bandito » 30 sty 2021, o 21:27

Panowie i Panie, czy ktoś rozwiązał problem trzeciego mocowania top tether? Jak się urodziła córka, zamówiłem uchwyty ISOFIX ale teraz gdy muszę kupić następny fotelik 18-36 kg myślę aby założyć trzeci uchwyt na pas. Rozciąłem dziś tapicerkę na siedzeniu i są trzy otwory w blasze siedzenia. Lecz nigdzie w internecie nie mogę znaleźć tego. Słyszałem że wersję na Amerykę tylko to miały

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze”