Oświetlenie wnętrza

Wszelkie problemy Elektro-mechanicznej lub elektronicznej
Regulamin forum
Zakładając nowy temat proszę dokładnie opisać auto podając model, rocznik i silnik używając nawiasów [ ]
Format:
[V40 T4 99r] montaż MBC
[S40 B4184S 2003] Wahacze przód
[V40 all] Ogrzewanie tylnej szyby
Awatar użytkownika
Extradd
Administrator
Posty: 5489
Rejestracja: 15 kwie 2013, o 19:36
Model: 1.9T
Silnik: B4194T
moc: 224KM
Rocznik: 1999
wiek: 7
Skąd jesteś?: Poland
imię: DD
Kontakt:

Re: Oświetlenie wnętrza

Post autor: Extradd » 12 paź 2014, o 20:55

A zrób tak, doprowadź przewód prosto od czujnika od drzwi do lampki przy lusterku. Ja bym tak na pewno zrobił bo pozwoli to zlokalizować przyczynę.
Obrazek

Polub nas na facebooku- Forum Volvo S40 V40 i pokrewnych

Dołącz do nas na Motostat.pl oraz na Google+

Awatar użytkownika
darekpiecz
Posty: 19
Rejestracja: 24 sie 2014, o 22:48
Model: v40
Silnik: B4184S
Rocznik: 1999
Skąd jesteś?: Siedlce
imię: Darek

Re: Odp: Oświetlenie wnętrza

Post autor: darekpiecz » 13 paź 2014, o 00:08

Pyszczek pisze:Sygnały z krańcówek według schematu idą do modułu VGLA czyli alarmu . Dopiero on wyzwala lampki . Plus i to stały z tego co widzę trafia do lampek na suficie zatem można sprawdzić czy dociera tam . Można sprawdzić czy dociera jakieś napięcie do krańcówek a nie tylko pomiar zwarcia .
U mnie też nie ma alarmu, na końcówkach jak sprawdzałem to praktycznie nie występuje żadne napięcie. Jeden powód jest stale połączony z masą a drugi jest zwierany do tej masy, ale między nimi nie występuje napięcie.

wlocho1 pisze:A moze przekaznik jakis nie trybi...
Jest to możliwe, tylko nie wiem gdzie fizycznie ich szukać.

Pyszczek pisze:to nie mam innych rozpisek . leci jeszcze przez te mostki w skrzynce nad lewą nogą ale tam to wątpię by się coś rozłączyło .
Jakie mostki, w których skrzynkach nad lewą nogą? Ja z kolei podejrzewam, że z jakiegoś powodu oświetlenie mogło się świecić stale (jakieś zwarcie przewodu, lub krańcowki) i ktoś przeciął jakiś przewód, lub coś w tym stylu, żeby się nie świeciły.

Extradd pisze:A zrób tak, doprowadź przewód prosto od czujnika od drzwi do lampki przy lusterku. Ja bym tak na pewno zrobił bo pozwoli to zlokalizować przyczynę.
Myślę, że może to spowodować, że oświetlenie ożyje, ale przyczynę w jaki sposób mi to zlokalizuje, to nie mam pojęcia. Pominę w ten sposób wszystkie połączenia elektryczne i moduły/układy sterujące oświetleniem i przy okazji pominę uszkodzony fragment instalacji.

Przepraszam za pojedyncze odpowiedzi w oddzielnych postach, ale pisze z telefonu przez Tapatalk i nie bardzo ogarniam łącznie postów a tym bardziej odpowiedzi na kilka postów w jednym.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Pyszczek
Volvo Fan
Posty: 1359
Rejestracja: 12 sie 2013, o 14:55
Model: M5
Silnik: 5.0
moc: 504
Rocznik: 2006
Skąd jesteś?: Opole
imię: Krzys

Re: Oświetlenie wnętrza

Post autor: Pyszczek » 13 paź 2014, o 16:23

pod radiem jest moduł i tam się to wszystko schodzi . tam jest moduł VGLA . może być to też komfortu a nie alarmu ( to też taka opcja ) . sprawdziłbym czy przychodzi jakiś plus do lampki na suficie a zamiast targać kabel masowy z krańcówki to wystarczy w lampce na suficie tą masę podać zwierając do karoserii .

przydałaby się informacja czy to autorowi kiedyś działało i ewentualnie w jakich okolicznościach działać przestało . może coś jeszcze nie działa ?

Awatar użytkownika
darekpiecz
Posty: 19
Rejestracja: 24 sie 2014, o 22:48
Model: v40
Silnik: B4184S
Rocznik: 1999
Skąd jesteś?: Siedlce
imię: Darek

Re: Oświetlenie wnętrza

Post autor: darekpiecz » 13 paź 2014, o 23:05

OOO i tu widzę postęp. Mam nowy trop, jak tylko wrócę do domu, i będzie znośna pogoda to zajrzę pod radio.
Jakiś plus raczej przychodzi do lampki na suficie, bo ręcznie mogę zaświecić całość oświetlenia (nie działa tylko na otwarcie drzwi). Jeśli chodzi o podanie masy do lampki na suficie, to do którego pina mam podać ten minus (jest ich kilka).
Kupiłem auto w listopadzie ub. roku i nigdy u mnie to nie działało, także nie potrafię powiedzieć jakie okoliczności wystąpiły, że przestało działać.
A czy może orientujesz się na który pin/złącze wchodzi minus z krańcówek do tego modułu VGLA?
Działa mi z kolei oświetlenie po otwarciu klapy bagażnika, może są to dwa oddzielne obwody. Podświetlenie nóg również nie działało nigdy i w żadnych okolicznościach u mnie.

Awatar użytkownika
Pyszczek
Volvo Fan
Posty: 1359
Rejestracja: 12 sie 2013, o 14:55
Model: M5
Silnik: 5.0
moc: 504
Rocznik: 2006
Skąd jesteś?: Opole
imię: Krzys

Re: Oświetlenie wnętrza

Post autor: Pyszczek » 14 paź 2014, o 07:16

Sterowanie z tego modułu do lampki przychodzi kablem zółtym z brązowym paskiem . oświetlenie bagażnika zasilane jest z innego punktu a sterowanie przez krańcówkę w zamku klapy .

Oświetlenie kabiny ma funkcję płynnego ściemniania ( a przynajmniej u mnie w lifcie ) więc typowego przekaźnika nie będzie tylko układ sterujący . pod radiem będzie taki większy moduł i dwie spore wtyczki . i chyba szybciej się dostaniesz do niego jak ten boczek tunelu zdejmiesz niż wyjmując radio .

Awatar użytkownika
darekpiecz
Posty: 19
Rejestracja: 24 sie 2014, o 22:48
Model: v40
Silnik: B4184S
Rocznik: 1999
Skąd jesteś?: Siedlce
imię: Darek

Re: Oświetlenie wnętrza

Post autor: darekpiecz » 14 paź 2014, o 07:37

A nie wiesz czy do tego modułu wchodzi jeden wspólny przewód że wszystkich krańcówek (jaki kolor) czy kilka przewodów? Może po prostu moduł padł.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Pyszczek
Volvo Fan
Posty: 1359
Rejestracja: 12 sie 2013, o 14:55
Model: M5
Silnik: 5.0
moc: 504
Rocznik: 2006
Skąd jesteś?: Opole
imię: Krzys

Re: Oświetlenie wnętrza

Post autor: Pyszczek » 14 paź 2014, o 12:56

Do modułu dociera od każdych drzwi osobny kabelek . Wyjście z modułu do lampek to jeden przewód . W dziale schematy jest link do strony z schematami to sobie pobierz ten z 2000 r to obejrzysz co i jak .

Awatar użytkownika
darekpiecz
Posty: 19
Rejestracja: 24 sie 2014, o 22:48
Model: v40
Silnik: B4184S
Rocznik: 1999
Skąd jesteś?: Siedlce
imię: Darek

Re: Oświetlenie wnętrza

Post autor: darekpiecz » 15 paź 2014, o 15:04

Ok dzięki za info i pomoc. Jak będę miał dodatkowe pytania to się odezwę. Ten moduł VGLA jest jakiś oznaczony, żebym wiedział że to właściwy jak będę się do niego dobierał.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Pyszczek
Volvo Fan
Posty: 1359
Rejestracja: 12 sie 2013, o 14:55
Model: M5
Silnik: 5.0
moc: 504
Rocznik: 2006
Skąd jesteś?: Opole
imię: Krzys

Re: Oświetlenie wnętrza

Post autor: Pyszczek » 15 paź 2014, o 18:16

w tamtym miejscu jest tylko jeden moduł więc pomyłka wykluczona .

Awatar użytkownika
wlocho1
Debeściak
Posty: 354
Rejestracja: 11 lut 2014, o 20:57
Model: V40
Silnik: D4192T3
moc: 115km
Rocznik: 2001
wiek: 23
Skąd jesteś?: Wlochy
imię: Irek

Re: Oświetlenie wnętrza

Post autor: wlocho1 » 15 paź 2014, o 21:53

Nie szybciej bedzie polozyc drugie kable eliminujac te stare ( z A do B )

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryczne”