Skąd auto zostało sprowadzone?

Pytania i porady przed zakupem samochodu
Awatar użytkownika
awasyl
Debeściak
Posty: 171
Rejestracja: 30 sty 2016, o 13:46
Model: S40
Silnik: B4204S
moc: 140KM
Rocznik: 1996
Skąd jesteś?: Krakow
imię: Adrian

Skąd auto zostało sprowadzone?

Post autor: awasyl » 31 sty 2016, o 21:31

Sam jestem ciekawy z jakiego kraju jest moje S40, nie udało mi się tego nigdzie w dokumentach znaleźć, a może się przydać kupującym.
W PL jestem drugim właścicielem. Sprowadzony był w 2010.
Macie pomysły gdzie szukać takich informacji?
Np. na szybach mam napisane Belgium E6 , ale to niekoniecznie musi być kraj w, którym został 1 raz zarejestrowany.

Awatar użytkownika
fajter
Debeściak
Posty: 451
Rejestracja: 21 paź 2014, o 15:29
Model: v40
Silnik: 1.9D - D4192T4
moc: 102KM
Rocznik: 2003
Skąd jesteś?: CZEWA
imię: fajter

Re: Skąd auto zostało sprowadzone?

Post autor: fajter » 31 sty 2016, o 23:03

po winie zobaczy gdzie został wyprodukowany z jakim silnikiem itp. jeżeli chcesz bardziej szczegółowych informacji są portale które pozwalają na sprawdzenie historii pojazdów przeważnie płatne. Druga sprawa jest ASO jeżeli to nie jest auto z Francji będzie historia do pewnego momentu :)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Yaro
Moderator
Posty: 8329
Rejestracja: 8 paź 2014, o 21:59
Model: C30/V40
Silnik: D4164T/B5254T12
moc: 109/254
Rocznik: 2013
wiek: 38
Skąd jesteś?: NowaPogorzel
imię: Piotrek

Re: Skąd auto zostało sprowadzone?

Post autor: Yaro » 31 sty 2016, o 23:17

awasyl zależy jak Ci się chce szukać. Po pierwsze możesz szukać w ASO. Podasz vin i mogą ale nie muszą podać Ci informacji na jaki kraj auto zostało wyprodukowane. Drugi sposób to w karcie pojazdu masz dane pierwszego właściciela w kraju, a co za tym idzie organu który dany dokument wydał (starostwo powiatowe). Możesz tam właśnie skierować swoje zapytanie, bo właśnie u nich jest takowa dokumentacja. I trzeci sposób to próba wyszukania różnego typu naklejek (np w komorze silnika, bagażniku itp) z nadzieją że właściciel za granicą cos nakleił a nasi tego nie oderwali. Plus jeszcze to co napisał fajter. Są dekodery VIN ale żeby grzebnąć głębiej trzeba płacić.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
awasyl
Debeściak
Posty: 171
Rejestracja: 30 sty 2016, o 13:46
Model: S40
Silnik: B4204S
moc: 140KM
Rocznik: 1996
Skąd jesteś?: Krakow
imię: Adrian

Re: Skąd auto zostało sprowadzone?

Post autor: awasyl » 5 lut 2016, o 22:35

Pisałem do volvo na facebooku i jedyne co powiedzieli to ze nie mial zadnych akcji serwisowych w Polsce.
Z tym urzedem to jest jakas opcja, ale chyba mnie wysmieja ze takimi pierdolami im tylki zawracam :omg:
Po vinie nic mi sie nie udało. Jedynie ailnik itp ale nie ma nic o kraju w ktorym zostal zarejestr po raz pierwszy.

-- 14 lut 2016, o 13:58 --

Udalo sie. Dotarlem do firmy ktora go sprowadzala i powiedzieli ze jest z Wloch :) ciekawe czy jak napisze do jakiegos salonu volvo w italii to mi udostepnia jakas historie serwisowa czy cos :suncool

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zanim kupisz Volvo”