Jazda na światłach caly rok - luźna dyskusja

Czy jesteś za włączonymi światłami

TAK
10
91%
NIE
1
9%
 
Liczba głosów: 11

Awatar użytkownika
qdlaty
Moderator
Posty: 9095
Rejestracja: 29 cze 2013, o 20:40
Model: Peugeot 508
Silnik: 2.0 HDI
moc: 180 KM
Rocznik: 2017
wiek: 36
Skąd jesteś?: Siewierz
imię: Mateusz
Lokalizacja: Siewierz

Jazda na światłach caly rok - luźna dyskusja

Post autor: qdlaty » 8 lip 2014, o 08:38

Zaintrygowany rozmową na jednym z portali internetowych na temat jazdy z włączonymi światłami cały rok, zauwazylem, ze zdania są mocno podzielone. Ciekaw jestem jak Wy na to patrzycie, jestescie za czy przeciw i dlaczego.
Nadaję z Tapatalka
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Polub nas na facebooku - Forum Volvo S40 V40 i pokrewnych

Awatar użytkownika
ELI
Administrator
Posty: 18930
Rejestracja: 29 kwie 2013, o 11:17
Model: v40
Silnik: Napędzany gnojówką
moc: Zajebiście srogo
Rocznik: 1900
wiek: 100
Skąd jesteś?: PLPL
imię: ELI
Kontakt:

Re: Jazda na światłach caly rok - luźna dyskusja

Post autor: ELI » 8 lip 2014, o 09:18

Osobiście jestem za, auta są zdecydowanie widoczniejsze i łatwiej jest obliczyć czy zmieścisz się przy wyprzedzaniu... niestety minusem jest to, że częściej wymieniamy żarówki i szybciej wypalają się odbłyśniki. Osobiście rozwiązałem to światłami dziennymi i temat też kontrowersyjny; myślę, że nie ma złotego środka i nic nie zastąpi rozwagi i skupienia na drodze przez kierującego.

Awatar użytkownika
quartz
Debeściak
Posty: 311
Rejestracja: 4 lut 2014, o 16:20
Model: v40
Silnik: 1,9TD 90 KM
Rocznik: 1997
Skąd jesteś?: Janów Lubelski
imię: Rafal

Re: Jazda na światłach caly rok - luźna dyskusja

Post autor: quartz » 8 lip 2014, o 09:35

Dokładnie tak jak Eli gada - nic nie zastąpi rozsądku i opanowania kierowcy. Co do świateł przez cały rok - jestem jak najbardziej za, widoczność i bezpieczeństwo przede wszystkim

Awatar użytkownika
Rolnik1973
Debeściak
Posty: 471
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 11:21
Model: V40
Silnik: 1.9DCI [115KM]
Rocznik: 2003
wiek: 40
Skąd jesteś?: ze wsi
Lokalizacja: LBI

Re: Jazda na światłach cały rok lużna dyskusja+Ankieta

Post autor: Rolnik1973 » 8 lip 2014, o 15:45

Może to głupie ale wolę na tak. U nas na wsi jak jadą to gaszą światła i jak by nie było w lusterkach ten na światłach lepiej i z dala widoczny.
Obrazek
I spojrzał Pan na moją pracę...i był zadowolony, zapytał o zarobki - usiadł i zapłakał...

Awatar użytkownika
Extradd
Administrator
Posty: 5489
Rejestracja: 15 kwie 2013, o 19:36
Model: 1.9T
Silnik: B4194T
moc: 224KM
Rocznik: 1999
wiek: 7
Skąd jesteś?: Poland
imię: DD
Kontakt:

Re: Jazda na światłach cały rok lużna dyskusja+Ankieta

Post autor: Extradd » 8 lip 2014, o 16:36

Mamy słabo rozwiniętą infrastrukturę, nie mamy chodników, brakuje nam oświetlenia dróg, brak przejść dla pieszych, można o tym pisać i pisać. Jestem na tak.
Obrazek

Polub nas na facebooku- Forum Volvo S40 V40 i pokrewnych

Dołącz do nas na Motostat.pl oraz na Google+

Awatar użytkownika
RIPPER
Administrator
Posty: 6836
Rejestracja: 15 kwie 2013, o 11:03
Model: V40
Silnik: 1.9 T4
moc: 200+
Rocznik: 1997
wiek: 37
Skąd jesteś?: Krakow
imię: Wojtek
Lokalizacja: Kraków

Re: Jazda na światłach caly rok - luźna dyskusja

Post autor: RIPPER » 8 lip 2014, o 19:14

Ja też natomiast osłów którzy są szczęśliwi bo mają "do jazdy dziennej za 15 zł coś co "świeci" i moze do roweru by sie nadawało i zadowoleni na tym jeżdżą w deszczowe lub zachmurzone dni to bym pałował namiętnie

a widziałem jakieś mocne diodówki i one dawały radę
Pomiary AFR i strojenie LPG z AFR-Strojenie LPG i inne porady
V40-1.9 T4 -wałki z 2.0 N/A-Filtr 1000ccm-Down pipe 3 cale-CAT-magnaflow-pompa -hamulcowa 1 cal -Xenon 6000 K

Awatar użytkownika
stafik
Turysta
Posty: 46
Rejestracja: 18 cze 2014, o 13:43
Model: V40 T4
Silnik: 1.9 200KM
Rocznik: 1998
Skąd jesteś?: Lodz
imię: Jacek

Re: Jazda na światłach caly rok - luźna dyskusja

Post autor: stafik » 16 lip 2014, o 15:12

Ja tez uwazam ze powinno sie jezdzic na swiatlach bo lepiej widac ale denerwuje mnie zmuszanie ...zapalam bo chce byc widoczny... i nie chce dostac mandatu bo zapomnialem a te dody do jazdy dziennej to faktycznie lipa... i czesto oszczedni kierowcy ktorzy maja taki "wypas" przy deszczu albo szarowce zapominaja wlaczac normalnych swiatel a z tylu nic sie nie swieci i slabo widac takie auto :-(

Awatar użytkownika
qdlaty
Moderator
Posty: 9095
Rejestracja: 29 cze 2013, o 20:40
Model: Peugeot 508
Silnik: 2.0 HDI
moc: 180 KM
Rocznik: 2017
wiek: 36
Skąd jesteś?: Siewierz
imię: Mateusz
Lokalizacja: Siewierz

Re: Jazda na światłach caly rok - luźna dyskusja

Post autor: qdlaty » 16 lip 2014, o 15:30

Ja tez osobiście jestem za jazda na światłach i malo tego nie obrażając nikogo kto używa dziennych, powinny byc one zabronione, albo przynajmniej te wsiowe marketowe które świecą jak kotu oczy. Wedlug mnie powinni za to dowody zabierać. Kupują to dziadki dla oszczednosci glównie paliwa, a zadna mi na tym oszczędność, jak wielu z nich turla sie dziennie od 2 do 5 km do sklepu i na zad. Kolejną kwestią jest to, że nie zwracają uwagi na deszcz, snieg, czy zmierzch. Zawsze na dziennych. Dlatego moim zdaniem powinno to zostać jasno napisane. W okresie letnim na dziennych jeździmy od godziny X do godziny Y, w okresie zimowym od godz. Z do godziny B. W czasie deszczu obowiązkowo zapalamy świata. Za nieprzestrzeganie tych zasad mandat z 500 zł i naucza sie kierowcy.
Nadaję z Tapatalka
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Polub nas na facebooku - Forum Volvo S40 V40 i pokrewnych

Majale
Debeściak
Posty: 227
Rejestracja: 29 gru 2013, o 19:43
Model: V40
Silnik: D4192T2
Rocznik: 1999
wiek: 66
Skąd jesteś?: Mokotów
imię: Marek

Re: Jazda na światłach caly rok - luźna dyskusja

Post autor: Majale » 18 lip 2014, o 21:22

No to żeby nie było tak słodko to ja jestem przeciw. Bezpieczne to są koncerny paliwowe i producenci części, mają dopływ gotówki, oni przede wszystkim byli za wprowadzeniem obowiązku jazdy na światłach. Statystyka wypadkowa mówi co innego, wzrost wypadków z udziałem motocykli i rowerów, pomijam debili na motocyklach, mają na własne życzenie. Kiedyś tylko motocykle miały obowiązek jazdy na światłach, po to by były lepiej widoczne. Dziś już nie są. Co ciekawsze w Europie Zachodniej, poza Skandynawią nigdzie nie ma obowiązku jazdy na światłach, mało tego, ponoć Szwedzi planują zniesienie tego przepisu. W 2006 roku Austria wprowadziła obowiązek jazdy na światłach. Po dwóch latach wycofali się z tego. Statystyka wypadkowa wcale się nie zmniejszyła, natomiast emisja spalin zwiększyła. A co do bezpieczeństwa, to uważam że system szkolenia kierowców jest do bani, powinien być całkowicie zmieniony. Również Prawo o Ruchu Drogowym powinni tworzyć specjaliści a nie osły z Wiejskiej, tak by było czytelne i jednoznaczne. Paranoją jest to że można wyjechać rowerem na drogę nie znając przepisów. Święte krowy ? Policja ? Albo po krzakach stoi, albo ich nie ma. Drogi ? Niby lepiej, ale jak jest każdy widzi. Mandaty ? Według mnie za niskie. U Czechów jak podnieśli to raptem się okazało że można jeździć przepisowo. Te czynniki i jeszcze parę innych wpływają na bezpieczeństwo a nie jazda na światłach w dzień. A jeszcze jeden najważniejszy, siedząc za kierownicą należy włączyć myślenie, to nie boli a pozwala dożyć słusznego wieku, czego Wam i sobie życzę :biggrin:

Awatar użytkownika
RIPPER
Administrator
Posty: 6836
Rejestracja: 15 kwie 2013, o 11:03
Model: V40
Silnik: 1.9 T4
moc: 200+
Rocznik: 1997
wiek: 37
Skąd jesteś?: Krakow
imię: Wojtek
Lokalizacja: Kraków

Re: Jazda na światłach caly rok - luźna dyskusja

Post autor: RIPPER » 18 lip 2014, o 21:55

masz 98% racji ale wg mnie
argumenty o spalaniu są bzdurne skoro palimy 2 żarówki po 55W + dupsko niech będzie 150W

gdzie altek na bieżąco produkuje ze 3-4 razy więcej .

do tego nakładamy grzanie dupska ew klimę czy zwykłe ogrzewanie ...

auta czy motory ze światłami są lepiej widoczne i to jest bez dyskusyjne jest to jeden sensowny wymóg ,

Wiadomo że wieksze efekty przyniosła by edukacja młodych
Możliwość wyszalenia się np na torze ew kursy szybszej jazdy i zachowania się auta przy poślizgach ew filmiki instruktażowe

o drogach gdzie mogły by być estakady czy tunele bez kolizyjne to nie muszę mówić

a autostrady wiadomo
Pomiary AFR i strojenie LPG z AFR-Strojenie LPG i inne porady
V40-1.9 T4 -wałki z 2.0 N/A-Filtr 1000ccm-Down pipe 3 cale-CAT-magnaflow-pompa -hamulcowa 1 cal -Xenon 6000 K

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik prasowy”