[VOLVO V40 T4 98r] problem alarm

Wszelkie problemy Elektro-mechanicznej lub elektronicznej
Regulamin forum
Zakładając nowy temat proszę dokładnie opisać auto podając model, rocznik i silnik używając nawiasów [ ]
Format:
[V40 T4 99r] montaż MBC
[S40 B4184S 2003] Wahacze przód
[V40 all] Ogrzewanie tylnej szyby
Awatar użytkownika
Janek_wro
Administrator
Posty: 1231
Rejestracja: 14 lip 2019, o 14:12
Model: V40
Silnik: B4204S2
moc: 136KM
Rocznik: 2004
wiek: 44
Skąd jesteś?: Wroclaw
imię: Janek

Re: [VOLVO V40 T4 98r] problem alarm

Post autor: Janek_wro » 30 cze 2020, o 21:44

Robbie 70 pisze:
30 cze 2020, o 20:58
Oświetlenie wnętrza
https://drive.google.com/file/d/1C7J1-X ... p=drivesdk
tutaj widać, pole L7, że do lampki cargo "123" jest podłączony oprócz switcha "125" jeszcze "remote control central locking and alarm". Obstawiam, (pomimo strzałki w odwrotną stronę) że to wejście do alarmu.
Zatem, spierniczony switch bagażnikowy, oprócz tego że zapala lampkę, to jeszcze może odpalać alarm.

Pomysł na szybko - odpiąć w ogóle kabel od switcha zamka bagażnika, zobaczyć czy sytuacja się uspokoi, i z lampką, i z zachowaniem alarmu.
pozdrawiam
JD

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
lukasz22katowic
Początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 2 lip 2014, o 09:32
Model: v40
Silnik: 1.9td 1.9 t4
moc: 90 200
Rocznik: 98
wiek: 35
Skąd jesteś?: Katowice
imię: lukas

Re: [VOLVO V40 T4 98r] problem alarm

Post autor: lukasz22katowic » 1 lip 2020, o 00:08

Panowie , rozebralem oslone klapy , zamknąlem zamek srobokrtem lampki w bagazniku dalej swiecily opiąlem od zamka , dalej swiecily , ruszem kablami i dopiero od glupoty poruszem zarowka z prawej strony i zgasly odbydwie lampki rozebralem to ale tam nic nie ma oprocz lampki i gosnika , tak czy siak teraz gasnie swiatlo w bagazniku za kazdym razem a centralny sie zamyka , normalnie cuda jakies bo wychodzi na to ze zarowka powodowala nie zamykanie sie cenrtralnego , ale no wlasnie , mimo ze samochod sie zamyka to alarm dalej sie zalancza juz cuda sie dzieja z tym samochodem , styk na masce dziala nie wiem czy dobrze dziala ,bo po otwarciu maski i zamknieciu samochodu z pilota , alarm sie nie wlancza ,tylko sam centrany a dioda alarmu swieci swiatlem ciaglym nie mruga , po odpieciu wtyczki od stycznika maski alarm sie zalancza , mam pytanie czy programem diagnostycznym delphi można wylaczyc alarm ? Drugie pytanie jak sprawdzic styczniki w dzwiach? bo po wcisnieciu kazdego stycznika z wszyskich 4 dwiach lampka nad pedalami gasnie , i jak sprwdzic czujniki na slupkach , moze ktorys mi robi chochliki , myslem zeby kazdy odpinac i kable do nich dochodzace zewrzec kawalkiem kabla i tak zamkykac pilotem samochod i patrzec czy cos to da ? Mozna tak robic zwierac kable na przewodach dochodzacych do czujnikow nie spale niczego ?

Awatar użytkownika
lukasz22katowic
Początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 2 lip 2014, o 09:32
Model: v40
Silnik: 1.9td 1.9 t4
moc: 90 200
Rocznik: 98
wiek: 35
Skąd jesteś?: Katowice
imię: lukas

Re: [VOLVO V40 T4 98r] problem alarm

Post autor: lukasz22katowic » 1 lip 2020, o 00:20

Narazie nie chce wylanczac alarmu tzn nie chce ciąć kabli dopuki sie nie upewnie ze wyczerpalem wszystkie możliwosci , dlatego chcialalbym sprwdzic wszyskie czujniki , bo jesli dobrze rozumiem wszyskie musza byc sprawne aby obowod byl zamkniety , bo nie daje mi spokuju to ze alarm sie odrazu zalancza a powinien dopiero po uzbrojeniu czyli po 30 sek , wiec albo sterownik padl albo zalancza sie odrazu zeby zasygnalizwoawac awarie ktoregos czujnika , zapomnialem dodac ze dioda mruga znacznie sybciej niz przy zalaczonym sprawnym alarmie

Awatar użytkownika
Robbie 70
Debeściak
Posty: 372
Rejestracja: 18 gru 2017, o 04:39
Model: V40
Silnik: B4184S2
moc: 122 KM
Rocznik: 2004
Skąd jesteś?: Rybnik
imię: Pawel

Re: [VOLVO V40 T4 98r] problem alarm

Post autor: Robbie 70 » 1 lip 2020, o 05:08

lukasz22katowic pisze:
1 lip 2020, o 00:08
styk na masce dziala nie wiem czy dobrze dziala ,bo po otwarciu maski i zamknieciu samochodu z pilota , alarm sie nie wlancza ,tylko sam centrany a dioda alarmu swieci swiatlem ciaglym nie mruga , po odpieciu wtyczki od stycznika maski alarm sie zalancza
Miałem tak samo i wtedy rozpiąłem wtyczkę od tego stycznika i zwarlem na stałe wkładając kawałek przewodu do tej części wtyczki idącej do instalacji.
Ciągłe świecenie diody oznacza, że któryś stycznik jest zwarty do masy czyli że coś jest otwarte (drzwi, maska, bagażnik ew. szyberdach).
Tu masz fragment z instrukcji o zachowaniu się lampki alarmu.
https://drive.google.com/file/d/1CWYEqV ... p=drivesdk

Awatar użytkownika
Robbie 70
Debeściak
Posty: 372
Rejestracja: 18 gru 2017, o 04:39
Model: V40
Silnik: B4184S2
moc: 122 KM
Rocznik: 2004
Skąd jesteś?: Rybnik
imię: Pawel

Re: [VOLVO V40 T4 98r] problem alarm

Post autor: Robbie 70 » 1 lip 2020, o 06:53

Jeszcze tak na szybko doraźne rozwiązanie.
Zamknij auto pilotem poczekaj minutę otwórz pilotem ( no chyba że w czasie tej minuty się włączy alarm to wtedy od razu UNLOCK). I od tej pory nie używaj pilota tylko klucza do zamykania i otwierania drzwi.

Awatar użytkownika
GregoR.
Volvo Fan
Posty: 5651
Rejestracja: 21 lut 2015, o 18:42
Model: S40
Silnik: D4192T2
moc: 95 KM
Rocznik: 1999
wiek: 42
Skąd jesteś?: Wasosz
imię: Grzegorz

Re: [VOLVO V40 T4 98r] problem alarm

Post autor: GregoR. » 1 lip 2020, o 07:26

lukasz22katowic modul centralnego zamka bez problemu możesz podłączyć od diesla, nie ma to żadnego znaczenia czy benzyna czy diesel, ważne żeby przedlift.
Możesz tez taki modul kupić z pilotami.
Możesz też przysłać np do mnie ten moduł z pilotami to ci zaprogramuje na moim samochodzie (pojazd nie ma znaczenia bo piloty programowane są w tym module).
W razie czego posiadam kilka przedliftowych pilotów.
Moja ESKA i Błękitny Prosiak
Mody:EGR-Off, sprzęgło, wtryski 216, turbina 1,4 bar
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
lukasz22katowic
Początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 2 lip 2014, o 09:32
Model: v40
Silnik: 1.9td 1.9 t4
moc: 90 200
Rocznik: 98
wiek: 35
Skąd jesteś?: Katowice
imię: lukas

Re: [VOLVO V40 T4 98r] problem alarm

Post autor: lukasz22katowic » 1 lip 2020, o 08:25

Czyli moge zewrzec kable aby sprawdzic czy czujnik jest walniety nic sie nie spali , bardzo dziekuje za pomoc , poszukam takiego sterownika z kompletem pilotow , jesli ktos ma taki komplecik to prosze o info nawet bym wzial 2 komplety jeden z alarmem i jeden bez dla kuzynki bo ona tez ma v40 98r ale ma tylko kluczyk taki kupila , zrobil bym jej wrescie piloty , narazie bede robil zworki na wszyskich czujnikach i szukal tu przyczyny jesli to nic nie da , to wtedy kupie komplecik , bardzo dziekuje za pomoc bede na bierzaco informowal co i jak , dla potomnych bedzie informacjia

Awatar użytkownika
Janek_wro
Administrator
Posty: 1231
Rejestracja: 14 lip 2019, o 14:12
Model: V40
Silnik: B4204S2
moc: 136KM
Rocznik: 2004
wiek: 44
Skąd jesteś?: Wroclaw
imię: Janek

Re: [VOLVO V40 T4 98r] problem alarm

Post autor: Janek_wro » 1 lip 2020, o 09:35

lukasz22katowic pisze:
1 lip 2020, o 00:08
ruszem kablami i dopiero od glupoty poruszem zarowka z prawej strony i zgasly odbydwie lampki rozebralem to ale tam nic nie ma oprocz lampki i gosnika
Obejrzyj przewody w sąsiedztwie tego co było ruszone, czy nie jest coś przetarte, przyciśnięte jakąś śrubką, tj czy nie ma żadnego kontaktu z masą auta.
lukasz22katowic pisze:
1 lip 2020, o 00:08
Drugie pytanie jak sprawdzic styczniki w dzwiach?
najlepiej pomiar na przewodzie lub na złączu do którego dochodzi. Zapinasz miernik, mierzysz.
Po wciśnięciu (zamknięcie drzwi) odłącza od masy. Klapa bagażnikowa tak samo, po zamknięciu rozwarta.
Nie wiem jak szyberdach, i styk maski, nie mam u siebie tego.
lukasz22katowic pisze:
1 lip 2020, o 00:08
bo po wcisnieciu kazdego stycznika z wszyskich 4 dwiach lampka nad pedalami gasnie
metoda pośrednia, objaw jest prawidłowy - sądzę, że drzwi masz ok.

Dodam tylko, żebyś nie przyzwyczajał się nazbyt do stosowania metody 'zewrę i zobaczę co będzie'. To stosuje się nie jako pierwsze, tylko jako ostatnie, kiedy jest to jedyną ze skutecznych metod. I zawsze z małym bezpiecznikiem szeregowo.
Tutaj, w przypadku tych styków drzwiowych, klapy, itp, masz wejścia do modułu. Tolerują wszystko, w zakresie napięć z auta.
Jeśli się gdzieś kiedyś pomylisz, np źle policzysz piny na weio-pinowej kostce, i zewrzesz wyjście, upalisz moduł, i nawet nie zauważysz kiedy. I potem jesteś w sytuacji gorszej niż przed "naprawą".
pozdrawiam
JD

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Robbie 70
Debeściak
Posty: 372
Rejestracja: 18 gru 2017, o 04:39
Model: V40
Silnik: B4184S2
moc: 122 KM
Rocznik: 2004
Skąd jesteś?: Rybnik
imię: Pawel

Re: [VOLVO V40 T4 98r] problem alarm

Post autor: Robbie 70 » 1 lip 2020, o 12:18

lukasz22katowic
Według mnie moduł działa prawidłowo bo wykonuje swoje zadania tj. włącza alarm, zamyka/otwiera auto, steruje oświetleniem itd.

Skup się na razie na sprawdzeniu wszystkich wyłączników (drzwi, maska, bagażnik). Najgorsze są te drzwiowe. A zapala ci się światło w kabinie i kontrolka drzwi na desce kiedy otworzysz któreś drzwi (najlepiej wszystkie po kolei sprawdź).
Nie bój się zwarć bo one (switche) przecież działają na zasadzie zwarcia.

Awatar użytkownika
lukasz22katowic
Początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 2 lip 2014, o 09:32
Model: v40
Silnik: 1.9td 1.9 t4
moc: 90 200
Rocznik: 98
wiek: 35
Skąd jesteś?: Katowice
imię: lukas

Re: [VOLVO V40 T4 98r] problem alarm

Post autor: lukasz22katowic » 1 lip 2020, o 17:37

Jesli chodzi o dzwi i maske tu prawie jestem 100 % pewny ze jest ok bo i lampka gaśnie i na zegarach pokazuje otwarte i zamkniete dzwi , bardziej mnie interesuja te czujki w slupkach bo ich nie mam jak sprwdzic odpinalem je ale nic to nie zmienialo , vol fcr mi pokazal blad sensora ale po skasowaniu juz sie nie pojawil ,to bylo przed odpieciem , teraz po paru dniach nie ma bledow wogole

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryczne”