Zakup Volvo - prośba o pomoc po ostatniej wpadce a autem

Pytania i porady przed zakupem samochodu
Awatar użytkownika
Yaro
Moderator
Posty: 8329
Rejestracja: 8 paź 2014, o 21:59
Model: C30/V40
Silnik: D4164T/B5254T12
moc: 109/254
Rocznik: 2013
wiek: 38
Skąd jesteś?: NowaPogorzel
imię: Piotrek

Re: Zakup Volvo - prośba o pomoc po ostatniej wpadce a autem

Post autor: Yaro » 6 lis 2016, o 00:08

Ciekawe jaka ta jego 40? Jest full zamienników, jednych droższych innych tańszych. A pozatym są jeszcze powypadkowe rozbierane na graty i zawsze idzie coś wybrać. Serwis to ostateczność.
Co do auta. Pytanie gdzie zgubił listwy z drzwi? ;) I brak zdjęć komory silnika i wnętrza z przodu(kiera,fotele)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Borysław
Volvo Fan
Posty: 4525
Rejestracja: 19 mar 2016, o 22:41
Model: Laguna 3
Silnik: F4RT
moc: 170
Rocznik: 2008
wiek: 37
Skąd jesteś?: Siechnice
imię: Robert
Lokalizacja: Siechnice

Re: Zakup Volvo - prośba o pomoc po ostatniej wpadce a autem

Post autor: Borysław » 6 lis 2016, o 00:27

To auto z linku jest szrotem i bardziej nadaje się na części niż do jazdy.
Kumplowi powiedz, że bardzo słabo szuka, bo zamienników jest multum.
GDI ma nawet w zamienniku wydech z dwururką.Tutaj gość napisał, że jest 110 KM a żaden benzyniak 1,8 tyle nie miał.
Obrazek

Moje Wozidełko
Poprzednie wozidło V40

Awatar użytkownika
maludm8
Turysta
Posty: 23
Rejestracja: 2 paź 2016, o 07:12
Model: v40
Silnik: 2.0
moc: 126km
Rocznik: 200
Skąd jesteś?: jbie
imię: bart

Re: Zakup Volvo - prośba o pomoc po ostatniej wpadce a autem

Post autor: maludm8 » 6 lis 2016, o 00:49

Borysław pisze:To auto z linku jest szrotem i bardziej nadaje się na części niż do jazdy.
Kumplowi powiedz, że bardzo słabo szuka, bo zamienników jest multum.
GDI ma nawet w zamienniku wydech z dwururką.Tutaj gość napisał, że jest 110 KM a żaden benzyniak 1,8 tyle nie miał.

Ale powiedzmy szczerze, wydaje mi się po obejrzeniu i zobaczeniu wielu ogłoszeń z ostatniego miesiąca że dość szczerze opisał rzeczy do zrobienia gdzie niejeden by to olał. ?

Awatar użytkownika
Borysław
Volvo Fan
Posty: 4525
Rejestracja: 19 mar 2016, o 22:41
Model: Laguna 3
Silnik: F4RT
moc: 170
Rocznik: 2008
wiek: 37
Skąd jesteś?: Siechnice
imię: Robert
Lokalizacja: Siechnice

Re: Zakup Volvo - prośba o pomoc po ostatniej wpadce a autem

Post autor: Borysław » 6 lis 2016, o 01:21

maludm8 pisze:
Borysław pisze:To auto z linku jest szrotem i bardziej nadaje się na części niż do jazdy.
Kumplowi powiedz, że bardzo słabo szuka, bo zamienników jest multum.
GDI ma nawet w zamienniku wydech z dwururką.Tutaj gość napisał, że jest 110 KM a żaden benzyniak 1,8 tyle nie miał.

Ale powiedzmy szczerze, wydaje mi się po obejrzeniu i zobaczeniu wielu ogłoszeń z ostatniego miesiąca że dość szczerze opisał rzeczy do zrobienia gdzie niejeden by to olał. ?
Może mu się nie śpieszy ze sprzedażą. Ja więcej opisywałem, kiedy nie chciałem się rozstawać z autem a musiałem ;)
Obrazek

Moje Wozidełko
Poprzednie wozidło V40

Awatar użytkownika
maludm8
Turysta
Posty: 23
Rejestracja: 2 paź 2016, o 07:12
Model: v40
Silnik: 2.0
moc: 126km
Rocznik: 200
Skąd jesteś?: jbie
imię: bart

Re: Zakup Volvo - prośba o pomoc po ostatniej wpadce a autem

Post autor: maludm8 » 6 lis 2016, o 08:35

Dostałem numer VIN i całą resztę do sprawdzenia historii, ale zaniepokoiła mnie informacja że w dowodzie jest wbity silnik 1.6 ;/
Czy przy rejestracji w urzędzie zmienię to bez problemu na 1.8? Jak to wygląda orientujecie się?
Na dodatek w opisie podał że autko posiada od sprowadzenia czyli od 2006, a z raportu wynika że w 2014 była zmiana właściciela ;/

Może nie przejmować się takimi rzeczami, ale w każdym razie nie lubię jak ktoś mija się z prawdą w opisie.
Ostatnio zmieniony 6 lis 2016, o 08:57 przez maludm8, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
GregoR.
Volvo Fan
Posty: 5651
Rejestracja: 21 lut 2015, o 18:42
Model: S40
Silnik: D4192T2
moc: 95 KM
Rocznik: 1999
wiek: 42
Skąd jesteś?: Wasosz
imię: Grzegorz

Re: Zakup Volvo - prośba o pomoc po ostatniej wpadce a autem

Post autor: GregoR. » 6 lis 2016, o 08:53

Czyli całkiem możliwe, że to jest właśnie rzeczywista pojemność dla mocy 110 KM (na podstawie VIN możesz sprawdzić sobie jaki tam był/powinien być silnik i o jakiej mocy). Sprawdź sobie na tej stronie jakie silniki jaką mają moc przy odpowiedniej pojemności.
http://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/volvo/v40/i/" onclick="window.open(this.href);return false;

A poza tym w wydziale komunikacji bez problemu to zarejestrujesz, ja kiedyś miałem volvo z silnikiem 2,4 litra a w dowodzie było wpisane 1,5 - bez problemu przeszło rejestrację (ktoś pewnie zmienił ze względu na OC i tak już pozostało)
Moja ESKA i Błękitny Prosiak
Mody:EGR-Off, sprzęgło, wtryski 216, turbina 1,4 bar
Obrazek
Obrazek

Magik123
Debeściak
Posty: 276
Rejestracja: 30 lis 2013, o 17:45
Model: Ytuyy
Silnik: 667
moc: Y766
Rocznik: 1532
wiek: 13
Skąd jesteś?: Kjhhhhghgcgtttfc
imię: Kunegunda

Re: Zakup Volvo - prośba o pomoc po ostatniej wpadce a autem

Post autor: Magik123 » 6 lis 2016, o 09:44

Borysław pisze:
maludm8 pisze:
Borysław pisze: Może mu się nie śpieszy ze sprzedażą. Ja więcej opisywałem, kiedy nie chciałem się rozstawać z autem a musiałem ;)
To auto sie nadaje juz na złom i myslisz że komuś się nie spieszy ze sprzedażą bo mu na tym aucie zależy? Przecież to warte z 1500zł i tyle bym nie dał bo ani to na częsci się nie nadaje ani tym bezpiecznie sie jeździć nie da a wkładanie w to jeszcze kasy to juz w ogóle poroniony pomysł, nawet na złomie później nie zwrócił by się zakup nawet za 1000zł

To angola którego kupiłem po lifcie 2001r za 1500zł bardziej sie opłacało przełożyc i opchnąć za 4-5 tyś bo blacha i silnik były idealne, a to nie dość że przedlift to w opłakanym stanie.

Naprawdę w Polsce jest taka bida aby szukać takich szrotów? Nie wierzę, za 7-8K już można cos fajnego wyrwać a szukać coś najtańszego z nadzieją że będzie w dobrym stanie to jak by włazić na tonący statek myśląc że może się uda przeżyć :lol1:


Kolego, dam Ci dobrą radę, dorzuć ze 3-4 tyś i wtedy szukaj samochodu, bo i tak na start jeszcze bedzie potrzebował gotówki ale nie tyle co to powyżej lub temu podobne.
Polerowanie szkieł reflektorów - Info PW

Awatar użytkownika
maludm8
Turysta
Posty: 23
Rejestracja: 2 paź 2016, o 07:12
Model: v40
Silnik: 2.0
moc: 126km
Rocznik: 200
Skąd jesteś?: jbie
imię: bart

Re: Zakup Volvo - prośba o pomoc po ostatniej wpadce a autem

Post autor: maludm8 » 6 lis 2016, o 09:48

Magik123 pisze:To auto sie nadaje juz na złom
Umówiony na jutro, autko stoi 10 minut na nogach ode mnie, więc się okaże co to za "złom" :)

Awatar użytkownika
Yaro
Moderator
Posty: 8329
Rejestracja: 8 paź 2014, o 21:59
Model: C30/V40
Silnik: D4164T/B5254T12
moc: 109/254
Rocznik: 2013
wiek: 38
Skąd jesteś?: NowaPogorzel
imię: Piotrek

Re: Zakup Volvo - prośba o pomoc po ostatniej wpadce a autem

Post autor: Yaro » 6 lis 2016, o 10:20

Czemu wszyscy piszecie że to złom? Po czym wyciągacie takie wnioski? Jak dla mnie ze zdjęć to nie wynika bo są mało czytelne. Przedstawiają auto i to wszystko. Zawsze można prosić większą ilość fotek gdzie będzie widać komorę silnika (i samą motornię bo było pytanie czy to gdi) a wraz z nią resztę możebnych niespodzianek.
Skoro masz blisko to podejdź do człowieka i zobacz jak to fizycznie się prezentuje. Może wart jest tej kasy może nie. Z tych fot tego raczej się nie dowiesz.
Z drugiej strony Magik123 pisze żeby szukać auta o 3-4k droższego. Pytanie tylko czy do tego "droższego" nie dołoży kolejnych 3-4k. TE auta są juz trącone zębem czasu i czy będzie kosztowało 3 tysie czy 8 to loteria na co trafisz.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
maludm8
Turysta
Posty: 23
Rejestracja: 2 paź 2016, o 07:12
Model: v40
Silnik: 2.0
moc: 126km
Rocznik: 200
Skąd jesteś?: jbie
imię: bart

Re: Zakup Volvo - prośba o pomoc po ostatniej wpadce a autem

Post autor: maludm8 » 6 lis 2016, o 10:25

Yaro pisze:Z drugiej strony Magik123 pisze żeby szukać auta o 3-4k droższego. Pytanie tylko czy do tego "droższego" nie dołoży kolejnych 3-4k. TE auta są juz trącone zębem czasu i czy będzie kosztowało 3 tysie czy 8 to loteria na co trafisz.
I tu z kolegą się w 100% zgodzę, bo już miałem taką sytuację. A co do silnika GDI ktoś wcześniej napisał że niby dobry ale potrzebuje specjalnego traktowania, jak to mam rozumieć?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zanim kupisz Volvo”