[v40 2.0 97r] Prąd ucieka ?

Wszelkie problemy Elektro-mechanicznej lub elektronicznej
Regulamin forum
Zakładając nowy temat proszę dokładnie opisać auto podając model, rocznik i silnik używając nawiasów [ ]
Format:
[V40 T4 99r] montaż MBC
[S40 B4184S 2003] Wahacze przód
[V40 all] Ogrzewanie tylnej szyby
Awatar użytkownika
gumis82
Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 16 wrz 2013, o 18:41
Model: v40
Silnik: 2.0 136km
Rocznik: 97
Skąd jesteś?: Warszawa
imię: Lukas

[v40 2.0 97r] Prąd ucieka ?

Post autor: gumis82 » 20 gru 2014, o 22:52

Witam forumowiczów,
Po letniej i jesiennej przerwie od samochodu (motocykl) ponownie zacząłem regularnie jeździć moim volvo i...

Wymieniłem 3 miesiące temu akumulator na nowy, bo mechanik stwierdził że pada i miał racje padł.

Wszystko było dobrze auto ładnie paliło, aż pojawił się problem z alarmem, więc pojechałem do fachowca który wyjął centralkę niefabrycznego alarmu i było git, minęły 3 tygodnie odpaliłem volvo i zauważyłem, że jakoś słabiej mi świeci podświetlenie,
Pojechałem może z kilometr, zatrzymałem się na stacji i po zatankowaniu niespodzianka, silnik 'cyka' ale nie odpala, wogóle nie próbuje kręcić, przepchnołęm auto kilka metrów dalej ale już po przekręceniu stacyjki kontrolki ledwo się tliły... podczepiłem kable WN i po chwili auto ożyło z mocno świecącymi kontrolkami, dojechałem do domu znów może z kilometr i w czasie jazdy na wolnych obrotach obrotomierz przestawał działać, jak podgazowałem to było ok.
Liczyłem naiwnie że może to klemy, wiec je wyczyściłem odpaliłem i było niby ok, po jednym dniu znów to samo ;/

Gdzie waszym zdaniem powinienem szukać przyczyny ? alternator słaba masa czy co jeszcze innego ?
Rozrusznik był wymieniany półtora roku temu na nowy wiec chyba nie on jest winien całemu zamieszaniu ?
Kursy ratownictwa drogowego/Certyfikowane kursy pierwszej pomocy
.::Info priv::.

Awatar użytkownika
RIPPER
Administrator
Posty: 6836
Rejestracja: 15 kwie 2013, o 11:03
Model: V40
Silnik: 1.9 T4
moc: 200+
Rocznik: 1997
wiek: 37
Skąd jesteś?: Krakow
imię: Wojtek
Lokalizacja: Kraków

Re: [v40 2.0 97r] Prąd ucieka ?

Post autor: RIPPER » 20 gru 2014, o 22:57

JAk był altek robiony to nie znaczy że nie ma prawa paść niestety fachowość bywa różna
Sprawdź napięcie na aku przy zaraz po odpaleniu

wyczyśczenie wszystkich mas nie zaszkodzi zwłaszcza tej do silnika Ktoś tam już wymienił rozrusznik bez sensu winny był kabel

a na konieć a wł na początek sprawdzenie poboru prądu w spoczynku auta czyli podłączenie miernika na Amperaż w szeregu z klemą aku i pomiar poboru prądu
najlepiej przy zamkniętych drzwiach
Pomiary AFR i strojenie LPG z AFR-Strojenie LPG i inne porady
V40-1.9 T4 -wałki z 2.0 N/A-Filtr 1000ccm-Down pipe 3 cale-CAT-magnaflow-pompa -hamulcowa 1 cal -Xenon 6000 K

Awatar użytkownika
Kubysz
Zaawansowany
Posty: 99
Rejestracja: 17 lis 2013, o 05:57
Model: V40
Silnik: 1.8 i
Rocznik: 2000
Skąd jesteś?: Łódź
imię: Jakub

Re: [v40 2.0 97r] Prąd ucieka ?

Post autor: Kubysz » 20 gru 2014, o 23:35

Mialem podobnie, cyka ale nie odpala, odpala tylko z dodaniem gazu, gasniecie na swiatlach i przy skrecaniu - przyczyna - brudna przepustnica. Ale moze to nie to u Ciebie akurat.

Awatar użytkownika
RIPPER
Administrator
Posty: 6836
Rejestracja: 15 kwie 2013, o 11:03
Model: V40
Silnik: 1.9 T4
moc: 200+
Rocznik: 1997
wiek: 37
Skąd jesteś?: Krakow
imię: Wojtek
Lokalizacja: Kraków

Re: [v40 2.0 97r] Prąd ucieka ?

Post autor: RIPPER » 20 gru 2014, o 23:56

Cykanie to sama cewka w rozruszniku i wtedy widać że ona popycha ale już nie ma prądu na kręcenie ,,,

inna sprawa jest jak wtedy nawet obraca rozrusznik a immo spada z prądu i blokuje ,,
Pomiary AFR i strojenie LPG z AFR-Strojenie LPG i inne porady
V40-1.9 T4 -wałki z 2.0 N/A-Filtr 1000ccm-Down pipe 3 cale-CAT-magnaflow-pompa -hamulcowa 1 cal -Xenon 6000 K

Awatar użytkownika
Extradd
Administrator
Posty: 5489
Rejestracja: 15 kwie 2013, o 19:36
Model: 1.9T
Silnik: B4194T
moc: 224KM
Rocznik: 1999
wiek: 7
Skąd jesteś?: Poland
imię: DD
Kontakt:

Re: [v40 2.0 97r] Prąd ucieka ?

Post autor: Extradd » 21 gru 2014, o 09:21

Dokładnie, miernik szeregowo między akumulator i klemę. Tylko pamiętaj że musisz poczekać aż wygaśnie oświetlenie wnętrza itp

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=T5bmfo4KK_k[/youtube]
Obrazek

Polub nas na facebooku- Forum Volvo S40 V40 i pokrewnych

Dołącz do nas na Motostat.pl oraz na Google+

Awatar użytkownika
gumis82
Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 16 wrz 2013, o 18:41
Model: v40
Silnik: 2.0 136km
Rocznik: 97
Skąd jesteś?: Warszawa
imię: Lukas

Re: [v40 2.0 97r] Prąd ucieka ?

Post autor: gumis82 » 9 lut 2015, o 10:16

Naprawione :Nie o było się bez wizyty aż w 2 warsztatach, w pierwszym cudowali, mierzyli prąd na postoju i nic a ładować niby ładował. Pan majster wymienił akumulator na inny i kazał pojeździć i zobaczyć co będzie :P, oczyści co miało być, było to samo...

Pojechałem do majstra pod Warszawą i miałem wrażenie jak by mechanik miał szósty zmysł spojrzał i powiedziałem, że zrobi i zrobił.

Winne okazały się być kable odchodzące od alternatora, po tym jak auto złapało temperatury coś się z nimi działo i jak już raz się zadziało to juz potem nie ładował.
Cała Usługa w tym warsztacie kosztowała 200 pln wraz z ładowaniem Aku.

Polecę ten warsztat w zakładce forumowej bo bardzo czysty zakład i mechanik wzbudził moje zaufanie i myśl się zna chłop i sporo aut pozostawionych do naprawy świadczy też na plus ;)
Kursy ratownictwa drogowego/Certyfikowane kursy pierwszej pomocy
.::Info priv::.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryczne”