V40 2003-2004 1.9D

Pytania i porady przed zakupem samochodu
pientaa

Re: V40 2003-2004 1.9D

Post autor: pientaa » 12 wrz 2013, o 18:02

Bardzo cenne uwagi z przejrzystym zaznaczeniem na zdjęciach - wielkie dzięki Panowie :)
Na pewno ideału 10letniego nie da się kupić, ale słusznie mówicie, że wszelkie odstępstwa od stanu "poprawnego" są twardymi argumentami w negocjacjach. Każda usterka jest do usunięcia kwestia pieniędzy, które trzeba za to zapłacić:)
Dostałem kilka fotek od sprzedającego, znam również VIN YV1VW70924F083505
Pytania:
Ksenony - z opisu wynika, że nie ma ksenonów czy zatem naklejki nadal budzą wątpliwości?
Wybita poduszka - takie usterki są nawet pożądane żeby zbić cenę zakupu, można to naprawić w 100% i nie powinno być z tego tytułu innych powikłań, chyba że się mylę?
Tempomat - nie widzę tego dobrodziejstwa w tym aucie, czy dołożenie tempomatu po zakupie byłoby dużym problemem? i kosztem?

Podejrzewam, że udostępnienie galerii - a danych osobowych na pewno - przesłanej przez sprzedającego byłoby nietaktowne i może "nielegalna" więc stworzyłem własną galerię. Rzućcie proszę okiem:
V40 Biłgoraj
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2013, o 20:23 przez pientaa, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ELI
Administrator
Posty: 18930
Rejestracja: 29 kwie 2013, o 11:17
Model: v40
Silnik: Napędzany gnojówką
moc: Zajebiście srogo
Rocznik: 1900
wiek: 100
Skąd jesteś?: PLPL
imię: ELI
Kontakt:

Re: V40 2003-2004 1.9D

Post autor: ELI » 12 wrz 2013, o 19:53

pientaa pisze:Ksenony - z opisu wynika, że nie ma ksenonów czy zatem naklejki nadal budzą wątpliwości?
w tym przypadku jest ok, czarne ramki odbłyśnika w naszych wodzidłach mają czerwone naklejki
pientaa pisze:Wybita poduszka - takie usterki są nawet pożądane żeby zbić cenę zakupu, można to naprawić w 100% i nie powinno być z tego tytułu innych powikłań, chyba że się mylę?
nie ma z tym problemu, jest to część eksploatacyjna która się zużywa
pientaa pisze:Tempomat - nie widzę tego dobrodziejstwa w tym aucie, czy dołożenie tempomatu po zakupie byłoby dużym problemem? i kosztem?
jak nie jeździsz za dużo autostradami to jest to nieopłacalny wydatek
pientaa pisze:stworzyłem własną galerię. Rzućcie proszę okiem:
bardzo małe te zdjęcia- nic nie widać;
jedyne co mi się rzuciło to bardzo brudne wnętrze i skóra, albo przetarta(czyli przebieg dużo wyższy), albo tak brudna i to tylko złudzenie

jak dla mnie cena i tak za wysoka, starasz się kupić najdroższe i najmłodsze v40, licząc na to że będzie w najlepszym stanie- tu popełniasz duży błąd! Auta o 3 lata młodsze mogą być w dużo lepszym stanie technicznym i nakręcone kilometry w dieslu nie są żadnym wyznacznikiem zużycia silnika, wszystko zależy od tego jak był katowany.

pientaa

Re: V40 2003-2004 1.9D

Post autor: pientaa » 12 wrz 2013, o 20:29

Zdjęcia wrzuciłem już w normalnym rozmiarze:)
starasz się kupić najdroższe i najmłodsze v40, licząc na to że będzie w najlepszym stanie- tu popełniasz duży błąd! Auta o 3 lata młodsze mogą być w dużo lepszym stanie technicznym i nakręcone kilometry w dieslu nie są żadnym wyznacznikiem zużycia silnika, wszystko zależy od tego jak był katowany.
Planuje moim "nowym" nabytkiem pokonać ok 100-150 tyś km przez kolejne 3-4 lata. Dlatego szukam jak najbardziej pewnego auta.
Z drugiej strony 19tyś to maxymalna kwota jaką krzyczą sprzedający na "dzień dobry" myślę, że zawsze da się negocjować:0
Ale zastanawiam się nad tym ile może kosztować "pakiet startowy" w aucie z przebiegiem ok 250tyś km i więcej?
Bo może warto szukać czegoś z większym przebiegiem za ok 12-13tyś zł i dołożyć kilka kolejnych...? Pytanie czy wyjdzie to na dobre?

Awatar użytkownika
Extradd
Administrator
Posty: 5489
Rejestracja: 15 kwie 2013, o 19:36
Model: 1.9T
Silnik: B4194T
moc: 224KM
Rocznik: 1999
wiek: 7
Skąd jesteś?: Poland
imię: DD
Kontakt:

Re: V40 2003-2004 1.9D

Post autor: Extradd » 12 wrz 2013, o 20:57

250 tys. przebiegu to pikuś, wszystko zależy jak ktoś dbał. W tym aucie tapicerki są brudne czy mi się zdaje? A i tak przygotuj się że coś będziesz musiał włożyć grosza w auto. Żebyś wiedział ile ja włożyłem w swoje.
Obrazek

Polub nas na facebooku- Forum Volvo S40 V40 i pokrewnych

Dołącz do nas na Motostat.pl oraz na Google+

Awatar użytkownika
ELI
Administrator
Posty: 18930
Rejestracja: 29 kwie 2013, o 11:17
Model: v40
Silnik: Napędzany gnojówką
moc: Zajebiście srogo
Rocznik: 1900
wiek: 100
Skąd jesteś?: PLPL
imię: ELI
Kontakt:

Re: V40 2003-2004 1.9D

Post autor: ELI » 16 wrz 2013, o 18:56

pientaa pisze:Zdjęcia wrzuciłem już w normalnym rozmiarze:)
teraz widać dokładnie jaki jest brudny w środku, jakby węgiel woził :biggrin: , tak naprawdę pozostaje tylko sprawdzić autko w serwisie i walczyć o niższą cenę, samemu ten środek doczyścić będzie ciężko. Pod klapą silnika wszystkie stosowne naklejki są więc możliwe że nie było większej- żadnej przygody, jedyne co mnie martwi to jakość skóry, która wygląda jakby miała nalatane więcej na zegarze, szczególnie fotel kierowcy jest tak przetarty że nadaje się do regeneracji
Obrazek

fotel pasażera wygląda jakby był złożony z dwóch, siedlisko wyczochrane a oparcie jakieś ciemniejsze, możliwe że tak wyszło na zdjęciu
Obrazek

Awatar użytkownika
sacel666
Volvo Fan
Posty: 973
Rejestracja: 16 wrz 2013, o 18:00
Model: v40
Silnik: 1,9d
Rocznik: 2004
wiek: 0
Skąd jesteś?: radom-kozienice
imię: Marcin
Lokalizacja: Radom Kozienice

Re: V40 2003-2004 1.9D

Post autor: sacel666 » 16 wrz 2013, o 20:57

napewno był pastowany dlatego róznica ocieni
MYSZATE PĘDZIDEŁKO:)))

WKZ
Wierni Konkretnym Zasadom

Obrazek

Awatar użytkownika
sacel666
Volvo Fan
Posty: 973
Rejestracja: 16 wrz 2013, o 18:00
Model: v40
Silnik: 1,9d
Rocznik: 2004
wiek: 0
Skąd jesteś?: radom-kozienice
imię: Marcin
Lokalizacja: Radom Kozienice

Re: V40 2003-2004 1.9D

Post autor: sacel666 » 16 wrz 2013, o 21:07

to autko napewno ma przejechane ponad 300 tysi miałem wczesniejsze z orginalnym przebiegiem i obecne tez mam i ma 230 w orginale to nie jest duzo na auto w tym wieku... a poduszka mam auto po wymianie na dobre poduchy czasami potrafi wygladac jak by było cos nie tak ale sie potem ustawia i jest oki trzeba by na zywo ja zobaczyc . a czy to auto nie miało żadnej przygody blacharskiej?
jakoś mam takie wrazenie ze tak ale zmeczony zaspany moze mi sie mieni w oczach:)
MYSZATE PĘDZIDEŁKO:)))

WKZ
Wierni Konkretnym Zasadom

Obrazek

pientaa

Re: V40 2003-2004 1.9D

Post autor: pientaa » 16 wrz 2013, o 21:14

Jeśli chodzi o stan skóry to dam radę, trochę się na tym znam, a i frajdę sprawia mi dużą jej pielęgnacja i odświeżanie.
ps. Jak skóra przez kilka sezonów nie była pielęgnowana przez użytkownika to będzie wyglądała jakby auto miało MILION km. Wg mnie stan tapicerki to marny wyznacznik przebiegu, a niestety często brany za główny wskaźnik realnego przebiegu:)
Cenne Wasze uwagi, dotyczące "nie napalania się". Trochę jeszcze poszperam w ogłoszeniach. W sumie może lepszym rozwiązaniem byłoby kupić autko za 10-12tyś. zainwestować w nowe turbo + sprzęgło z dwumasą. Sumarycznie wyjdzie 15-17tyś i będę wiedział co mam :doping co wy na to??

Awatar użytkownika
sacel666
Volvo Fan
Posty: 973
Rejestracja: 16 wrz 2013, o 18:00
Model: v40
Silnik: 1,9d
Rocznik: 2004
wiek: 0
Skąd jesteś?: radom-kozienice
imię: Marcin
Lokalizacja: Radom Kozienice

Re: V40 2003-2004 1.9D

Post autor: sacel666 » 16 wrz 2013, o 21:33

ja mysle ze można znaleźć okazje potrzeba troche szczescia w moim turbo jest git zero luzu, sprzegło z dwumasą zmianiał wczesniejszy właściciel na luka komplet środek moim zdaniem sporo mówi o przebiegu ale i o traktowaniu auta widac czy ktoś dbał czy nie >) szukaj cierpliwie naewno coś trafisz nie zrazaj sie sam nieraz załamany od jakiegoś sprzedawcy kombinatora wychodziłem po ogledzinach samochodu
MYSZATE PĘDZIDEŁKO:)))

WKZ
Wierni Konkretnym Zasadom

Obrazek

Awatar użytkownika
ELI
Administrator
Posty: 18930
Rejestracja: 29 kwie 2013, o 11:17
Model: v40
Silnik: Napędzany gnojówką
moc: Zajebiście srogo
Rocznik: 1900
wiek: 100
Skąd jesteś?: PLPL
imię: ELI
Kontakt:

Re: V40 2003-2004 1.9D

Post autor: ELI » 17 wrz 2013, o 07:15

pientaa pisze:Wg mnie stan tapicerki to marny wyznacznik przebiegu, a niestety często brany za główny wskaźnik realnego przebiegu:)
najlepszy, wnętrze auta świadczy o właścicielu czy dbał o auto

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zanim kupisz Volvo”