2.0T4 proszę o opinię

Pytania i porady przed zakupem samochodu
Awatar użytkownika
Morkantor
Turysta
Posty: 32
Rejestracja: 8 mar 2017, o 16:03
Model: V40
Silnik: T4
moc: 200KM
Rocznik: 2002
Skąd jesteś?: Warszawa
imię: Daniel

Re: 2.0T4 proszę o opinię

Post autor: Morkantor » 23 mar 2017, o 13:29

Wiem że używana fura to "używana" fura i raczej każdy gdzieś jakieś przygody miał ( nie licząc wyjątków ).
Oczywiście zależy mi na jak najlepszym stanie, bo nie chce kupić szrotu i zrazić się do modelu, ale
wasze uwagi pomagają mi poznać auto i to są później cenne argumenty do zbijania ceny.
Jeśli był naprawiany i został naprawiony dobrze to jak najbardziej to jest do zaakceptowania.
Jeśli mam info o poduszkach :) to już wiem że biorę go na jakiś warsztat i sprawdzam.
Jak jest coś do zrobienia w zawieszeniu i i ktoś mi zejdzie z ceny to dalej uważam ze to jest ok.

Tak samo jak każdy chce zapłacić cenę adekwatną do stanu auta i wiadomo że jak najmniej chce robić po kupnie sam
tylko kupić jak najlepszy stan.

Chciałbym zobaczyć parę aut, żeby mieć punkt odniesienia.
Te spryskiwacze jak działają mimo własnej roboty też są do zaakceptowania ( wygląda ładnie itd.) , ale wasze potwierdzenie że nie ma tego w oryginale daje mi argument przy rozmowie ( mniejszy większy ale zawsze ).
Dziękuje za uwagi każde info jest cenne.

Jutro przy okazji jeszcze jadąc przez Radom zobaczę tego;
https://www.otomoto.pl/oferta/volvo-v40 ... e54a25fde5" onclick="window.open(this.href);return false;
-plastik w koło wycieraczki reflektora po jednej ma inny odcień niż po drugiej

przeglądam i szukam jeszcze wersjo 140km ale żadnej wartej oglądanie jeszcze nie znalazłem.
savage pisze:kp070, ....
Radom i Szwajcaria..... :killer:
Co masz na myśli ? ;) Tablice sobie mogą drukować ale w papierach powinno się zgadzać.

Awatar użytkownika
ELI
Administrator
Posty: 18930
Rejestracja: 29 kwie 2013, o 11:17
Model: v40
Silnik: Napędzany gnojówką
moc: Zajebiście srogo
Rocznik: 1900
wiek: 100
Skąd jesteś?: PLPL
imię: ELI
Kontakt:

Re: 2.0T4 proszę o opinię

Post autor: ELI » 23 mar 2017, o 15:00

ładny :cool

Awatar użytkownika
kilert
Debeściak
Posty: 206
Rejestracja: 14 lis 2016, o 12:27
Model: V40
Silnik: B4204T5
moc: 200 KM
Rocznik: 2003
wiek: 30
Skąd jesteś?: Brzeznica
imię: Wojtek

Re: 2.0T4 proszę o opinię

Post autor: kilert » 24 mar 2017, o 13:43

"Ładny" jak to na auto od handlarza przystało :) Poliftową T4-kę w praktycznie full opcji ciężko kupić od prywatnego właściciela. Ja też swoją kupiłem od handlarza, a mówiłem sobie że nie kupię auta od handlarza - no cóż skusiła mnie niska cena. Po roku użytkowania musiałem sporo pieniędzy włożyć ale się z tym liczyłem.
W tym egzemplarzu prawdopodobnie ktoś dołożył ksenony i wykombinował takie spryskiwacze żeby przegląd przeszło, sądząc po spasowaniu zderzaka z lampami i migaczami - do zweryfikowania "na żywo".

Awatar użytkownika
Morkantor
Turysta
Posty: 32
Rejestracja: 8 mar 2017, o 16:03
Model: V40
Silnik: T4
moc: 200KM
Rocznik: 2002
Skąd jesteś?: Warszawa
imię: Daniel

Re: 2.0T4 proszę o opinię

Post autor: Morkantor » 26 mar 2017, o 18:10

Po oględzinach.

Pierwszy miał problemy z odpalaniem, biały (kawowy ) kisiel pod korkiem oleju i dolane chyba zwykłą wodę pod korek w zbiorniczku płynu chłodniczego.
Dodatkowo mokro pod dywanikiem od strony pasażera, nierówno domykający się szyberdach pewnie był przyczyną )

Drugi nie licząc własnej roboty spryskiwaczy ( co mi się nawet podoba ) miał nierówne spasowanie maski reflektorów, błotników i kierunkowskazów.
Mimo że przednia szyba była oryginalna to plastik z uszczelką nadszybia odstawał ok 3-5 mm nad.
Faktycznie z zawieszeniem coś do roboty bo strasznie twardy się wydawał, ale stuków puków żadnych.
Cała reszta w sumie ok i może gdyby nie taka wysoka cena za ten stan to można by się poważnie zastanowić.

Szukam dalej. :)

Chociaż nic ciekawego na razie na horyzoncie nie widzę to mam nadzieje że się coś pojawi.

-- 23 kwi 2017, o 19:15 --

Nie znalazłem ani jednej sztuki 2.0 140 km która była by chociaż ładna na foto i spełniała moje oczekiwania.

Wreszcie coś :)
Po paru oględzinach pojawiła się wreszcie sztuka z Niemiec od dziadka co do kościoła tylko jeździł i bardzo płakał jak odjeżdżała....

Skończyło się na T4 2002r

Obrazek

Obrazek

Za pewien czas postaram się o prezentacje autka :D
Dziękuje za wszelkie pomoce.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zanim kupisz Volvo”