[V40 B4184S 98r 115km] Tylne światło przeciwmgielne

Wszelkie problemy Elektro-mechanicznej lub elektronicznej
Regulamin forum
Zakładając nowy temat proszę dokładnie opisać auto podając model, rocznik i silnik używając nawiasów [ ]
Format:
[V40 T4 99r] montaż MBC
[S40 B4184S 2003] Wahacze przód
[V40 all] Ogrzewanie tylnej szyby
Awatar użytkownika
Lukascz80
Posty: 16
Rejestracja: 14 gru 2020, o 22:23
Model: V40
Silnik: 1.8 b
moc: 115
Rocznik: 1998
Skąd jesteś?: Krakow
imię: Lukasz

[V40 B4184S 98r 115km] Tylne światło przeciwmgielne

Post autor: Lukascz80 » 22 gru 2020, o 23:25

Witam,
Mam problem z brakiem tylnego światła przeciwmgielnego. Po włączeniu światła na desce pojawia się ikonka przeciwmgielnych tylnych. Problem nie leży w żarówce , sprawdzałem kilka i zero reakcji. Pozostałe światła w lampie świecą , przeciwmgielnego tylnego nie było już chyba od momentu zakupu. Gdzie znajduje się bezpiecznik do tych świateł? Wadliwa lampa ? Gdzie szukać przyczyny ?

Awatar użytkownika
DARO35
Debeściak
Posty: 217
Rejestracja: 1 wrz 2018, o 12:28
Model: v40
Silnik: 1,8
moc: 115
Rocznik: 1999
Skąd jesteś?: Polska
imię: daro

Re: [V40 B4184S 98r 115km] Tylne światło przeciwmgielne

Post autor: DARO35 » 23 gru 2020, o 00:09

Sprawdź czy słyszysz cyknięcie po włączeniu przycisku przeciwmgielnych (powinieneś go słyszeć skoro świeci się kontrolka na desce rozdzielczej - chodzi mi o tą kontrolkę w lewym dolnym rogu licznika) ale do rzeczy jeśli słyszysz to cyknięcie to się ciesz bo to oznacza że przekaźnik przeciwmgielnych za licznikiem działa i raczej nie musisz tam grzebac. W sytuacji natomiast gdy zalozymy( i sprawdzimy ze przekaznik dziala) to szukamy dalej po wiazce czy dochodzi prąd do kostki w lampie - sprawdź też styki w kostce może zaśniedziały, lub coś lub ktoś przecięło kabel idący od przekaźnika do lewej tylnej lampy. Dam Ci rade - zdemontuj osłonę progu od strony kierowcy - tam idzie zwój kabli na tył samochodu a żeby dowiedzieć się jaki kabel sprawdzać to przy lampie z tyłu zobacz jaki kolor kabla jest w kostce do lampy na pinie odpowiedzialnym za zarowke od przeciwmgielnych i w ten sposób szukaj miernikem (przez naklucie kabla) czy ten kabel przewodzi prąd jak przeciwmgielne są wlaczone. Najpierw sprawdź oczywiście bezpieczniki (ale skoro zapala się kontrolka to mało prawdopodobne jest uszkodzenie bezpiecznika) jedna skrzynkę masz w kabinie po lewej stronie za dźwignią otwierania maski a druga skrzynka jest w komorze silnika (tylko że nie pamiętam teraz który to bezpiecznik za przeciwmgielne odpowiada). Sprawdź też blaszki w stykach lampy - może nie styka do żarówki i trzeba troszkę podgiąć. A wiesz co u mnie było - banał (a jeździłem 2 lata po kupnie bez tego światła) tzn. kostka w przełączniku od świateł nie była dobrze wsunięta :biggrin:, tylko że u mnie nie było przez to słychać cykniecia pod deska rozdzielcza ani też kontrolka sie nie świeciła na desce rozdzielczej.

huntingspawn
Debeściak
Posty: 468
Rejestracja: 22 wrz 2016, o 16:57
Model: v40
Silnik: 2.0
moc: 140KM
Rocznik: 1996
wiek: 33
Skąd jesteś?: Ostojow
imię: Bartek

Re: [V40 B4184S 98r 115km] Tylne światło przeciwmgielne

Post autor: huntingspawn » 23 gru 2020, o 09:14

Zobacz też czy przypadkiem nie masz tylnej lampy od anglika, u nich przeciwmgłowe jest po przeciwnej stronie. Wtedy musiałbyś tylko wymienić ten element gdzie są wpinane żarówki. Kolega tak miał.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Lukascz80
Posty: 16
Rejestracja: 14 gru 2020, o 22:23
Model: V40
Silnik: 1.8 b
moc: 115
Rocznik: 1998
Skąd jesteś?: Krakow
imię: Lukasz

Re: [V40 B4184S 98r 115km] Tylne światło przeciwmgielne

Post autor: Lukascz80 » 23 gru 2020, o 12:11

huntingspawn pisze:
23 gru 2020, o 09:14
Zobacz też czy przypadkiem nie masz tylnej lampy od anglika, u nich przeciwmgłowe jest po przeciwnej stronie. Wtedy musiałbyś tylko wymienić ten element gdzie są wpinane żarówki. Kolega tak miał.
Ten przypadek całkowicie wykluczam. Auto jest z rynku niemieckiego , osobiście go kupowałem. Nie ma takiej opcji.

Awatar użytkownika
rob92
Turysta
Posty: 28
Rejestracja: 29 sty 2017, o 16:58
Model: V40
Silnik: B4204S
moc: 140KM
Rocznik: 1996
wiek: 28
Skąd jesteś?: Nielepice
imię: Robert

Re: [V40 B4184S 98r 115km] Tylne światło przeciwmgielne

Post autor: rob92 » 23 gru 2020, o 23:34

Zrób tak jak koledzy piszą, pierwsze co to kostka i piny w lampie, bezpiecznik jest dobry skoro zapala Ci się kontrolka od tego światła, na tym bezpieczniku są podłączone jeszcze ogrzewane siedzenia, lampki do czytania tylne, obrysówki, oświetlenie tablicy rejestracyjnej i podświetlenie deski rozdzielczej. Jeśli nie lampa z tyłu, to sprawdź kostkę za sterownikiem świateł, one lubią się topić a tym samym niszczyć sterownik, sam już mam drugi sterownik, z czego z zakupionych trzech tylko jeden był sprawny, reszta popalona albo nie dawała oświetlenia deski, albo nie dawała świateł mijania. Jak masz możliwość od kogoś przepiąć ten sterownik to w taki sposób sprawdź, ja jak coś to dysponuję takimi - przedliftowymi, jeśli jesteś z okolic Krakowa to mogę pomóc w podmiance sterownika :)
huntingspawn pisze:
23 gru 2020, o 09:14
Zobacz też czy przypadkiem nie masz tylnej lampy od anglika, u nich przeciwmgłowe jest po przeciwnej stronie. Wtedy musiałbyś tylko wymienić ten element gdzie są wpinane żarówki. Kolega tak miał.
Ja to wymieniłem lub zdemontowałem zaślepkę - już nie pamiętam i mam dwa światła przeciwmgłowe z tyłu :)

Awatar użytkownika
Lukascz80
Posty: 16
Rejestracja: 14 gru 2020, o 22:23
Model: V40
Silnik: 1.8 b
moc: 115
Rocznik: 1998
Skąd jesteś?: Krakow
imię: Lukasz

Re: [V40 B4184S 98r 115km] Tylne światło przeciwmgielne

Post autor: Lukascz80 » 8 sty 2021, o 19:14

Dziękuję wszystkim za pomocne wskazówki , jak będę miał auto na miejscu (auto ojca) i pogoda pozwoli zabieram się za tą usterkę. Problem jest taki dodatkowo, iż w aucie nie otwierają się drzwi tylne od strony kierowcy. Muszę założyć drugi temat związany z tymi drzwiami. Dziwna sytuacja , auto jest ogólnie bardzo ,bardzo ,rzadko używane , wszystko praktycznie sprawne, z drzwiami nie było nigdy problemów, ostatnio po wizycie u mechanika właśnie przestały się otwierać, auto było na podnośniku ,wymiana gum tłumika.
Klamki chodzą normalnie, bolec się wysuwa do góry od zamka, centralny też pracuje normalnie. Jak odblokować te drzwi, jak się dostać do jakiejś linki , jak ściągnąć obicie drzwi ??

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryczne”