Kamera samochodowa

Wszelkie problemy Elektro-mechanicznej lub elektronicznej
Regulamin forum
Zakładając nowy temat proszę dokładnie opisać auto podając model, rocznik i silnik używając nawiasów [ ]
Format:
[V40 T4 99r] montaż MBC
[S40 B4184S 2003] Wahacze przód
[V40 all] Ogrzewanie tylnej szyby
Awatar użytkownika
s402002
Początkujący
Posty: 56
Rejestracja: 2 kwie 2015, o 21:46
Model: S40
Silnik: 1.8 Bi-Fuel
moc: 122
Rocznik: 2002
wiek: 24
Skąd jesteś?: XXXX
imię: XXX

Kamera samochodowa

Post autor: s402002 » 7 gru 2015, o 07:31

Hej, kupiłem sobie kamerkę samochodową i gdy podpinam ją pod gniazdko zapalniczki to mimo że zapłon jes wyłączony nadal idzie prąd do kamerki. Czy taka kamerka przez noc postoju może rozładować akumulator? Jeżeli tak to gdzie najłatwiej będzie się wpiąć żeby kamera wyłączała się razem z zapłonem? - myślałem nad konwerterem 12v do 5v z wyjściową wtyczką usb - kamera nie posiada wbudowanej baterii tylko superkondensator dlatego potrzebuje napiecia 5v

Awatar użytkownika
GregoR.
Volvo Fan
Posty: 5652
Rejestracja: 21 lut 2015, o 18:42
Model: S40
Silnik: D4192T2
moc: 95 KM
Rocznik: 1999
wiek: 42
Skąd jesteś?: Wasosz
imię: Grzegorz

Re: Kamera samochodowa

Post autor: GregoR. » 7 gru 2015, o 07:49

musiałbyś miernikiem najpierw sprawdzić jaki prąd pobiera ta kamerka, ale tak czy owak za którymś razem rano miałbyś zonka
takie najłatwiejsze i najszybsze miejsce do zrobienia wyprowadzenia pod kamerkę to jeden z przewodów "+" dochodzących do radia, w jednym jest na stałe "+12V" a na drugi dopiero wtedy kiedy przekręcisz kluczyk w stacyjce, jeszcze przed zapłonem, tym drugim sterujesz właśnie włączanie i wyłączanie ori radia kluczykiem / stacyjką
nie wiem jaki masz radio, ale zakładając, że masz inne niż ori to na 90% masz kostki iso, w jednej z nich za zasilanie odpowiadają dwa przewody: żółty i czerwony. Zakładam, ze na czerwonym masz stałe +12V a na żółtym dopiero jak przekręcisz kluczyk (lub odwrotnie jeżeli ktoś podłączył inaczej), co do kostki ori, to musiałbym najpierw sprawdzić który to przewód
Moja ESKA i Błękitny Prosiak
Mody:EGR-Off, sprzęgło, wtryski 216, turbina 1,4 bar
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
taranek
Początkujący
Posty: 68
Rejestracja: 17 sty 2014, o 00:00
Model: V40
Silnik: B4184 s2
Rocznik: 2001
wiek: 39
Skąd jesteś?: Sanok
imię: Andrzej

Re: Kamera samochodowa

Post autor: taranek » 7 gru 2015, o 10:27

Też mam kamerkę i kiedyś myślałem o tym czy rano nie będzie zonka ale nie trzyma się dobrze ale moja przechodzi do trybu parkingowego po krótkim czasie nieaktywności nie wiem czy u ciebie tak jest ale aku mi nie padł od kamerki jak i od oświetlenia nad lusterkiem jak kiedyś zostawiłem włączone na noc.

Awatar użytkownika
GregoR.
Volvo Fan
Posty: 5652
Rejestracja: 21 lut 2015, o 18:42
Model: S40
Silnik: D4192T2
moc: 95 KM
Rocznik: 1999
wiek: 42
Skąd jesteś?: Wasosz
imię: Grzegorz

Re: Kamera samochodowa

Post autor: GregoR. » 7 gru 2015, o 10:51

taranek pisze:... i od oświetlenia nad lusterkiem jak kiedyś zostawiłem włączone na noc.
po jednej nocy aku nie padnie, a poza tym jeżeli nie domkniesz któryś drzwi to po 15 minutach światło wewnętrzne się wyłączy, bo jest tak fabrycznie zaprogramowane w każdy S/V40, chyba że włączysz je ręcznie
jednakże żarówki wewnętrznego oświetlenia są tak małej mocy, że nie rozładują ci tak szybko aku
Moja ESKA i Błękitny Prosiak
Mody:EGR-Off, sprzęgło, wtryski 216, turbina 1,4 bar
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
taranek
Początkujący
Posty: 68
Rejestracja: 17 sty 2014, o 00:00
Model: V40
Silnik: B4184 s2
Rocznik: 2001
wiek: 39
Skąd jesteś?: Sanok
imię: Andrzej

Re: Kamera samochodowa

Post autor: taranek » 7 gru 2015, o 12:54

Grego5 pisze:
taranek pisze:... i od oświetlenia nad lusterkiem jak kiedyś zostawiłem włączone na noc.
po jednej nocy aku nie padnie, a poza tym jeżeli nie domkniesz któryś drzwi to po 15 minutach światło wewnętrzne się wyłączy, bo jest tak fabrycznie zaprogramowane w każdy S/V40, chyba że włączysz je ręcznie
jednakże żarówki wewnętrznego oświetlenia są tak małej mocy, że nie rozładują ci tak szybko aku
No niestety było ręcznie włączone ,a w sumie kamerki różny pobór mają prądu moja wygasza ekran podczas jazdy w stanie czuwania też wygaszony i nie zauważyłem by coś miało paść rano a nagrań w ciągu doby się przewija dużo ze względu na to że kręcą się wokół auta jak mrówki;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryczne”