[S40 1,9 02r lift] kontrolka srs

Wszelkie problemy Elektro-mechanicznej lub elektronicznej
Regulamin forum
Zakładając nowy temat proszę dokładnie opisać auto podając model, rocznik i silnik używając nawiasów [ ]
Format:
[V40 T4 99r] montaż MBC
[S40 B4184S 2003] Wahacze przód
[V40 all] Ogrzewanie tylnej szyby
Awatar użytkownika
weresz
Posty: 3
Rejestracja: 7 lis 2019, o 19:35
Model: s40
Silnik: 1,9
moc: 85
Rocznik: 2002
Skąd jesteś?: Gdynia
imię: Wojtek

[S40 1,9 02r lift] kontrolka srs

Post autor: weresz » 7 lis 2019, o 20:00

Cześć, podczas normalnej jazdy zapaliła mi się kontrolka srs. Wcześniej przez lata wszystko było ok - żadna poduszka nie była odpalona. Po wykonaniu diagnostyki wyskoczył błąd SRS-0131 (poduszka padażera, nieprawidłowy sygnał) oraz srs-017D (przypominacz pasa, zbyt niski sygnał). Jeszcze odpiąłem akumulator i posprawdzałem wszystkie kostki pod siedzeniami, nic to nie zmieniło, błąd cały czas występuje, kontrolka się pali. Jakieś rady co dalej robić albo gdzie jechać w Trójmieście.

Awatar użytkownika
weresz
Posty: 3
Rejestracja: 7 lis 2019, o 19:35
Model: s40
Silnik: 1,9
moc: 85
Rocznik: 2002
Skąd jesteś?: Gdynia
imię: Wojtek

Re: [S40 1,9 02r lift] kontrolka srs

Post autor: weresz » 8 lis 2019, o 18:34

Jeszcze jedno pytanie - ktoś wie jak się dostać do airbagu pasażera, jest możliwość jego wymiany bez demontażu deski? Na początku chciałbym sprawdzić co z nim nie tak, ktoś to przerabiał? Jaką rezystancję ma obwód poduszki, czy to prawda że ok. 2,2kohm i wpięcie takiego oporu pozwoli zdiagnozować uszkodzony zapłon pirotechniki w airbagu? Wdzięczny byłbym też za schemat elektryczny tego układu - ktoś może pomóc?

Awatar użytkownika
weresz
Posty: 3
Rejestracja: 7 lis 2019, o 19:35
Model: s40
Silnik: 1,9
moc: 85
Rocznik: 2002
Skąd jesteś?: Gdynia
imię: Wojtek

Re: [S40 1,9 02r lift] kontrolka srs

Post autor: weresz » 16 lis 2019, o 06:59

Sprawa rozwiązana.
Okazało się, że błędy które podawał serownik airbagów po podpięciu pod komputer to nie problem aibaga a uszkodzony sterownik poduszek - wymiana sterownika (modułu) airbag rozwiązała sprawę. Jak się dowiedziałem w serwisie ten moduł w S/V40 pierwszej generacji potrafi się dosyć często psuć i wtedy "wygaduje" takie bzdury. Tak więc jakby ktoś miał podobny problem to polecam najpierw spróbować wymienić moduł (za 50 pln z popularnego serwisu aukcyjnego - zawsze jak to nie to to można odesłać ;) ) a nie kombinować, bo to co "mówi" komputer nie zawsze jest prawdą. (Moduł znajduje się pod konsolą podłokietnika między przednimi siedzeniami ;) )

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryczne”