[V40 D4192t2 95KM 00r] Gniazdo zapalniczki - bagażnik

Wszelkie problemy Elektro-mechanicznej lub elektronicznej
Regulamin forum
Zakładając nowy temat proszę dokładnie opisać auto podając model, rocznik i silnik używając nawiasów [ ]
Format:
[V40 T4 99r] montaż MBC
[S40 B4184S 2003] Wahacze przód
[V40 all] Ogrzewanie tylnej szyby
Awatar użytkownika
Borysław
Volvo Fan
Posty: 4526
Rejestracja: 19 mar 2016, o 22:41
Model: Laguna 3
Silnik: F4RT
moc: 170
Rocznik: 2008
wiek: 37
Skąd jesteś?: Siechnice
imię: Robert
Lokalizacja: Siechnice

Re: Gniazdo zapalniczki - bagażnik

Post autor: Borysław » 8 cze 2020, o 00:01

Diab pisze:
7 cze 2020, o 19:36
zamik pisze:
3 sie 2015, o 20:39
Witam wszystkich,

Szukając rozwiązania na montaż gniazda zapalniczki w bagażniku celem podłączenia np. lodówki turystycznej znalazłem wiele informacji i różnych sposobów na realizację.
Najszybszy i najprostszy wydawał mi się pomysł podłączenia przewodu "+" do istniejącego gniazda (przylutowanie od tyłu tak aby główne zostało funkcjonalne) i poprowadzenie tunelem do bagażnika (masa np ze śruby na karoserii przy lampie.)
Dziś zrobiłem rozpoznanie i znalazłem za zaślepką lewej lampy w bagażniku wtyczkę 4 pinową złapaną na taśmie do wiązki idącej od lampy.
Jest stały "+" i masa (żółty i czarny) oraz "+" po stacyjce (żółty z czerwonym paskiem), brązowy co ciekawe to także masa.
kable wyglądają na dość grube, zastanawiam się do czego są przewidziane? - hak, przyczepka-kemping , zmieniarka ....

3/4 roboty już zrobione więc pozostaje się podpiąć do tej właśnie wtyczki z gniazdem zapalniczkowym (przynajmniej taki mam zamiar).
Co podłączałeś pod to gniazdo, kabelki wyrobią z lodówką turystyczną? Jakie gniazdo zainstalowałeś, zwykłe pojedyńcze? Zastanawiam się nad dodaniem też takiego z usb.
Minęło 5 lat więc wątpię, że autor wątku się odezwie :)
Obrazek

Moje Wozidełko
Poprzednie wozidło V40

Awatar użytkownika
Diab
Debeściak
Posty: 107
Rejestracja: 25 sie 2019, o 10:02
Model: V40
Silnik: 1.8
moc: 122
Rocznik: 2004
Skąd jesteś?: Deblin
imię: Domek
Lokalizacja: w ałcie

Re: Gniazdo zapalniczki - bagażnik

Post autor: Diab » 8 cze 2020, o 09:49

Borysław pisze:
8 cze 2020, o 00:01
Diab pisze:
7 cze 2020, o 19:36
zamik pisze:
3 sie 2015, o 20:39
Witam wszystkich,

Szukając rozwiązania na montaż gniazda zapalniczki w bagażniku celem podłączenia np. lodówki turystycznej znalazłem wiele informacji i różnych sposobów na realizację.
Najszybszy i najprostszy wydawał mi się pomysł podłączenia przewodu "+" do istniejącego gniazda (przylutowanie od tyłu tak aby główne zostało funkcjonalne) i poprowadzenie tunelem do bagażnika (masa np ze śruby na karoserii przy lampie.)
Dziś zrobiłem rozpoznanie i znalazłem za zaślepką lewej lampy w bagażniku wtyczkę 4 pinową złapaną na taśmie do wiązki idącej od lampy.
Jest stały "+" i masa (żółty i czarny) oraz "+" po stacyjce (żółty z czerwonym paskiem), brązowy co ciekawe to także masa.
kable wyglądają na dość grube, zastanawiam się do czego są przewidziane? - hak, przyczepka-kemping , zmieniarka ....

3/4 roboty już zrobione więc pozostaje się podpiąć do tej właśnie wtyczki z gniazdem zapalniczkowym (przynajmniej taki mam zamiar).
Co podłączałeś pod to gniazdo, kabelki wyrobią z lodówką turystyczną? Jakie gniazdo zainstalowałeś, zwykłe pojedyńcze? Zastanawiam się nad dodaniem też takiego z usb.
Minęło 5 lat więc wątpię, że autor wątku się odezwie :)
Logował się w kwietniu, więc może się odezwie. Pw napiszę.

Awatar użytkownika
Diab
Debeściak
Posty: 107
Rejestracja: 25 sie 2019, o 10:02
Model: V40
Silnik: 1.8
moc: 122
Rocznik: 2004
Skąd jesteś?: Deblin
imię: Domek
Lokalizacja: w ałcie

Re: [V40 D4192t2 95KM 00r] Gniazdo zapalniczki - bagażnik

Post autor: Diab » 16 cze 2020, o 19:05

I ciach! Gniazdo zapalniczki w bagażniku podpięte pod kostkę zmieniarki, której i tak nie ma. Miałem upakować na stałe za klapką do lampy, ale chyba będę je podczepiał jak będzie potrzebne. Żadnej ingerencji w elektrykę auta, czy dziurawienie bagażnika żeby je zamontować. Koszty prawie żadne, poza czasem.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryczne”