Volvo s40 2003 benzyna

Pytania i porady przed zakupem samochodu
Awatar użytkownika
Nars
Posty: 1
Rejestracja: 11 sty 2020, o 09:46
Model: V40
Silnik: 1.9
moc: 115
Rocznik: 2003
Skąd jesteś?: Gdynia
imię: Maciej

Volvo s40 2003 benzyna

Post autor: Nars » 17 maja 2020, o 09:16

Hej,

Od dłuższego już czasu rozglądam się za volvinką 40 raczej w sedanie. Jako, że miesięcznie robię+/- 800km to w moim przypadku sens ma pewnie tylko benzyna.

Natknąłem sie na taką sztuke
https://www.otomoto.pl/oferta/volvo-s40-ID6CMIOw.html

Jakieś opinie ekspertów? Po zdjęciach widze że ze rdzą chyba nie ma narazie tragedi, a środek mocno do ogarnięcia. Troche nie wiem co sądzic o fakcie, ze silnik był już raz wymieniany :?: Plus moze ktoś zdradzi na jakie spalanie można liczyć w takim egzemplarzu ?

Ogólnie byłbym wdzięczny za opinie na temat tej oferty jak i samego silnika/skrzyni, bo sam w świat volvo jak i motoryzacji dopiero wchodzę i szukam tak już od paru miesięcy w miarę fajnej okazji, która spełnialaby moje wymagania i jak do tej pory to jedna z nielicznych która mnie zainteresowała ;)

Awatar użytkownika
Janek_wro
Administrator
Posty: 1231
Rejestracja: 14 lip 2019, o 14:12
Model: V40
Silnik: B4204S2
moc: 136KM
Rocznik: 2004
wiek: 44
Skąd jesteś?: Wroclaw
imię: Janek

Re: Volvo s40 2003 benzyna

Post autor: Janek_wro » 17 maja 2020, o 12:46

Nars pisze:
17 maja 2020, o 09:16
Hej,

Od dłuższego już czasu rozglądam się za volvinką 40 raczej w sedanie. Jako, że miesięcznie robię+/- 800km to w moim przypadku sens ma pewnie tylko benzyna.

Natknąłem sie na taką sztuke
https://www.otomoto.pl/oferta/volvo-s40-ID6CMIOw.html

Jakieś opinie ekspertów? Po zdjęciach widze że ze rdzą chyba nie ma narazie tragedi, a środek mocno do ogarnięcia. Troche nie wiem co sądzic o fakcie, ze silnik był już raz wymieniany :?: Plus moze ktoś zdradzi na jakie spalanie można liczyć w takim egzemplarzu ?

Ogólnie byłbym wdzięczny za opinie na temat tej oferty jak i samego silnika/skrzyni, bo sam w świat volvo jak i motoryzacji dopiero wchodzę i szukam tak już od paru miesięcy w miarę fajnej okazji, która spełnialaby moje wymagania i jak do tej pory to jedna z nielicznych która mnie zainteresowała ;)
Pooglądaj go w naturze, pojeździj, rozgrzej silnik do >70st, podnieś maskę i osłuchaj po rozgrzaniu. Czy nie ma jakichś podejrzanych odgłosów. Także cyklicznego popierdywania KZFR.
W kwestiach solidności silnikowej to są tutaj ludzie lepsi wiedzą ode mnie, więc z pewnością coś doradzą. Ja się nie będę popisywał, bo czuję się zbyt cienki w barach :)
Czemu silnik był wymieniany? Pewnie poszło coś na tyle skutecznie, że nie opłacało się naprawiać. Np zerwany rozrząd dokonał demolki. Traktuj tylko jako przykład.

Wnętrze jak wnętrze, brudne plamy, tapicerka nawet ma zacieki, i wypadałoby znać na ile te zabrudzenia są usuwalne. Ja osobiście namówiłbym sprzedającego na wypranie tapicerki, gdybym już się finalnie chciał zdecydować na zakup. "Panie, jak wypierzesz i okaże się że nie ma plam, to biorę. Ale jak zostaną plamy trwałe, i/lub liczne, to podziękuję."

Z rzeczy zewnętrznych:
Alufelgi dosyć podniszczone, pewnie od wjeżdżania bokiem na krawężniki. Widać początki rdzy na błotniku PT, i obcierka czerwona na zderzaku tył. Trochę zdemolowane wycieraczki reflektorów, prawej chyba brak, coś tam na sztorc stoi? są wyciągnięte spryskiwacze.
Zdaje mi się że w lusterku lewym, obudowa ma inny kolor, ale to może tylko złudzenie na zdjęciu, z powodu intensywności oświetlenia.


Spalanie, zależy jaki masz styl jazdy. Trasa 8,5-10 miasto 11-13. Widełki orientacyjnie.
pozdrawiam
JD

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
stefanoo
Turysta
Posty: 26
Rejestracja: 6 maja 2020, o 11:38
Model: V40
Silnik: 1.9DI
moc: 95KM
Rocznik: 2000
Skąd jesteś?: Rawa
imię: Stefan

Re: Volvo s40 2003 benzyna

Post autor: stefanoo » 17 maja 2020, o 21:42

Autko raczej ok, chociaż trochę mały przebieg jak na te prawie 20 lat. No i z tym silnikiem, dosyć szybko ta wymiana. Silnik raczej ok, mocy nie brakuje, spalanie w normie, ale tylko do 120-130. Później smok się załącza, więc szybka jazda raczej dla bogaczy :whistle2 .
Jak go kupisz, to pamiętaj wymienić wszystkie przewody hamulcowe, nie wiadomo czy poprzednik wymieniał, a sądząc po przebiegu to raczej nie. Może być tam licho z nimi. Oczywiście reszta standardowo.

Awatar użytkownika
adam3220
Zaawansowany
Posty: 70
Rejestracja: 5 wrz 2017, o 22:10
Model: V40
Silnik: B 4184 S2
moc: 90KW
Rocznik: 1999
Skąd jesteś?: Sandomierz
imię: Adam

Re: Volvo s40 2003 benzyna

Post autor: adam3220 » 18 maja 2020, o 09:30

spalanie w normie, ale tylko do 120-130. Później smok się załącza, więc szybka jazda raczej dla bogaczy
No bez przesady , normalna jazda na trasie 10 litr , jazda po autostradzie przy prędkości 170 km/h + - 10 km/h . Spalanie 11 litr , co wychodzi 2.50 zł na 100 km więcej :biggrin:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
stefanoo
Turysta
Posty: 26
Rejestracja: 6 maja 2020, o 11:38
Model: V40
Silnik: 1.9DI
moc: 95KM
Rocznik: 2000
Skąd jesteś?: Rawa
imię: Stefan

Re: Volvo s40 2003 benzyna

Post autor: stefanoo » 18 maja 2020, o 20:57

adam3220 pisze:
18 maja 2020, o 09:30
spalanie w normie, ale tylko do 120-130. Później smok się załącza, więc szybka jazda raczej dla bogaczy
No bez przesady , normalna jazda na trasie 10 litr , jazda po autostradzie przy prędkości 170 km/h + - 10 km/h . Spalanie 11 litr , co wychodzi 2.50 zł na 100 km więcej :biggrin:
Miałem przyjemność jeździć takim przez chwilę, fajnie się zbierał, przy 120 na trasie bral 8-9, ale przy 170 dobijal do 15.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zanim kupisz Volvo”