[V40 1,9 DCI 2001r] centralny zamek z kluczyka

Wszelkie problemy Elektro-mechanicznej lub elektronicznej
Regulamin forum
Zakładając nowy temat proszę dokładnie opisać auto podając model, rocznik i silnik używając nawiasów [ ]
Format:
[V40 T4 99r] montaż MBC
[S40 B4184S 2003] Wahacze przód
[V40 all] Ogrzewanie tylnej szyby
Awatar użytkownika
Mayrons
Turysta
Posty: 21
Rejestracja: 21 paź 2018, o 00:24
Model: v40
Silnik: 1,9
moc: 115 KM
Rocznik: 2001
wiek: 26
Skąd jesteś?: Sanok
imię: Miroslaw

[V40 1,9 DCI 2001r] centralny zamek z kluczyka

Post autor: Mayrons » 26 paź 2018, o 17:27

Witam
Przeszukałem sporo tematów ale nie bardzo mogę znaleźć odpowiedz na mój problem.
Sytuacja przedstawia się następująco:
Mam centralny zamek który ze środka z przycisku na drzwiach działa elegancko.
Problem jest z zamknięciem samochodu z kluczyka, otwiera sprawnie chociaż z oporem muszę kręcić kluczykiem
Opor występuje tylko przy otwieraniu/zamykaniu jak ponownie drugi raz kręcę w ta samą stronę to juz bez oporu
Jak jest otwarty to nawet kręcąc kluczykiem w lewo słychać jak by się chciał otworzyć ponownie, w prawo nie ma tego dźwięku
Nie wiem czy w oryginale byl pilot do centralnego. przy zakupie auta dostałem sam kluczyk.
zamieszczam filmik
https://youtu.be/CsEII9F3dvI

Awatar użytkownika
Mayrons
Turysta
Posty: 21
Rejestracja: 21 paź 2018, o 00:24
Model: v40
Silnik: 1,9
moc: 115 KM
Rocznik: 2001
wiek: 26
Skąd jesteś?: Sanok
imię: Miroslaw

Re: [V40 1,9 DCI 2001r] centralny zamek z kluczyka

Post autor: Mayrons » 26 paź 2018, o 23:21

Trochę się rozjaśniło:
- zamek wyciągnąłem i przesmarowałem korzystając z poradnika o ściąganiu boczków
- w klamce przy wkładce zamka znajduje się "stycznik" który otwiera/ zamyka. W pozycji na zamykanie coś nie łączy. Po wyciągnięciu przy ręcznym wciśnięciu tego ustrojstwa zamek zadziałał. Użyłem sprej do konserwacji połączeń elektrycznych i poskładałem wszystko do kupy. teraz może nie za każdym razem łapie ale zazwyczaj działa- otwiera/zamyka. Zastanawiam się gdzie można dostać takie ustrojstwo bo w każdej chwili problem może wrócić.
Poniżej fotki jak to wygląda:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
ELI
Administrator
Posty: 18930
Rejestracja: 29 kwie 2013, o 11:17
Model: v40
Silnik: Napędzany gnojówką
moc: Zajebiście srogo
Rocznik: 1900
wiek: 100
Skąd jesteś?: PLPL
imię: ELI
Kontakt:

Re: [V40 1,9 DCI 2001r] centralny zamek z kluczyka

Post autor: ELI » 8 gru 2018, o 13:57

panowie u mnie jest nie halo z zamkiem od strony kierownika... prawdopodobnie to samo co u kolegi wyżej.

jadąc zamykam się w środeczku, po trasie otwieram ręcznie i poczułem opór ale poszło, od tamtej pory zamyka z pilota wszystkie drzwi tylko nie kierownika... przy delikatnym naciskaniu rygla drzwi, zamknie i otworzy, działa również bez problemu z kluczyka.


Z racji temperatur, pozwoliłem sobie tylko na demontaż boczka drzwi i nasmarowanie wszystkiego sylikonem w spreju- nie pomogło... koś miał taki klimat, co poczynić żeby nie rozebrać na darmo połowy drzwi.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryczne”